Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Połączenie historycznej architektury z nowoczesnością
Data dodania: 30.03.12

System wkładek elektronicznych Winkhaus blueChip w podparyskim zamku

18-wieczny zamek „Château de Méry“ mieści sie niedaleko Paryża. Stanowi wyszukaną oprawę dla seminariów i eventów.

W roku 2010 wybudowano na terenie 27-hektarowego parku dodatkowy budynek w nowoczesnym stylu. W obydwu obiektach zamontowano system wkładek elektronicznych Winkhaus blueChip.

Image

fot. WINKHAUS

Zamek i park w Méry-sur-Oise są oddalone od stolicy Francji o około 30 km i znajdują sie pod ochroną konserwatora zabytków. Ten historyczny kompleks został odrestaurowany w latach 90-tych, a w 2010 roku ofertę poszerzyła dobudowana nowoczesna część hotelu. Obiekt stanowił duże wyzwanie, zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Czterogwiazdkowy hotel dysponuje 70 pokojami, w tym 2 studia z własnym tarasem na dachu. Autorem projektu był Claude Ginsburger.

Rozwiązania estetyczne

W nowoczesnej części hotelu dostęp do pomieszczeń regulują przede wszystkim specjalne klamki blueChip Design-EZK. Eleganckie klamki na rozetach spełniają wysokie wymagania estetyczne – to wspólny produkt renomowanych firm FSB i Winkhaus. Estetyki drzwi nie burzą żadne wystające elementy, ponieważ czytnik blueChip jest wbudowany w rozetę. W zamku natomiast "panują" elektroniczne wkładki blueChip. Dyskretna estetyka wkładek elektronicznych dobrze komponuje sie z zabytkowymi drzwiami, a ich instalacja nie wymaga ingerencji w materiał.

Image

fot. WINKHAUS

Wygodny dostęp

Goście hotelu „Château de Méry“ otrzymują po przyjeździe kartę blueChip. Wszystkie drzwi, do których mają dostęp, otwierają bezdotykowo kartą, zbliżając ją do rozety. Programowaniem kart zajmują się pracownicy recepcji. Odbywa się to bezproblemowo, podobnie jak sczytywanie kart przy wymeldowaniu z hotelu. Pracownicy hotelu i zamku posiadają klucz blueChip. Klucz ten otwiera zarówno drzwi wyposażone w klamki EZK, jak i wkładki blueChip. Klamki EZK rozpoznają klucz po zawartym w nim transponderze. W zabytkowej części hotelu otwieramy drzwi w sposób tradycyjny: przez wprowadzenie i przekręcenie klucza Winkhaus blueChip w elektronicznej wkładce i naciśnięcie klamki.

Image

fot. WINKHAUS

Technologia przyjazna dla użytkownika

To, co w przypadku systemów mechanicznych stanowi duży nakład pracy i kosztów, w systemie blueChip firmy Winkhaus można załatwić kilkoma kliknięciami na komputerze. Jeśli hotelowy gość zgubi kartę, jest ona od razu blokowana w systemie. Zgubione klucze pracowników blokuje sie przez przeprogramowanie odpowiednich wkładek. Podobnie postępuje się z uprawnieniami użytkowników.  Pomaga w tym przyjazne dla użytkownika oprogramowanie blueIntrasControl, dostarczone przez firmę Winkhaus.

Image

fot. WINKHAUS

więcej informacji: www.winkhaus.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik