Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Black glass by O-I : czarne znowu popularne...
Data dodania: 21.04.11

Czarny kolor inspiruje wszystkich twórców i projektantów ponad obowiązującymi trendami. Od zawsze też ich fascynuje, niezależnie od tego, czy poruszają się w świecie mody czy wzornictwa. Egipcjanie kojarzyli czerń z nocą, ale przede wszystkim z żyznym mułem Nilu i życiem. W przypadku opakowań, czerń to styl, prowokacja lub sposób na odróżnienie się.

Czerń to zawsze trafny wybór z punktu widzenia konsumentów, nadający każdej marce specjalny status. To właśnie dlatego firma O-I, światowy lider na rynku szklanych opakowań dla żywności, wprowadziło do oferty linię Black glass© by O-I.

Image 

O-I opracowało nową, oryginalną i rewolucyjną technologię, która pozwala uzyskać czarne szkło z maksymalną elastycznością i w przystępnej cenie.

« Aż do teraz koszty czarnego szkła były zaporowe, ograniczając jego użycie do niezwykle elitarnych produktów. Dzięki obecnej innowacji może teraz wyjść z tego ekskluzywnego, absolutnie najwyższego segmentu rynku. Black Glass© by O-I to linia produktów premium, ale skierowanych na szeroki rynek, mogących dotrzeć do wielu segmentów, takich jak mocne alkohole, wina i produkty spożywcze », wyjaśnia Gilles Desheraud, dyrektor ds. marketingu na rynku mocnych alkoholi, O-I w Europie.

Kolejny bardzo przekonujący argument na rzecz Black Glass© by O-I: szkło to jest wytwarzane przy użyciu innowacyjnej technologii, która znacząco odbiega od standardowej praktyki, polegającej na użyciu podajnika barwnika do koloryzowania szkła! Nowy proces pozwala zastosować ten sam zestaw punktów kontrolnych na wszystkich liniach produkcyjnych, co zapewnia identyczny poziom jakości jak przy tradycyjnym szkle, bez potrzeby modyfikacji oprzyrządowania.

« Do tej pory czarne szkło było nie tylko drogie, ale problematyczne z punktu widzenia bezpieczeństwa, ponieważ tradycyjne przyrządy nie mogły przeprowadzić niektórych testów jakości ze względu na nieprzezroczystość koloru. Black Glass© by O-I jest włączone w planowanie produkcji tak samo, jak każdy inny odcień szkła, bez jakichkolwiek modyfikacji linii produkcyjnych, przy zachowaniu identycznego tempa produkcji », dodaje Gilles Desheraud.

ImageImage

Pomijając aspekt estetyczny, który sprawia, że butelka zdecydowanie odróżnia się od innych, czarny kolor w nowej ofercie O-I daje korzyść strategiczną. Ma on naturalne właściwości chroniące produkt przed światłem, zachowujące aromat i świeżość, przy czym skład szkła pozostaje w 100% naturalny i nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

W Europie obecnie kilka projektów jest na etapie rozwojowym, natomiast szkło Black Glass© by O-I już dziś służy do produkcji niezwykle charakterystycznej butelki dla meksykańskiego piwa Simpatico, które w tym roku ponownie pojawiło się na amerykańskim rynku po 20 latach nieobecności.

«Nasza współpraca z O-I rozpoczęła się dwa lata temu od wyzwania, jakim było stworzenie pierwszej butelki do piwa wykonanej w całości z czarnego szkła, bez zastosowania obróbki powierzchniowej, takiej jak powlekanie. Nowy projekt to wynik innowacji i jakości, które O-I w umiejętny sposób połączyło w odpowiedzi na nasze zapotrzebowanie », deklaruje J. Michael Bowers, prezes i CEO Simpatico USA.

Aby dogłębnie poznać oczekiwania klientów wobec czarnego szkła, O-I przeprowadziło zakrojone na dużą skalę badanie, które we Francji zrealizowano we współpracy z agencją badań opinii publicznej Ipsos, a w Wielkiej Brytanii z pomocą grup testowych, reprezentatywnych dla populacji. Wyniki tego badania stanowią temat oddzielnego komunikatu.
Przyszłość wygląda jasno dla czarnego szkła Black Glass© by O-I. Firma patrzy w przyszłość z optymizmem, świętując nadejście nowego roku. Czarny znowu popularny!

Konsumenci a czarne szkło firmy O-I 

Czarne szkło – najnowsze trend w dziedzinie opakowań – sprawia, że produkty wyjątkowo się prezentują na półkach – ale dlaczego? Komu się podoba i jak czarne szkło oddziałuje na nabywców?

Kilka tygodni po wprowadzeniu zastrzeżonego czarnego szkła firmy O-I ten światowy lider w dziedzinie opakowań szklanych przedstawił wyniki badania konsumenckiego zrealizowanego w imieniu firmy w Wielkiej Brytanii i Francji przez Ipsos Institute.

Pierwsze wyniki wskazują, że konsumenci akceptują czarny kolor zarówno w przypadku napojów, jak i produktów żywnościowych. Czarne szkło nie wywołało negatywnych reakcji u żadnej z badanych grup. Cechuje je wysoka atrakcyjność i nowoczesny wizerunek.

„Produkt w czarnym opakowaniu będzie miał bogatszy, ciemniejszy smak”.

Badania wykazały także, że wykorzystanie czarnego szkła idealnie nadaje się jako sposób rozszerzenia marki już dobrze znanej na rynku. Identyfikacja marki jest tak silna, że zniesie ona wpływ czarnego opakowania.

Wyjątkowy produkt sprzyjający segmentacji marki

Wskutek wysokiej oryginalności czarne szkło wymaga silnego powinowactwa z produktem. Musi być ono zgodne z odczuciami nabywców na temat marki oraz z ich oczekiwaniami  wobec niej. Na przykład opakowanie soku owocowego w czarnym szkle może być wrażliwą kwestią i wymaga szczególnego podejścia.

Dodanie powagi „dojrzałym” markom

Choć czerń jest często kojarzona z luksusem, badania wykazują, że w przypadku zastosowania tego koloru w segmencie spożywczym konsumenci uznają go za współczesny element designu. Czerń symbolizuje wyrafinowanie i sprawia, że produkt wydaje się „dojrzalszy”. Dlatego też czarne szkło firmy O-I doskonale pasuje do poważnych marek opracowanych z myślą o spożyciu w barach i klubach nocnych, szczególnie w przypadku napojów gazowanych i energetycznych.

„Nadaje wrażenie piwa ręcznie warzonego – taki wizerunek chcą nam przekazać”.

Jak w przypadku szampana i jego pełnego wyobraźni świata, brytyjscy konsumenci wykazują ogromne zainteresowanie czarnym szkłem w każdym celu, zaś Francuzi woleliby stosować w bardziej konkretnych sytuacjach, świętując szczególny dzień lub wydarzenie.

„Jest wyrafinowane, z klasą, tworzy obraz luksusu”.

Zindywidualizowane zastosowania „a la carte” dla win i napojów wysokoprocentowych

W świecie marek wysokoprocentowych konsumenci uznali, że zastosowanie czerni różni się w zależności od indywidualnych okoliczności i zależy od konkretnej mieszanki czynników marketingowych.

„Przywołuje na myśl świat nocy”.

Na rynku win zastosowanie czarnego szkła w przypadku dobrze znanych marek może być problemem, gdyż może nie pasować do ugruntowanej już na rynku marki i jej istniejącego terytorium. Niemniej jednak dobrze pasuje do serii limitowanych lub produktów na specjalne okazje. Podobnie jest w przypadku niektórych napojów wysokoprocentowych z najwyższej półki, jak koniaki i whisky, dla których czarna wersja może podnieść i ożywić asortyment. Idealną grupą docelową dla czarnego szkła O-I są bardziej standardowe alkohole, jak likiery i wódki, gdyż szkło to nadaje tym produktom wyższy status i znakomitą widoczność na półkach.

„Wygląda jak okaz kolekcjonerski”.

I wreszcie wyzwaniem może być zastosowanie czarnego szkła w segmencie spożywczym ze względu na kryteria konsumpcyjne. W przypadku produktów stosowanych w małych ilościach, ale często, jak oliwa z oliwek, nieprzejrzystość butelki ogranicza możliwość sprawdzenia poziomu zawartości – stąd negatywne reakcje. Czarne szkło O-I może jednak podnieść siłę oddziaływania produktów z najwyższej półki, windując takie produkty do pozycji ultra-premium.

Zarówno brytyjscy, jak i francuscy konsumenci uważają, że czarne szkło O-I to jeden z najważniejszych tegorocznych trendów w dziedzinie opakowań, o szerokim spektrum zastosowań i różnych wartościach zależnie od konkretnego produktu.

Badania przeprowadzono wśród konsumentów we Francji i Wielkiej Brytanii - 3 grupy w każdym kraju.

Badane segmenty: Piwo – napoje bezalkoholowe – napoje wysokoprocentowe, wina musujące i szampany, oliwa z oliwek.
Przedział wiekowy: 18-25 / 26-40 / 41-60
Kobiety 50 %, mężczyźni  50 %

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik