Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

Kolekcja Handmade City finalistą renomowanego konkursu Dobry Wzór 2011
Data dodania: 01.09.11

Szklane wyroby KROSNA z kolekcji Handmade City zostały zakwalifikowane do finału renomowanego konkursu Dobry Wzór 2011, który wyłania najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Konkurs odbywa się już od 18 lat i organizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki.

Linia szkła stołowego City z kolekcji KROSNO Handmade to ręcznie produkowana, ekskluzywna kolekcja składająca się z 4 elementów: kieliszek do wina (poj. 150ml), kieliszek do wódki (poj. 30ml), karafka (poj. 500ml), salaterka (średnica 20cm). Cechą wyróżniającą tą kolekcję jest nowatorska, nowoczesna forma bazująca na liniach prostych i ostrych kątach. Oprócz wyrazistych kształtów, zastosowane zostały także wyraziste, kontrastujące kolory – żółć i czerń.

Image

fot. Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A.

Komisja ekspertów konkursu Dobry Wzór, oceniając produkty brała pod uwagę wysoką jakość wzornictwa, a także funkcjonalność i parametry ekonomiczne. W opinii komisji kolekcja Handmade City to bardzo oryginalna, wyrafinowana seria eleganckiego szkła stołowego, przykuwająca uwagę wizualną atrakcyjnością. Jak podaje ekspertyza: „Przemyślane, bardzo dobrze wyważone detale na tle minimalistycznych kształtów naczyń zyskują na wyrazistości”.

Dzięki wyjątkowemu wzornictwu, linia szkła Handmade City umożliwia realizację funkcji dekoracyjnej, na równi z użytkową. Karafka została wykonana w technologii, która pozwala używać ją zarówno do wody jak i napojów alkoholowych, natomiast korek karafki zapewnia jej odpowiednią szczelność. Kształt oraz wielkość każdego elementu kolekcji idealnie odpowiada jego przeznaczeniu.

Uczestnictwo w finale, w kategorii Sfera domu, przyznaje kolekcji Handmade City prawo do posługiwania się znakiem graficznym „finalista konkursu Dobry Wzór 2011”. Kategoria Sfera domu zawiera bardzo szeroką i różnorodną gamę produktów, które  zaliczają się do wyposażenia domu i ogrodu. Jest to najliczniejsza kategoria konkursu, obok której występują także Sfera publiczna, Sfera pracy i Sfera usług.

Wyróżnienie w prestiżowym konkursie wiąże się z nieustanną dbałością o jakość szklanych wyrobów KROSNA. „Wyjątkową wagę przywiązujemy do walorów estetycznych wytwarzanego szkła, przy jednoczesnym zachowaniu wartości użytkowej i to procentuje. Zespół projektantów KROSNO dokłada wszelkich starań, aby nasze produkty odzwierciedlały światowe trendy we wzornictwie, natomiast departament rozwoju produktu przy wsparciu technologów dba o to, aby nasza oferta była innowacyjna”- mówi Dyrektor Generalny KHS KROSNO S.A., Dariusz Gawroński.

Proces produkcji uwzględnia także aspekty ekologiczne. Linia szkła Handmade City została wyprodukowana przy użyciu wysokiej jakości materiałów: bezbarwnej, idealnie przejrzystej masy szklanej, bez zawartości szkodliwych metali ciężkich. Natomiast do zdobienia szkła zostały użyte farby organiczne. Ponadto, Kolekcja KROSNO Handmade zapakowana jest w kartony wykonane z tektury makulaturowej, przystosowanej do powtórnego przetworzenia.

Wybór laureatów konkursu Dobry Wzór 2011 nastąpi podczas uroczystej gali 21 września w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, natomiast wszystkie produkty zakwalifikowane do finału będzie można oglądać podczas pokonkursowej wystawy otwartej dla publiczności od 22 września do 22 listopada 2011.

Kolekcja City Handmade jest już dostępna w sprzedaży m.in. w sklepie internetowym KROSNA www.sklep.krosno.com.pl.

 

 

 

01 chik
          sec