Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

O-I wprowadza na rynek asortyment standardowych opakowań do win
Data dodania: 19.05.10

ImageWyróżniające się, ekologiczne modele wysokiej jakości do każdego gatunku wina.

W świadomej ekologicznie epoce konsumenci i producenci coraz częściej poszukują ekologicznych opcji w zakresie opakowań szklanych. Szkło, stosowane jako opakowanie do win od wielu stuleci, jest jednym z najbardziej „zielonych” materiałów na ziemi, gdyż produkowane jest z naturalnych materiałów i można je bez końca poddawać recyklingowi. Od dawna uznawane za najlepszy sposób zachowania smaku i bukietu win na wiele miesięcy, a nawet lat.

Wraz z obchodami Światowego Dnia Ziemi 2010 globalny producent opakowań szklanych, firma O-I, wprowadził na rynek nowy, wszechstronny asortyment wysokiej jakości standardowych butelek do win. Asortyment 135 butelek, opracowany w oparciu o doskonałą znajomość sektora producentów win w Europie i doświadczenie technologiczne, obejmuje modele do win każdego rodzaju, odmiany regionalnej i jakości.

Nowy, standardowy asortyment butelek zawiera szereg różnych odmian skierowanych do wszystkich segmentów rynku – od burgundów i bordeaux po szampany oraz wina musujące, oraz linie produktów „Sommeliere” i „Atypical”. Oferowane butelki wykonane są z flintu oraz szkła zielonego i bursztynowego, w wersjach tradycyjnych i z nakrętkami. Opakowania mają pojemność od popularnej butelki „restauracyjnej” 18,7 cl do opakowań 1,5-litrowych i 2-litrowych, a nawet większych.

Image 

O-I, posiadające od dawna fabryki w wielu znanych z produkcji wina regionach w Europie, znakomicie rozumie wyzwania, siły rynkowe oraz standardy regulacyjne, przed jakimi stoją producenci win we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. Znajomość tych potrzeb oraz wiedza technologiczna umożliwiły O-I opracowanie standardowych rozwiązań w dziedzinie opakowań spełniających potrzeby europejskich producentów win. Asortyment standardowych opakowań O-I, wprowadzony po raz pierwszy na rynek jako jednolite narzędzie, oferuje producentom dostęp do sprawdzonych i przetestowanych wzorów bez konieczności znacznych inwestycji czasowych i finansowych, jakich wymaga opracowanie własnego opakowania dla każdego nowego produktu.

Ponieważ z badań wynika, że wielu nabywców poświęca na wybór wina w supermarkecie zaledwie kilka sekund, atrakcyjność opakowania ma ogromne znaczenie. Na coraz bardziej przepełnionym rynku wielu nabywców poszukuje marek, które już zna, zaś w górnych segmentach rynku znawcy win szukają jasnych informacji o szczepie winogron i roczniku. To jeden z powodów, dla których szkło jest „preferowanym materiałem” w przypadku wina. Poza tym, że przechowuje znakomicie smak i bukiet wina, szklana butelka sugeruje wysoką jakość produktu i poprzez swój kształt, kolor i etykietę stanowi wyraz dziedzictwa, dobrych roczników oraz miejsca pochodzenia wina.

ImageKażda butelka w asortymencie standardowych opakowań dla win O-I została zaprojektowana tak, by przyciągać silnie uwagę nabywcy. Każdemu elementowi butelki (wysokości, barwie, kształtowi, profilowi boków i tłoczeniom) poświęcono staranną uwagę, by mieć pewność odpowiednich sygnałów wizualnych oraz uzyskać odpowiednie poczucie równowagi i harmonii.

Nowy asortyment butelek – opracowany przez zespoły ds. badań i rozwoju, marketingu oraz innowacji – odzwierciedla zmiany na rynku wina oraz najnowsze rozwiązania w technologii opakowań szklanych. Obejmuje on na przykład linię lekkich butelek do bordeaux produkowanych przy wykorzystaniu opracowanej przez O-I technologii NNPB. Linia lekkich butelek jest wyrazem rosnącej świadomości konieczności ochrony środowiska, gdyż ogranicza zużycie energii w procesie produkcji. Uzupełnia tym samym korzyści środowiskowe wynikające ze stosowania szkła – szkło bowiem, produkowane z występujących w obfitości naturalnych surowców, jest jednym z nielicznych materiałów, które można bez końca poddawać recyklingowi bez jakiejkolwiek utraty jakości.

*FEVE Consumer Preference and Packaging in Europe, kwiecień 2009.

--------------------
Informacje o O-I
Wielokrotnie w ciągu każdego dnia produkty firmy O-I pozwalają dostarczyć nabywcom najbardziej znane produkty na całym świecie. Firma jest liderem na rynkach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej oraz w regionie Azji i Pacyfiku i oferuje szklane opakowania podlegające w całości recyklingowi, umożliwiające zachowanie doskonałego smaku, czystości, atrakcyjności wizualnej i korzyści związanych z wartością produktów klientów firmy. Firma powstała w 1903 r. i zatrudnia obecnie ponad 22 000 osób w 78 zakładach produkcyjnych w 21 krajach. W 2009 r. sprzedaż netto z działalności w dziedzinie produkcji szkła wyniosła 7,1 mld USD.

W Polsce koncern OWENS-ILLINOIS posiada następujące zakłady produkcyjne – Hutę  Szkła Jarosław i Hutę Szkła Antoninek, które współpracują z renomowanymi  krajowymi i międzynarodowymi klientami z branży produkcji odżywek dla dzieci, soków, przetwórstwa żywności oraz piwa.

więcej informacji: www.o-i.com

patrz też:

- Huta Szkła Jarosław - rozwój, ekologia, wsparcie regionu, historia , Świat Szkła - portal

- O-I wprowadza na rynek asortyment standardowych opakowań do win, Świat Szkła - portal   

- O-I wprowadza nowy asortyment standardowych opakowań dla napojów wysokoprocentowych, Świat Szkła - portal   

- O-I wprowadza na rynek asortyment standardowych opakowań szklanych do produktów żywnościowych, Świat Szkła - portal   

- O-I Produkcja Polska S.A. uhonorowana prestiżową nagrodą "JAROSŁAW 2009" , Świat Szkła - portal