Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Pierwszy dom pasywny w socjalnym budownictwie mieszkaniowym
Data dodania: 31.05.10

Energooszczędne mieszkanie dla każdego – taki wspólny cel postawiły sobie firma BASF, francuska spółdzielnia mieszkaniowa Le Foyer Rémois i francuskie przedsiębiorstwo energetyczne EDF.

W marcu partnerzy uroczyście oddali do użytku w Bétheny koło Reims pierwszy w socjalnym budownictwie mieszkaniowym dom pasywny „La Clairière”.

Firma BASF uczestniczyła w tym projekcie budowlanym poprzez własne produkty oraz specjalistyczną wiedzę o energooszczędnym budownictwie.

Wyzwaniem tego projektu było zbudowanie komfortowej przestrzeni do mieszkania, która byłaby energooszczędna i jednocześnie przystępna cenowo.

Budynek pasywny „La Clairière” wyróżnia się również ciekawą architekturą z dużą powierzchnią ciepłych przegród przeszklonych.

Image

W budynku mieści się 13 mieszkań socjalnych, a cztery z nich są przystosowane do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne. Do ogrzewania w domu La Clairière zużywa się rocznie mniej niż 15 kilowatogodzin na metr kwadratowy.

Jest to zdecydowanie mniej niż 50 kilowatogodzin na metr kwadratowy obowiązujące na mocy francuskiej ustawy o minimalnych standardach energetycznych. Możliwe stało się to przede wszystkim dzięki zastosowaniu izolacji cieplnych na bazie Neopor®. Do izolacji dachu i podłóg zastosowano także Elastopor® firmy BASF Polyurethanes.

Ponadto firma BASF i Le Foyer Rémois podpisały wspólne oświadczenie o przyszłym partnerstwie strategicznym. Częścią tej koncepcji jest szkolenie uczestniczących w budowie architektów, rzemieślników i inwestorów w zakresie systemów, technik stosowania i praktyki budowlanej przy budowie domów o niskim zużyciu energii lub domów pasywnych.

więcej informacji: www.basf.pl

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik