Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Szkło do zadań specjalnych
Data dodania: 22.12.13

20131199 colour glassaŚwiąteczne porządki i wysiłek z nimi związany pozwalają nam zdać sobie sprawę z tego, ile pracy wymaga od nas utrzymanie wnętrz w czystości. Wciąż pokutuje w nas przekonanie, że o efektowne ozdoby trzeba dbać ze zdwojoną siłą.

 

A gdyby tak uprościć sobie życie i zainwestować w materiały łatwe w utrzymaniu i trwałe, aby w pełni cieszyć się piękną kuchnią o każdej porze roku?

 

 

Świąteczne porządki i wysiłek z nimi związany pozwalają nam zdać sobie sprawę z tego, ile pracy wymaga od nas utrzymanie wnętrz w czystości. Wciąż pokutuje w nas przekonanie, że o efektowne ozdoby trzeba dbać ze zdwojoną siłą. A gdyby tak uprościć sobie życie i zainwestować w materiały łatwe w utrzymaniu i trwałe, aby w pełni cieszyć się piękną kuchnią o każdej porze roku?

 

20131199 colour glassa

 

Boże Narodzenie to duże wyzwanie dla sprzętu gospodarstwa domowego, to także wyzwanie dla całego wyposażenia kuchni. Czasami podłogi, blaty czy ściany wyglądają jak istne pobojowisko. Istnieją wprawdzie rozwiązania, które ułatwią nam sprzątanie nawet w tak ekstremalnych warunkach jak świąteczna krzątanina, jednak w następstwie lat eksploatacji niektóre powierzchnie, jak na przykład płytki ceramiczne, laminat czy aluminium nad blatem ulegają przebarwieniom czy zniekształceniu.

 

Takich sytuacji możemy uniknąć montując kuchenne panele szklane. Jest to nowoczesne rozwiązanie dobrze sprawdzające się nie tylko jako materiał użytkowy, ale także jako element dekoracyjny. - Panele szklane mocowane są do ściany specjalnym bezzapachowym sylikonem, który ściśle przylega do powierzchni, co zapobiega gromadzeniu się brudu i bakterii w zakamarkach – mówi Wiesław Śmigielski właściciel firmy Colour Glass z Poznania zajmującej się produkcją paneli szklanych. - Wybrana grafika zostaje zalaminowana w szkle, co gwarantuje niezwykłą trwałość wzoru i uniemożliwia blaknięcie.

 

Wytrzymałość i klasa

Panele szklane posiadają wszystkie wymagane atesty, w tym certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Instytut Szkła i Ceramiki w Warszawie, PN-EN 12150-1. Są odporne na zarysowania i wysoką temperaturę, dlatego dobrze sprawdzą się w roli zamiennika kafelków czy tapety. Z powodzeniem można je umieścić w pobliżu kuchenki czy innych sprzętów emitujących ciepło.

 

20131199 colour glass1a

 

Ich niezwykła trwałość czyni z nich zakup na lata. - Panele szklane gwarantują też bezpieczeństwo użytkowania. Nawet w przypadku ewentualnego uszkodzenia nie rozpadną się one na kawałki jak zwykłe szkło. Nie musimy się również martwić o ich przymocowanie, nie ma bowiem możliwości, aby panel sam odpadł od ściany - wyjaśnia Wiesław Śmigielski. Panele szklane są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają stosowania specjalnych środków czystości czy wielogodzinnego szorowania.


Panele z hartowanego szkła są też bardzo efektowną ozdobą. Przy ich wyborze możemy zasięgnąć rady grafika, który przełoży nasze wyobrażenia na rzeczywisty projekt. Nieograniczona ilość wzorów pozwala dostosować dekorację do własnego stylu. Istnieje również możliwość podświetlenia panelu różnymi kolorami, co pomoże stworzyć w kuchni niepowtarzalny nastrój – nie tylko w święta, ale też każdego innego dnia.