Aktualne wydanie

2020 12 okladka

Świat Szkła 12/2020

User Menu

flow 160X600b

 

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

webinarium lamilux 1

Szkło do zadań specjalnych
Data dodania: 22.12.13

20131199 colour glassaŚwiąteczne porządki i wysiłek z nimi związany pozwalają nam zdać sobie sprawę z tego, ile pracy wymaga od nas utrzymanie wnętrz w czystości. Wciąż pokutuje w nas przekonanie, że o efektowne ozdoby trzeba dbać ze zdwojoną siłą.

 

A gdyby tak uprościć sobie życie i zainwestować w materiały łatwe w utrzymaniu i trwałe, aby w pełni cieszyć się piękną kuchnią o każdej porze roku?

 

 

Świąteczne porządki i wysiłek z nimi związany pozwalają nam zdać sobie sprawę z tego, ile pracy wymaga od nas utrzymanie wnętrz w czystości. Wciąż pokutuje w nas przekonanie, że o efektowne ozdoby trzeba dbać ze zdwojoną siłą. A gdyby tak uprościć sobie życie i zainwestować w materiały łatwe w utrzymaniu i trwałe, aby w pełni cieszyć się piękną kuchnią o każdej porze roku?

 

20131199 colour glassa

 

Boże Narodzenie to duże wyzwanie dla sprzętu gospodarstwa domowego, to także wyzwanie dla całego wyposażenia kuchni. Czasami podłogi, blaty czy ściany wyglądają jak istne pobojowisko. Istnieją wprawdzie rozwiązania, które ułatwią nam sprzątanie nawet w tak ekstremalnych warunkach jak świąteczna krzątanina, jednak w następstwie lat eksploatacji niektóre powierzchnie, jak na przykład płytki ceramiczne, laminat czy aluminium nad blatem ulegają przebarwieniom czy zniekształceniu.

 

Takich sytuacji możemy uniknąć montując kuchenne panele szklane. Jest to nowoczesne rozwiązanie dobrze sprawdzające się nie tylko jako materiał użytkowy, ale także jako element dekoracyjny. - Panele szklane mocowane są do ściany specjalnym bezzapachowym sylikonem, który ściśle przylega do powierzchni, co zapobiega gromadzeniu się brudu i bakterii w zakamarkach – mówi Wiesław Śmigielski właściciel firmy Colour Glass z Poznania zajmującej się produkcją paneli szklanych. - Wybrana grafika zostaje zalaminowana w szkle, co gwarantuje niezwykłą trwałość wzoru i uniemożliwia blaknięcie.

 

Wytrzymałość i klasa

Panele szklane posiadają wszystkie wymagane atesty, w tym certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Instytut Szkła i Ceramiki w Warszawie, PN-EN 12150-1. Są odporne na zarysowania i wysoką temperaturę, dlatego dobrze sprawdzą się w roli zamiennika kafelków czy tapety. Z powodzeniem można je umieścić w pobliżu kuchenki czy innych sprzętów emitujących ciepło.

 

20131199 colour glass1a

 

Ich niezwykła trwałość czyni z nich zakup na lata. - Panele szklane gwarantują też bezpieczeństwo użytkowania. Nawet w przypadku ewentualnego uszkodzenia nie rozpadną się one na kawałki jak zwykłe szkło. Nie musimy się również martwić o ich przymocowanie, nie ma bowiem możliwości, aby panel sam odpadł od ściany - wyjaśnia Wiesław Śmigielski. Panele szklane są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają stosowania specjalnych środków czystości czy wielogodzinnego szorowania.


Panele z hartowanego szkła są też bardzo efektowną ozdobą. Przy ich wyborze możemy zasięgnąć rady grafika, który przełoży nasze wyobrażenia na rzeczywisty projekt. Nieograniczona ilość wzorów pozwala dostosować dekorację do własnego stylu. Istnieje również możliwość podświetlenia panelu różnymi kolorami, co pomoże stworzyć w kuchni niepowtarzalny nastrój – nie tylko w święta, ale też każdego innego dnia.