Systemy LAMILUX CI: aktywna energia systemów doświetlajacych

Atrakcyjny wygląd, architektoniczny wdzięk, duży dopływ naturalnego światła, znakomita izolacja cieplna - to niewątpliwe zalety architektury szklanej. Dzięki wszechstronności jej zastosowań, można projektować niebanalne elewacje i wykonać niemal każdą konstrukcję. Architektura szklana pozwala zwiększyć energooszczędność budynku i spełnić surowe wymagania techniczne.

 

„Efektywna energooszczędność” to obecnie ważny temat w nowoczesnym budownictwie. Systemy doświetlenia światłem dziennym są integralną częścią obiektów projektowanych z myślą o zwiększonej efektywności energetycznej. Stosuje się je zarówno w budynkach komercyjnych, handlowych czy biurowcach, jak i w obiektach przemysłowych, sportowych czy budownictwie mieszkaniowym. Godne uwagi są wszystkie elementy konstrukcji szklanych, począwszy od przeszklenia, przez profile aluminiowe, aż po różne sposoby sterowania.

 

Światło dzienne docierające do pomieszczeń ma istotny wpływ na nasze zdrowe i dobre samopoczucie. Zapewnia lepszą widoczność oraz oszczędność energii elektrycznej. O tym, ile światła dziennego dostaje się do wnętrza budynku, decyduje przede wszystkim odpowiednio dobrane przeszklenie, w którym zachowana jest równowaga pomiędzy takimi czynnikami jak: przejrzystość, rozproszenie światła oraz ochrona przed słońcem, wysoką temperaturą i hałasem.

 

Idealnie dopasowany do konstrukcji system przeszklenia wpływa na oszczędność energii elektrycznej. W naturalny sposób doświetla pomieszczenia, a dzięki bardzo dobrym współczynnikom przenikania ciepła, minimalizuje jego utratę.

 

20130519LAMILUX CI-System Glasarchitektur PR 60 Mittelrheinforum Koblenz 1

 

20130519LAMILUX CI-System Glasarchitektur PR 60 Thiergalerie Dortmund 1

 

20130519LAMILUX CI-System Glasarchitektur PR 60 Rheingalerie Ludwigshafen 2

 

Konstrukcje szklane LAMILUX CI System to szeroki wachlarz zastosowań, spełnione wymagania architektów, różnorodność kształtów, najwyższy poziom efektywności energetycznej, optymalna ilość światła dziennego, skuteczna izolacja cieplna oraz inteligentne systemy wentylacji i oddymiania.

 


Światło i cień – rodzaje przeszklenia

Naturalne światło i ciepło słoneczne, szczególnie zimą, mają nieograniczony potencjał energetyczny, który można wykorzystać stosując konstrukcje szklane. Pozwala to znacznie zredukować koszty związane z energią elektryczną oraz ogrzewaniem.

 

Dzięki zastosowaniu systemów zaciemniających i przewietrzających, które oferuje firma LAMILUX, można płynnie regulować dopływ światła i ciepła. Klienci mają do wyboru wiele rozwiązań regulujących dopływ promieni słonecznych do wnętrza budynku m.in. szyba z folią odbijającą światło, przeszklenie załamujące promienie słoneczne, sitodruk, czy sterowane elektrycznie rolety wewnętrzne lub zewnętrzne.

 

Duży wpływ na komfort użytkowania obiektów ma także zastosowanie inteligentnych urządzań sterujących, takich jak zegary, czujki słoneczne, czujki temperatury czy czujki natężenia świała. Wszystkie te urządzenia mają za zadanie dostosować dopływ promieni słonecznych i ciepła słonecznego do wnętrza budynku do indywidualnych potrzeb klienta.

 

 20130519LAMILUX CI-System Glasarchitektur PR 60 Bibliothek Uni Darmstadt

 

20130519LAMILUX CI-System Glasarchitektur PR 60 Rheingalerie Ludwigshafen 1

 

Zintegrowane z konstrukcją szklaną ruchome skrzydła przewietrzające i dopowietrzające zapewniają stały przepływ świeżego powietrza, czyli naturalną wentylację. Konstrukcje szklane LAMILUX wyposażone w klapy (uchylne skrzydła) pełnią funkcję oddymiania.

 

System profili - dowolna forma, dobra izolacja termiczna

Architektura szklana pozwala na wykonanie niemal każdej konstrukcji budynku a „elastyczność” profili aluminiowych LAMILUX jest w stanie zaspokoić indywidualne wymagania i potrzeby klienta. Eleganckie i wąskie profile aluminiowe zapewniają lekkość konstrukcji i bardzo dobrą izolację cieplną. Optymalizacja przebiegu izoterm minimalizuje ryzyko powstania kondensatu po wewnętrznych stronach konstrukcji. Bezpośrednie łączenia profili wewnętrznych i zewnętrznych u podnóża konstrukcji oraz pomiędzy szczeblami nośnymi a profilem pokrywającym, gwarantują doskonałą izolację cieplną.

 

20130519LAMILUX CI-System Glasarchitektur PR 60 Mittelrheinforum Koblenz 2

 

20130519LAMILUX CI-System Glasarchitektur PR 60 Thiergalerie Dortmund 2 1

 

Systemy przewietrzania oraz napowietrzania w konstrukcjach szklanych

Zintegrowane z konstrukcją szklaną, ruchome skrzydła przewietrzające i dopowietrzające mają za zadanie zapewnić regularny przepływ świeżego powietrza, czyli naturalną wentylację. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, elementy konstrukcji szklanych LAMILUX służące do wentylacji, nie tylko wpływają na jakość powietrza, ale również znacznie przyczyniają się do zminimalizowania kosztów związanych z klimatyzacją pomieszczeń.

 

Klapy oddymiające

Konstrukcje szklane LAMILUX mogą być wyposażone w klapy (uchylne skrzydła) pełniące funkcję oddymiania, które stanowią istotny element systemów przeciwpożarowych. Są one sterowane elektrycznie za pomocą siłowników 24 V lub pneumatycznie za pomocą butli z CO2. W zależności od sposobu wyzwalania klap system należy wyposażyć w skrzynki alarmowe lub centrale oddymiające, sterujące klapami.

 

Pozyskiwanie energii - panele słoneczne w konstrukcjach szklanych

Szklane konstrukcje LAMILUX można również wyposażyć w ogniwa fotowoltaiczne, które przetwarzają promienie słoneczne w energie elektryczną. Ilość energii, jaką jest w stanie wytworzyć ogniwo, zależy od ilości promieniowania słonecznego, docierającego w dane miejsce.

----------------------

Informacje o firmie

LAMILUX należy do najbardziej doświadczonych producentów naświetli w Europie i czołowych, światowych dostawców tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami. Od blisko 60 lat, Heinrich Strunz GmbH z siedzibą w Rehau wytwarza pod marką LAMILUX wysokiej jakości systemy wykorzystywania światła dziennego wykonane z tworzywa sztucznego, szkła i aluminium. Architekci, inżynierowie budowlani, projektanci i dekarze używają systemów LAMILUX CI przy budowie kompleksów przemysłowych, administracyjnych i halowych, a także w prywatnym budownictwie mieszkaniowym. Ich funkcja polega przede wszystkim na optymalnym kierowaniu naturalnego światła do wnętrza budynków. Wyposażone w sterowane systemy klap, spełniają one funkcję systemów oddymiania i odprowadzania ciepła oraz efektywnej energetycznie wentylacji nawiewnej i wywiewnej budynków. Gama systemów LAMILUX CI obejmuje kopuły świetlikowe, naświetla pasmowe i estetyczne, dekoracyjne konstrukcje dachowe. Przedsiębiorstwo posiada wysoki poziom kompetencji w rozwoju i produkcji systemów sterowania (LAMILUX CI-Control) do kontroli i automatyzacji systemów oddymiania i odprowadzania ciepła, a także wentylacji i ochrony przeciwsłonecznej. Aktualnie LAMILUX zatrudnia 580 osób w dwóch działach: Systemy LAMILUX światło dzienne i LAMILUX włókna tworzyw sztucznych. W 2012 r. firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 158 milionów euro.

 

więcej informacji: www.lamilux.pl 

 

 

 

 

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.