Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 08 okladka1

Świat Szkła 8/2022

User Menu

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Firma AdamS przebadała okna antywłamaniowe w klasie WK2
Data dodania: 16.07.12

Przeprowadzono badania okien Firmy Adams w zakresie odporności na włamanie w klasie WK2. Pozytywny wynik badań potwierdzono Świadectwem od Laboratorium Techniki Budowlanej z Dąbrowy Górniczej.

 

Podczas badania zostały przebadane trzy konstrukcje okienne w oparciu o następujące komponenty: okucia ROTO NT WK2 i system Aluplast IDEAL 4000.

 

Okna zostały poddane badaniom na obciążenie statyczne z godnie z normą PN-ENV 1628, na obciążenie dynamiczne z godnie z normą PN-ENV 1629 oraz próbą włamania ręcznego z godnie z normą PN-ENV 1630.

 

Image

 

W teście statycznym na narożniki okna, punkty pomiędzy ryglowania i same punkty ryglowania wywierany był nacisk za pomocą siłownika. W teście dynamicznym na okno został wielokrotnie zrzucony 30kg worek.

 

Natomiast trzecim badaniem była próba ręczna otwarcia okna przy pomocy określonych narzędzi. Badania te zakończyły się wynikiem pozytywnym i zostały udokumentowane Świadectwami Badań LTB.

 

Image

 

Okna antywłamaniowe w klasie WK2, to spełnienie oczekiwań klientów, którzy maksymalnie dbają o swoje bezpieczeństwo. Ograniczają one zdecydowanie w czasie możliwość włamania.

 

"Cieszymy się , że nasze okna otrzymały certyfikat stwierdzający ich parametry w tej klasie. Pamiętajmy, że na rynku niewiele firm posiada wyrób w tej klasie, gdyż z reguły mają tylko same okucia, a to za mało żeby okno było w klasie WK2.


To kolejne potwierdzenie doskonałej jakości oraz wysokiej kultury technicznej produktów firmy AdamS."


 

Image Film z badań - do obejrzenia

 

 

 

patrz też:

Szyby antywłamaniowe – czy istnieją? , Świat Szkła - portal 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także