Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 01 okladka1

Świat Szkła 1/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

Przemysł szklarski w Polsce - branża z potencjałem
Data dodania: 01.12.09

ImagePolski przemysł szklarski obejmuje przeszło 100 przedsiębiorstw. Zajmują się one produkcją m.in.: szkła płaskiego i ich wyrobów, szkła oświetleniowego, luksferów.

Produktem polskiego rynku szklarskiego są również znakomite materiały izolacyjne (wełna szklana i mineralna), których zastosowanie w budownictwie przyczynia się do znaczących oszczędność energii, zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, w tym emisji gazów cieplarnianych.

A dodatkowo polskie huty szkła artystycznego i gospodarczego - o szerokim asortymencie wyrobów - mają znakomitą markę w świecie.

Czynnikiem stymulującym rozwój produkcji szkła jest dalszy rozkwit budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego, a także przedsięwzięcia termomodernizacyjne.

Polska posiadając dobrej jakości surowce, odpowiednie zasoby ludzkie, centralne położenie oraz nienasycony jeszcze rynek daje ogromny potencjał do rozwoju przemysłu szklarskiego.

Odkrywamy świat szkła na targach w Poznaniu - GLASS 2010 – dla branży z potencjałem

Z myślą o branży szklarskiej przygotowaliśmy projekt pod nazwą Targi Branży Szklarskiej GLASS. Jest to kontynuacja projektu GLASS&STONE z 2008 roku. Liczne rozmowy i spotkania z wystawcami oraz sygnały ze strony branży skłoniły nas do wydzielenia tego projektu jako osobnego wydarzenia i zorganizowania go razem z największymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targami dla sektora budowlanego - BUDMA.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach Branży Szklarskiej GLASS 2010, które odbędą się w dniach 19-22 stycznia 2010 roku  w Poznaniu.

Związek Pracodawców POLSKIE SZKŁO – branżowe wsparcie

Międzynarodowe Targi Poznańskie, jako organizator 80 wydarzeń targowych dla wszystkich niemal sektorów gospodarki, przykładają ogromną wagę do kooperacji z partnerami branżowymi. Związek Pracodawców POLSKIE SZKŁO, działający od 2003 roku, zrzesza firmy zajmujące się produkcją i przetwórstwem szkła, a jego głównym celem jest reprezentowanie i ochrona praw zrzeszonych w nim firm branży szklarskiej.
Wraz ze Związkiem mamy nadzieję stworzyć projekt idealnie wpisujący się w potrzeby rynku szkła w Polsce. Zarówno MTP jak i Związek będą dążyły do tego by targi GLASS stały się platformą komunikacji branży z rynkiem. 

W roli głównej -  Wystawcy i Zwiedzający

Wystawcy Targów GLASS zaprezentują produkty z takich grup branżowych jak: maszyny, urządzenia i narzędzia, technologie a dopełnieniem oferty będą usługi dla branży szklarskiej.

Zaproszenia do zwiedzania targów skierowaliśmy m.in. do: producentów elementów ze szkła, zakładów szklarskich i hut szkła, konstruktorów, projektantów i architektów wnętrz a także do środowisk naukowych.

GLASS 2010 – coś więcej niż ekspozycja

Targi Branży Szklarskiej to nie tylko ekspozycja ale również program wykładów, seminariów dla architektów, przedstawicieli branży szklarskiej, projektantów i przedstawicieli środowiska naukowego oraz ekspozycje specjalne.

Jedną z największych atrakcją tej edycji targów będzie niewątpliwie nowinka technologiczna – potężny, ważący 10 ton most z giętego na zimno szkła, wykonany przez firmę SEELE z Niemiec.

Wsparcie medialne

W celu lepszego dotarcia do rynku Targi Branży Szklarskiej podjęły współpracę medialną z portalami i czasopismami branżowymi. Docieramy tym samym z informacją o targach zarówno do środowisk naukowych jak i do szeroko pojętego środowiska zajmującego się przemysłem szklarskim.

Więcej informacji na: www.glass.mtp.pl

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także