Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 02 okladka gif

Świat Szkła 02/2020

(wydanie polsko-angielskie)

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 dom bez barier okladka

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Biurowiec w kształcie kwiatu
Data dodania: 09.12.09

ImageTulipan House jest nowym biurowcem na warszawskim Mokotowie. Wygląda imponująco szczególnie nocą, ponieważ został pięknie oświetlony. Jest to kolejny projekt, na który 3200 m2 szkła i szyb zespolonych dostarczył zakład Pilkington IGP w Skierniewicach.

Tulipan House - kolejny nowoczesny biurowiec klasy A na warszawskim Mokotowie wybudowany z wykorzystaniem szkła firmy Pilkington został oddany do użytku we wrześniu 2008 roku.

Powstał przy ul. Domaniewskiej, w samym centrum prężnie rozwijającej się dzielnicy Warszawy - Mokotowa.

Jego lokalizacja umożliwia dogodny dojazd zarówno komunikacją miejską jak i własnymi środkami transportu a dwukondygnacyjny podziemny garaż zawierający prawie 500 miejsc parkingowych ułatwia znalezienie miejsca postojowego.

Bliskość międzynarodowego lotniska Okęcie, łatwy dojazd do centrum miasta oraz do głównych dróg krajowych sprawiły, że wśród najemców możemy znaleźć wiele prestiżowych firm.

 Image

Projekt obiektu powstał w pracowni E&L Architects, która na swoim koncie ma liczne prestiżowe projekty. Tulipan House wyróżnia niepowtarzalna architektura, której odzwierciedleniem jest nazwa Tulipan House – biurowiec w kształcie kwiatu.

Tulipan House ma 17 800 m2 powierzchni biurowej rozłożonej na 4 kondygnacjach. Piętra zostały zaprojektowane bez wewnętrznych słupów oraz ścianek działowych. Przyszli użytkownicy będą mogli dzięki temu dowolnie zaaranżować powierzchnie biurowe dostosowując je do swoich potrzeb.

Mogą to być zarówno powierzchnie w układzie open space, jak również dowolnie wyodrębnione miejsca pracy i pokoje biurowe.

Pomysł, aby zaprojektować budynek na planie kielicha kwiatu, zapewnił optymalny dostęp światła dziennego.

Przeszklone atrium o wysokości 14 m wykonane zostało przy wykorzystaniu szyb zespolonych Pilkington Insulight™ Protect ze szkła Pilkington Optifloat™ Clear i niskoemisyjnego szkła laminowanego Pilkington Optilam™ Therm SN. Szyby przepuszczają dużo światła redukując koszty sztucznego oświetlenia i koszty ogrzewania.

Bezbarwne szkło doskonale komponuje się z elegancką fasadą biurowca wykonaną z trawertynu i piaskowca. W tym nowoczesnym projekcie położono nacisk nie tylko na estetykę obiektu, ale i na walory ekonomiczne korzystania z budynku. Przez okazałe i reprezentacyjne atrium wypełnione zielenią użytkownicy biurowca mogą przejść do restauracji. Miejsce to ma spełniać przede wszystkim funkcje rekreacyjne.

Image 

Wybór właściwego szkła wpływa nie tylko na wygląd obiektu, ale również na komfort pomieszczeń. Dlatego w oknach, w elewacjach narażonych na większy stopień nasłonecznienia, zastosowano szyby zespolone Pilkington Insulight™ Sun wykonane z neutralnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Suncool™ 50/25, natomiast w zaokrąglonym elemencie budynku przy głównym wejściu zastosowano przeciwsłoneczne szkło refleksyjne Pilkington Suncool™ Silver 50/30 i dopasowane do niego szyby zespolone Pilkington Spandrel Glass z wykorzystaniem szkła emaliowanego w kolorze RAL 9006 w pasach międzyokiennych.

Użycie wysokoselektywnych szyb z grupy Pilkington Suncool™ przyczynia się do redukcji kosztów klimatyzacji pomieszczeń. Obydwa rodzaje szkła charakteryzują się wysoką przepuszczalnością światła na poziomie 50 %. Przepuszczalność światła oraz całkowita przepuszczalność energii słonecznej to istotne parametry charakteryzujące szkło przeciwsłoneczne.

Image 

Wzajemny stosunek tych parametrów określa współczynnik selektywności. Izolacyjność cieplna produktów z grupy Pilkington Suncool™ osiąga niskie współczynniki przenikania ciepła, co razem z wysokim indeksem selektywności sprawia, że szyby te są idealne do przeszkleń o dużych powierzchniach.

Obiekty biurowe muszą spełniać szereg funkcji, aby zapewnić komfort użytkownikom. Zastosowanie różnych rodzajów szkła umożliwia zapewnienie odpowiednich warunków w każdym pomieszczeniu.

więcej informacji: www.pilkington.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik