Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Przemysł szklarski w Polsce - branża z potencjałem
Data dodania: 01.12.09

ImagePolski przemysł szklarski obejmuje przeszło 100 przedsiębiorstw. Zajmują się one produkcją m.in.: szkła płaskiego i ich wyrobów, szkła oświetleniowego, luksferów.

Produktem polskiego rynku szklarskiego są również znakomite materiały izolacyjne (wełna szklana i mineralna), których zastosowanie w budownictwie przyczynia się do znaczących oszczędność energii, zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, w tym emisji gazów cieplarnianych.

A dodatkowo polskie huty szkła artystycznego i gospodarczego - o szerokim asortymencie wyrobów - mają znakomitą markę w świecie.

Czynnikiem stymulującym rozwój produkcji szkła jest dalszy rozkwit budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego, a także przedsięwzięcia termomodernizacyjne.

Polska posiadając dobrej jakości surowce, odpowiednie zasoby ludzkie, centralne położenie oraz nienasycony jeszcze rynek daje ogromny potencjał do rozwoju przemysłu szklarskiego.

Odkrywamy świat szkła na targach w Poznaniu - GLASS 2010 – dla branży z potencjałem

Z myślą o branży szklarskiej przygotowaliśmy projekt pod nazwą Targi Branży Szklarskiej GLASS. Jest to kontynuacja projektu GLASS&STONE z 2008 roku. Liczne rozmowy i spotkania z wystawcami oraz sygnały ze strony branży skłoniły nas do wydzielenia tego projektu jako osobnego wydarzenia i zorganizowania go razem z największymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targami dla sektora budowlanego - BUDMA.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach Branży Szklarskiej GLASS 2010, które odbędą się w dniach 19-22 stycznia 2010 roku  w Poznaniu.

Związek Pracodawców POLSKIE SZKŁO – branżowe wsparcie

Międzynarodowe Targi Poznańskie, jako organizator 80 wydarzeń targowych dla wszystkich niemal sektorów gospodarki, przykładają ogromną wagę do kooperacji z partnerami branżowymi. Związek Pracodawców POLSKIE SZKŁO, działający od 2003 roku, zrzesza firmy zajmujące się produkcją i przetwórstwem szkła, a jego głównym celem jest reprezentowanie i ochrona praw zrzeszonych w nim firm branży szklarskiej.
Wraz ze Związkiem mamy nadzieję stworzyć projekt idealnie wpisujący się w potrzeby rynku szkła w Polsce. Zarówno MTP jak i Związek będą dążyły do tego by targi GLASS stały się platformą komunikacji branży z rynkiem. 

W roli głównej -  Wystawcy i Zwiedzający

Wystawcy Targów GLASS zaprezentują produkty z takich grup branżowych jak: maszyny, urządzenia i narzędzia, technologie a dopełnieniem oferty będą usługi dla branży szklarskiej.

Zaproszenia do zwiedzania targów skierowaliśmy m.in. do: producentów elementów ze szkła, zakładów szklarskich i hut szkła, konstruktorów, projektantów i architektów wnętrz a także do środowisk naukowych.

GLASS 2010 – coś więcej niż ekspozycja

Targi Branży Szklarskiej to nie tylko ekspozycja ale również program wykładów, seminariów dla architektów, przedstawicieli branży szklarskiej, projektantów i przedstawicieli środowiska naukowego oraz ekspozycje specjalne.

Jedną z największych atrakcją tej edycji targów będzie niewątpliwie nowinka technologiczna – potężny, ważący 10 ton most z giętego na zimno szkła, wykonany przez firmę SEELE z Niemiec.

Wsparcie medialne

W celu lepszego dotarcia do rynku Targi Branży Szklarskiej podjęły współpracę medialną z portalami i czasopismami branżowymi. Docieramy tym samym z informacją o targach zarówno do środowisk naukowych jak i do szeroko pojętego środowiska zajmującego się przemysłem szklarskim.

Więcej informacji na: www.glass.mtp.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik