Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

Nowoczesne wnętrza ze szkłem
Data dodania: 26.09.13

 

Podczas urządzania własnego M coraz częściej stawiamy na prostotę stylu i minimalizm. By jednak wnętrza nabrały odrobiny przytulności, zachowując przy tym odpowiednią dozę oryginalności, warto przyjrzeć się jednemu z ostatnich trendów. Użycie szkła w konstrukcjach i wykończeniach cieszy się coraz większą popularnością, a zakres jego zastosowania jest niezwykle urozmaicony.

 

20130923colour glass1

Powodzeniem cieszą się balustrady z laminowaną grafiką

 

W domu urządzonym w nowoczesnym stylu dominuje minimalizm. Nie znajdziemy tu zbędnych bibelotów, mamy za to przestronne pomieszczenia i elegancki design. Szklane elementy doskonale tu pasują. Dzięki profesjonalnemu montażowi tafli mamy całkowitą pewność, że to inwestycja na lata, gdyż szkło hartowane używane w tego typu konstrukcjach jest odporne na zużycie, ścieranie czy odbarwienia. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się konstrukcje balustrad z wykorzystaniem tego tworzywa.

 

– Szkło jest coraz popularniejszym materiałem stosowanym w naszych domach. Coraz więcej osób decyduje się na szklane drzwi, obudowę szaf przesuwnych z interesującą grafiką czy właśnie balustrady – mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass z Poznania, specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych. Schody ozdobione w ten sposób wyglądają ponadczasowo, elegancko i oryginalnie. Oprócz szkła przezroczystego i barwionego, interesującą opcją jest szkło z laminowaną grafiką, która pasuje do wystroju wnętrza. Z czystym sumieniem możemy puścić tu wodze fantazji.

 

20130923colour glass2

 Szklane wykńczenia stają się coraz popularniejsze

 

Jak ożywić kuchnię
Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo wiele czasu. Doskonałym pomysłem zarówno dla osób, które myślą tylko o odświeżeniu tego pomieszczenia, jak i dla tych, które planują generalne zmiany, jest zamontowanie szklanych paneli. Przylegają do ścian, tworząc równą gładką powierzchnię, a co najważniejsze - są odporne na wilgoć, tłuszcz, a także wysoką temperaturę. Łatwo też utrzymać je w czystości.

 

– Klienci mogą wybierać spośród szerokiego wachlarza grafik, jakimi dysponujemy lub przynieść swoje autorskie zdjęcie. Mamy także wzory tapetowe. Co ciekawe, szkło możemy połączyć też z różnymi materiałami, np. drewnem - zaznacza Wiesław Śmigielski z Colour Glass. Jeśli zależy nam na nieprzeciętnym designie i lubujemy się we wszelkich nowinkach technicznych, idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie do paneli podświetlenia. To nie tylko element nowoczesności, ale i przyciągająca wzrok nietuzinkowa ozdoba.

 

20130923colour glass3

 Panele są przygotowywane na specjalne zamowienia

 

Drzwi częścią aranżacji
Warto zastanowić się także nad zamontowaniem szklanych drzwi. Przenika przez nie światło, dodając pomieszczeniu uroku, a w słoneczny dzień szczególnie dają one piękną poświatę. Drzwi produkowane są na zamówienie, możemy zatem wybrać odpowiedni motyw pasujący do wystroju naszego M.

 

Jest to z pewnością oryginalne rozwiązanie, dzięki któremu tchniemy trochę nowoczesności w nasze wnętrza. Graficznie możemy sobie wymarzyć praktycznie wszystko. Pamiętajmy, że drzwi wewnętrzne są bardzo istotnym elementem wyposażenia domu, tak więc ich dobór powinien być dokładnie przemyślany i przeanalizowany.

 

20130923colour glass4

Na panelach szklanych można zastosować dowolny wzór

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik