Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

AGC wyłącznym dostawcą szkła na stadion Arena Corinthians
Data dodania: 13.05.14

 

Firma AGC, wiodący światowy producent szkła, substancji chemicznych, ceramiki oraz zaawansowanych technologicznie materiałów, ogłosiła dziś, że została wyłącznym dostawcą szkła wykorzystywanego do budowy stadionu Arena Corinthians. Projekt tego znajdującego się w São Paulo w Brazylii stadionu piłkarskiego zakłada wykorzystanie szkła, a zwłaszcza produktów o wysokim stopniu transmisji światła z uwagi na ich właściwości estetyczne, na elewacjach, w balustradach i w lożach VIP.

 

20140505AGC 8520a

Ten wyłożony szkłem stadion ma być areną meczu otwarcia rozgrywanych w Brazylii Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014. fot. AGC

 

Firma AGC została wybrana jako oficjalny dostawca szkła do budowy tego stadionu po pomyślnym przejściu niezbędnych testów przez szkło Planibel Clearvision – specjalne szkło typu float zapewniające wyjątkową przejrzystość i cechujące się minimalną ilością zanieczyszczeń. Niska zawartość żelaza w szkle pozwala oglądać osłonięte nim elementy w ich naturalnym kolorze. To doskonale przejrzyste szkło zapewnia również optymalną transmisję światła i ciepła, wspierając funkcjonowanie stadionu w sposób ekologiczny.

 

„Wybraliśmy szkło Planibel Clearvision firmy AGC z uwagi na jego doskonałą przejrzystość, jakość i stabilność koloru, a także niezawodność dostaw” – powiedział Anibal Countinho, główny architekt stadionu Arena Corinthians. „Jako stadion, na którym swoje mecze rozgrywać będzie Sport Club Corinthians Paulista, Arena Corinthians musi w swoim wyglądzie uwzględniać klubowe barwy, czyli czerń i biel. Przeprowadziwszy kilka testów, stwierdziliśmy, że Planibel Clearvision to idealne szkło do zastosowania w tej niezwykłej budowli, ponieważ doskonale oddaje czystą biel”.

 

 

20140505AGC 8520b

Nowy stadion ze szklaną elewacją, balustradami i lożami, na którym rozegrany zostanie mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 w Brazylii . fot. AGC„Planibel Clearvision to idealny wybór do budowy szklanych elementów stadionu Arena Corinthians” – stwierdził Davide Cappellino, prezes AGC Glass Brazil. „Szeroki zakres zastosowań architektonicznych szkła Planibel Clearvision obejmuje wewnętrzne ścianki działowe, elewacje budynków, fronty sklepowe oraz gabloty muzealne, natomiast zastosowania przemysłowe tego szkła to np. osłony systemów oświetleniowych i ogniw słonecznych, meble oraz kabiny prysznicowe”.

 

Arena Corinthians, mieszczący 48 234 widzów, to 11. pod względem wielkości obiekt piłkarski w Brazylii. Ten niedawno wybudowany przez firmę Odebrecht według oryginalnego i nowoczesnego projektu stadion ma być areną sześciu meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014, w tym meczu otwarcia. Wschodnia elewacja stadionu, do budowy której użyto szkła Planibel Clearvision firmy AGC, jest największym na świecie ekranem wideo, mierzącym 170 m długości i 20 m wysokości. Na elewację, balustrady i w lożach VIP wykorzystano łącznie 72 000 m2 szkła ważącego 1500 ton.

 

20140505AGC 8520c

 

Więcej informacji o szkle Planibel Clearvision można znaleźć w witrynie internetowej: www.yourglass.com 

 

 

 Element 

 Dane techniczne 

 Elewacja  Szkło Planibel Clearvision firmy AGC zostało użyte do budowy wschodniej i zachodniej elewacji. Elewacja zachodnia (6900 m2) składa się z 1080 elementów szkła różnych rodzajów, w tym szkła hartowanego, laminowanego, z sitodrukiem i giętego w dwóch płaszczyznach. Krzywizna elewacji przywodzi na myśl obraz piłki trzepoczącej w siatce bramki. Elewacja wschodnia składa się z 1300 tafli szkła o długości 1,2 m i stanowi największy na świecie ekran wideo o łącznej powierzchni 3400 m2.
  Loże VIP    Loże VIP zostały przykryte około 17 000 m2 szkła Planibel Clearvision o grubości 6–12 mm. Hartowane, laminowane i zdobione sitodrukiem szkło Planibel Clearvision zwiększa komfort dla użytkowników pomieszczeń dzięki przepuszczaniu optymalnej ilości światła słonecznego.
  Balustrady   Do budowy balustrad wykorzystano około 22 000 m2 szkła Planibel Clearvision.

 

 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także