Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Szlabany FAAC otworzą drogę na olimpiadę
Data dodania: 30.06.10

Wytrzymałość, niezawodność oraz bezpieczeństwo to cechy wyróżniające szlabany FAAC na rynku. Dzięki najwyższej jakości zostały zainstalowane na terenie przyszłych Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Na terenie przyszłych Igrzysk Olimpijskich we wschodnim Londynie zostały zainstalowane 33 szlabany FAAC, w celu zapewnienia bezpieczeństwa przy prowadzeniu prac budowlanych.  Przy liczbie ponad 6 000 osób zatrudnionych, szlabany FAAC 640 zapewniają doskonały system kontroli oraz  kierowania ruchem pojazdów wjeżdżających na teren budowy. 

Image 

Trwałość i niezawodność

Każdy pas ruchu (wszystkie pasy są zlokalizowane przy wjazdach od strony północnej i południowej) wyposażony jest w dwa szlabany FAAC, które razem tworzą rodzaj zatoczki, w której zatrzymuje się samochód w celu dokonania kontroli i sprawdzenia. 

Ze względu na dużą ilość ciężkich pojazdów ciężarowych i transportowych poruszających się po terenie budowy, zainstalowany system szlabanów musiał być wyjątkowo trwały i niezawodny w użyciu. Idealnym wyborem okazały się szlabany FAAC serii 640, zostały zaprojektowane do pracy ciągłej i dlatego doskonale sprawdzają się nawet przy bardzo dużych obciążeniach.

Autoryzowany Partner FAAC, spółka Enterprise Security Technologies (EST) pierwotnie wygrała przetarg na utrzymanie i eksploatację dotychczasowo zamontowanych szlabanów. Jednak ponieważ poprzednie nie sprawdziły się w tak trudnych warunkach zwrócono się do niej z prośbą o wymianę obecnych urządzeń na szlabany o większej niezawodności i wytrzymałości.

Mitch Cook, dyrektor techniczny EST, stwierdził: „W przypadku imprezy z najwyższej półki, takich jak Igrzyska Olimpijskie w Londynie, bezpieczeństwo i ochrona mają absolutnie pierwszorzędne znaczenie. 

Zdecydowaliśmy się na szlabany firmy FAAC, ponieważ jesteśmy przekonani, że to właśnie one sprostają wymogom stawianym przez zakrojoną na tak wielką skalę aplikację przemysłową. Szlabany te znacznie ułatwiają i wspierają pracę samym instalatorom."

Wszechstronność zastosowania

Dzięki swemu smukłemu, eleganckiemu i solidnemu wyglądowi, szlabany FAAC serii 640 są idealnym rozwiązaniem dla tak prestiżowej imprezy i lokalizacji, jak właśnie Igrzyska Olimpijskie i sam Park Olimpijski. 

Szlabany serii 640 są ponadto dostępne w różnych wersjach wyposażenia, m.in. z zabezpieczeniem przed wyłamaniem poziomym przy wjeździe lub wyjeździe, blokadą przy stanie zamknięte-otwarte oraz w opcję odblokowania ręcznego.  W pełni programowalna elektroniczna centrala sterująca włącza w razie potrzeby wentylator chłodzący mechanizm napędowy, dzięki czemu szlaban może pracować w cyklu ciągłym.

Image 

Lider w branży

Z ponad 40 letnim doświadczeniem na rynku, firma FAAC jest światowym liderem w automatyce bram i drzwi. Firma posiada placówki badawcze i zakłady produkcyjne we Włoszech i Irlandii i dystrybuuje swoje produkty w ponad 90 krajach. W Wielkiej Brytanii, FAAC (UK) z siedzibą w Basingstoke jest liderem na rynkach mieszkalnym i komercyjnym, które obsługuje za pośrednictwem krajowej sieci zatwierdzonych instalatorów, przeszkolonych i certyfikowanych według wysokich standardów FAAC.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także