Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

Nowe oblicze kuchni
Data dodania: 24.11.13

 

Kuchnia to miejsce spotkań zarówno towarzyskich jak i rodzinnych, dlatego tak ważne są względy estetyczne. Aranżacja wnętrza świadczy też o samym gospodarzu, o jego gustach, a także charakterze. Panele kuchenne to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto marzy o kuchni oryginalnej.

 

20131129Nowe oblicze kuchni1 autor colour-glass

 

W modnym minimalistycznym wnętrzu oszczędność form i brak ozdobnych detali mogą zrekompensować panele szklane, które są prostym sposobem na aranżację kuchni. Tworzone są one ze szkła wielowarstwowego z zalaminowaną fotografią, grafiką, tkaniną lub fornirem. Zdecydowaną zaletą paneli jest ich cena. Są one dużo tańsze od kamienia, a wytrzymalsze od tradycyjnych płytek.

 

Jedna ściana - wiele rozwiązań

Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale też i spotkań towarzyskich. Kuchnia to także połączenie estetyki z funkcjonalnością. Dzisiejsi projektanci stawiają na minimalizm, warto jednak ożywić nieco wystrój, aby nadać pomieszczeniu wyrazistości. Panele szklane to nowy krzyk mody. Są oryginalne, a co za tym idzie – zjawiskowe i indywidualne, ich wygląd ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

 

- Dostępne są panele szklane z grafiką lub z dowolnym cyfrowym obrazem- druk wysokiej jakości- według najnowszych trendów. Istnieją także panele bezbarwne, które z pewnością ochronią i wyeksponują ciekawy kolor ścian. Jeśli nie mamy pomysłu na ozdobę naszej kuchni, możemy skorzystać z szerokiego wachlarza gotowych wzorów, a przy wyborze tego jedynego warto skorzystać z pomocy ekspertów – mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass, specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych. Dopełnieniem takiej aranżacji kuchni będzie oświetlenie, które podkreśli głębię kolorów.

 

Oryginalne a zarazem funkcjonalne

Ważną zaletą paneli szklanych jest ich wytrzymałość na wilgoć i temperaturę. - Dzięki tym właściwościom szkła hartowanego, panele szklane mogą być montowane przy grzejnikach, piecykach oraz wszelkiego rodzaju kuchenkach. Jest ono odporne na uderzenia mechaniczne oraz trudne do zarysowania, a w przypadku ewentualnego stłuczenia kawałki szkła nie rozprysną się i pozostaną na warstwie laminatu tym samym eliminując ryzyko skaleczeń – dodaje Wiesław Śmigielski.

 

20131129Nowe oblicze kuchni autor colour-glass

 

Nie można zapominać, że kuchnia to przede wszystkim miejsce pracy, dlatego bardzo ważne jest, aby ściany wokół blatu były odpowiednio zabezpieczone materiałem, który da się szybko zmyć. Panele szklane tworzą łatwą i dającą się szybko wyczyścić powierzchnię. Wystarczy zwykły płyn i gąbka, a wszelkie zabrudzenia znikną. Dodatkowo nawet w trudnych, kuchennych warunkach przez lata nie stracą swojego koloru.

 

Panele szklane w kuchni to nie tylko rozwiązanie oryginalne, ale również wygodne. Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych płytek. Są łatwe w montażu, a dzięki użyciu bezbarwnego kleju nie widać miejsca łączeń. Okazuje się, że stworzenie praktycznego dzieła sztuki na kuchennej ścianie może być prostsze niż Ci się wydaje.