Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Zrzeszenie Montażystów Stolarki na targach MuratorEXPO
Data dodania: 22.09.11

Pierwszy Ogólnopolski Turniej Montażowy w Kazimierzu Dolnym wyłonił pierwszych Mistrzów Montażu, ale działania programu edukacyjnego wciąż są kontynuowane.

W połowie października eksperci Zrzeszenia Montażystów Stolarki poprowadzą na warszawskim Torwarze prelekcję nt. zasad poprawnego montażu okien, a w trakcie trwających tam Targów budowlanych doradzać będą inwestorom indywidualnym.

Ogólnopolskie targi budowlane Budowa Remont Dom i Wnętrze odbędą się w dniach 15-16 października 2011 na warszawskim Torwarze.

Targi te to jedno z ważniejszych wydarzeń branży budowlanej w Polsce dla profesjonalistów i indywidualnych inwestorów. Obecni będą tu producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych i artykułów wyposażenia wnętrz z kraju i zagranicy. Rokrocznie w targach bierze udział około 200 wystawców.

Prezentacji ich oferty towarzyszy ciekawy program seminariów i szkoleń, a imprezę odwiedzają tysiące gości.

Budującym lub remontującym własny dom, urządzającym wnętrza targi oferują bogaty program edukacyjny poświęcony najważniejszym etapom realizacji inwestycji.

Jedno z seminariów poświęcone zostanie tematyce montażu okien, a poprowadzą je konsultanci programu „Mistrzowie Montażu”.  Na targach na Torwarze bedzie również stoisko informacyjne Zrzeszenia Montażystów Stolarki, gdzie będzie mozna porozmawiać nie tylko o sztuce montażowej, ale dowiedzieć się również jak przystapić do Zrzeszenia oraz jakie korzyści można z tego mieć jako firma montażowa.

Zapraszamy 15 lub 16 października do Warszawy.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Image

Efektem materialnym realizacji I etapu programu edukacyjnego Mistrzowie Montażu jest poradnik „Jak montować ciepłe okna?” oraz towarzyszący mu film instruktażowy.

Najważniejsza część poradnika autorstwa specjalistów z warszawskiego ITB, a dotycząca warunków technicznych montażu okien, już dzisiaj jest dostępna na internetowej stronie Programu do ściągnięcia dla każdego zainteresowanego tematem poprawnego montażu okien.

Program Mistrzowie Montażu, to działania o charakterze edukacyjnym skierowany do montażystów okien. W ramach Programu opracowywane są Podręczniki dla montażystów, uruchomione doradztwo i szkolenia zawodowe, a wykształceni montażyści poddają swoje umiejętności zawodowe pod ocenę ekspertów Programu.

Pozytywnie zweryfikowani otrzymają honorowy tytuł Mistrza Montażu i będą polecani każdemu inwestorowi, który będzie chciał mieć pewność, że jego okna zamontowane zostaną przez uznanego Fachowca.

 

Innym owocem działań Programu Mistrzowie Montażu  jest powołanie pierwszej korporacji zawodowej fachowców zajmujących się montażami okien i drzwi: Zrzeszenia Montażystów Stolarki. A czy w ogóle istnieje taki zawód, jak „montażysta stolarki”? Na to m.in. pytanie odpowiedź znaleźć można w rozmowie z szefem nowego Zrzeszenia – inż. Andrzejem Kowalskim.