Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

VELUX ogłasza wyniki konkursu dla studentów architektury
Data dodania: 21.07.11

W jubileuszowej, 10. edycji konkursu zwyciężyła Katarzyna Sobuś, studentka architektury Politechniki Wrocławskiej. W nagrodę wyjedzie na dwumiesięczny staż do znajdującego się w Hørsholm koło Kopenhagi biura architektonicznego firmy VELUX, które zajmuje się m.in. rolą światła dziennego w architekturze.

W tym roku poziom konkursu był bardzo wysoki. Wpłynęło 20 zgłoszeń, a jury miało naprawdę trudne zadanie. Świadczy to o wysokiej randze naszego programu stażowego, który na dobre zapisał się w kalendarzu studentów architektury, oraz o doskonałych umiejętnościach kandydatów – mówi Monika Kupska-Kupis, architekt VELUX Polska, członek komisji konkursowej.

Konkurs był dwuetapowy. W pierwszej części jury składające się z architektów VELUX: Moniki Kupskiej-Kupis, Lone’a Feiffera i Henryka Norlandera Smitha, współprojektanta m.in. domu modelowego LUMINA, zweryfikowało aplikacje kandydatów, w drugiej natomiast przeprowadzone zostały rozmowy kwalifikacyjne z autorami najlepszych zgłoszeń.

O zwycięstwie Katarzyny Sobuś, pochodzącej z Tomaszowa Lubelskiego, zdecydowały: jej twórcza i kreatywna osobowość, szerokie zainteresowania architektoniczne, także w obszarze wykorzystania światła dziennego oraz rozwiązań ekologicznych, bogate doświadczenie zawodowe i doskonałe umiejętności wizualizacyjne.

Katarzyna Sobuś od ponad 4 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi firmami. Obecnie jest młodszym architektem w pracowni Manufaktura nr 1 we Wrocławiu. Wcześniej pracowała m.in. dla Cino Zucchi Architetti i DAP studio w Mediolanie, a także wrocławskiej firmy Basis. Jest studentką 5. roku architektury na Politechnice Wrocławskiej. W latach 2008-2009 w ramach programu Erasmus studiowała również na portugalskim Universidade da Beira Interior.

Image

Katarzyna Sobuś - zwyciężczyni konkursu VELUX dla studentów architektury

- Związek pomiędzy architekturą i środowiskiem naturalnym od zawsze był istotnym czynnikiem wpływającym na kształt moich projektów. Zwycięstwo w konkursie VELUX stanowi dla mnie dużą szansę. Zgłosiłam się do niego, ponieważ firma słynie z ekologicznego podejścia i odpowiedzialnej polityki. W Danii będę mieć możliwość pracowania z najlepszymi specjalistami i pod ich okiem sprawdzenia mojej wiedzy w praktyce – wyjaśnia Katarzyna Sobuś.

Konkurs stażowy VELUX został zorganizowany już po raz dziesiąty. Jego idea opiera się na promowaniu studentów architektury i propagowaniu wśród nich najnowszej wiedzy nt. ekologicznych, wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze, które są kluczowymi wartościami dla firmy. Zwycięzca, oprócz możliwości odbycia dwumiesięcznego stażu w biurze architektonicznym VELUX w Danii, otrzymuje również pokrycie kosztów wyjazdu oraz pobytu, a także kieszonkowe.

Stażysta przez dwa miesiące pracuje nad projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX w Hørsholm pod okiem najlepszych architektów. W poprzednich latach laureaci konkursu uczestniczyli m.in. w przygotowaniu projektu modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie.

- Przez ostatnią dekadę w ramach programu stażowego VELUX do naszego biura architektonicznego w Danii trafiali najlepsi młodzi architekci z całej Polski. Potwierdza to ich dalsza ścieżka kariery.

Naszymi stypendystami byli m.in. Jędrzej Kolesiński, który następnie pracował u Normana Fostera, Ewa Białecka, która po powrocie z Danii zrobiła doktorat w Szwecji, czy Łukasz Pastuszka, którego biuro „MOOMOO”, prowadzone wraz z Jakubem Majewskim, zostało uznane przez magazyn Wallpaper za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie. Podobnych sukcesów życzę również tegorocznej laureatce - mówi Monika Kupska-Kupis.

Więcej informacji na temat stażu VELUX w Danii:  www.velux.pl/profesjonalisci/architekci/studenci

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik