20150202logo inteligentny budynek

Inteligentny dom to nieograniczone możliwości programowania i integracji wszystkich urządzeń elektrycznych i multimedialnych obecnych w budynku. Systemy takie w pełni dostosowują się do rytmu życia swoich użytkowników, wprowadzając do niego nową jakość. Sterowanie przebiega w wygodny i intuicyjny sposób, lokalnie, zdalnie lub automatycznie.

 

 

Tematyka konferencji:
- Systemy ochrony: kontrola dostępu, systemy alarmowe i systemy monitoringu
- Zarządzanie i automatyczne sterowanie bezpieczeństwem
- Okablowanie strukturalne i systemy telekomunikacyjne
- Systemy zarządzania energią w budynku, kontrola sieci elektrycznej, zasilanie awaryjne
- Zarządzanie klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem (HVAC)
- Systemy pogodowe, systemy sterowania oświetleniem
- System personalizacji
- „Zielony Dom” oszczędność energii i ogrzewania

 


Grupa docelowa:
Kadra średniego i wyższego szczebla:
- osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo budynków
- administratorzy budynków, zarządcy i najemcy powierzchni handlowych, biurowych, magazynowych, mieszkaniowych, komercyjnych
- dyrektorzy technicznych, Instalatorzy
- osoby odpowiedzialne za infrastrukturę teleinformatyczną w przedsiębiorstwach z branży: budowlanej, architektonicznej, nieruchomości, przemysłowej, usługowej
- dostawcy infrastruktury (woda, ciepło, energia, telekomunikacja)
-inwestorzy i deweloperzy, generalnych wykonawców, przedstawicieli sektora usług budowlano-instalacyjnych i budowlano-wykończeniowych

 

Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób – Rejestracja 

 

Uczestnikom zapewniamy: materiały konferencyjne, przerwy kawowe, możliwość konsultacji z Ekspertami.

Konferencja odbędzie się w Warszawie przy ul. Bagatela 12 w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Organizator – MultiExpo Sp. z o.o.

 

 

Szczegółowe informacje - dostępne są na stronie internetowej

 

 

 

PROGRAM KONFERENCJI "INTELIGENTNY BUDYNEK"

 

GODZINA

PUNKT PROGRAMU

09.00-09.30

Rejestracja uczestników

09.30-10.10


Jacek Szymczak - Prezes Stowarzyszenia Teletechników Polskich XXI 

"Budynkowe instalacje telekomunikacyjne zgodne z nowelizacją rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 6 listopada 2012 r. (Dz.U. poz.1289)."

10.10-10.30


Artur Pollak - Prezes Zarządu APA Sp. z o.o.

"Smart Building - od wizji do realizacji z Vision BMS"

10.30-10.45


Prezentacja wystawcy - APA Innovative

10.45-11.00


Przerwa kawowa

11.00-11.40


Jarosław Cezary Krawiec - Dyrektor Pionu Przygotowania Projektów Inwestycyjnych, Qualia Development

"Zrównoważone budownictwo może być zyskowne!"

11.40-12.10


Bartłomiej Nosal – współwłaściciel, współautor systemu do zarządzania nieruchomościami e-PM, firma IT is easy 

"System do zarządzania nieruchomościami e-PM"

12.10-12.35


Przerwa kawowa

12.35-13.15


Katarzyna Czajkowska – Zarządca Nieruchomości, Admus

"Zarządzanie systemami bezpieczeństwa w inteligentnym budynku"

13.15-13.45


dr Wojciech Szymalski, Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju

"Energooszczędność w budynkach użyteczności publicznej"   

13.45


Podsumowanie i zakończenie konferencji

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie konferencji.

 

 

PRELEGENCI "INTELIGENTNY BUDYNEK"

 

 

Artur Pollak - Prezes Zarządu APA Sp. z o.o.
Absolwent wydziału AEI Politechniki Śląskiej, kierunek Elektronika, specjalizacja: Komputerowe systemy sterowania. Doświadczenie zbierane podczas 14 lat wdrożeń i projektowania systemów sterowania dla procesów przemysłowych dla koncernów VW, GM, Daimler oraz Siemens. Konsultant techniczny podczas budowy fabryki VW Poznań, osoba odpowiedzialna za standaryzację i optymalizację procesu produkcyjnego w zakładzie. Od 2007 pełni rolę Prezesa Zarządu w APA Sp. z o.o.

 

Katarzyna Czajkowska - Zarządca Nieruchomości, Redaktor Magazynu Administrator24
Z warszawskimi wspólnotami mieszkaniowymi współpracuje od 2005 roku. Przez ponad 7 lat pracując w firmie Gestor Sp. z o.o., działała na rzecz wspólnoty mieszkaniowej BABKA TOWER. 2 lata rozwijała swoje umiejętności w zakresie Facility Management jako młodszy kierownik projektów zarządzając infrastruktura techniczną nowoczesnych budynków biurowych w Warszawie np. Twarda Tower,  obecnie Spektrum Tower. Obecnie zawodowo związana z Admus sp. z o.o.

 

Jarosław Cezary Krawiec - Dyrektor Pionu Przygotowania Projektów Inwestycyjnych, Qualia Development
Inżynier Budownictwa, absolwent Wydziału Inżynierii Hochschule Mainz (Moguncja / Niemcy) oraz Executive MBA, absolwent Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (współpraca z LBS w Londynie, HEC w Paryżu i NHH w Bergen). Swoją karierę zawodową rozpoczął w Wiedniu w PORR AG uczestnicząc w latach 1998-2004 m.in. w realizacjach Warsaw Financial Center na stanowisku Inspektora Nadzoru, Warsaw Towers na stanowisku Kierownika Budowy i 5* hotelu InterContinental na stanowisku Kierownika Projektu. Następnym etapem była praca w firmie PRODEM sp. z o.o. (lata 2004-2010), gdzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu i w ramach zastępstwa inwestycyjnego nadzorował przygotowanie i realizację powierzonych projektów deweloperskich. W trakcie swojej kadencji odpowiadał m.in. za rozbudowy fabryk Gallaher w Gostkowie i Opla w Gliwicach, powstanie biurowca VipolPlaza w Warszawie, 4* hotelu HolidayInn w Józefowie, polskich siedzib międzynarodowych koncernów ENGEL AG i C. Witt–Backaldrin oraz stacji serwisowych MAN Truck&Bus w Gdańsku i we Wrocławiu. Od czerwca 2010 roku zatrudniony w Qualia Development sp. z o.o. (dawniej PKO BP Inwestycje), deweloperskim ramieniu PKO Banku Polskiego SA, największego banku w Europie Środkowo-Wschodniej, na stanowisku Dyrektora Pionu Przygotowania Projektów Inwestycyjnych. Aktualnie Pion pana Dyrektora odpowiada za wytworzenie nowych produktów deweloperskich o wartości przekraczającej 2 mld zł. Specjalizuje się w ekonomicznie efektywnym zarządzaniu złożonymi projektami deweloperskimi na rynku nieruchomości biurowych, mieszkaniowych i hotelowych, również w otoczeniu międzynarodowym. Szczególną wagę przywiązuje do jakości, terminowości realizacji i rentowności projektów inwestycyjnych, za które odpowiada.Jarosław C. Krawiec włada językiem polskim, niemieckim i angielskim.


inż. Jacek Szymczak - Prezes Stowarzyszenia Teletechników Polskich XXI wieku
Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Elektroniki - kierunek telekomunikacja. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności telekomunikacyjnej. Współzałożyciel (2009) i Prezes Stowarzyszenia Teletechników Polskich XXI. Członek honorowy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem POLALARM. Pracę zawodową rozpoczął w 1979 roku w przedsiębiorstwie Telmont Sp. z o.o. w Warszawie jako projektant, a następnie kierownik pracowni projektów miejskich i abonenckich central telefonicznych. W latach 1988-89 pracował w Kuwejcie jako projektant sieci telekomunikacyjnych. Od 1991 do chwili obecnej prowadzi własną firmę Master-Telekom, zajmującą się projektowaniem, doradztwem i wykonawstwem w zakresie sieci i systemów teletechnicznych i telekomunikacyjnych. W latach 2002-2007 współpracował z firmą audytorską DET NORSKE VERITAS Sp. z o.o. jako konsultant/doradca ds. systemów telekomunikacyjnych i audytor Systemu Jakości ISO 9000. W 2006 otrzymał wyróżnienie specjalne w konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2006 za autorską koncepcję multimedialnej infrastruktury osiedlowej – INTELIGENTNE OSIEDLE. W 2012 wdrożył w ramach współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą proinnowacyjny autorski standard przeprowadzania audytów teletechnicznych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, osiedlach mieszkaniowych i budynkach użyteczności publicznej. Autor opracowań technicznych i artykułów branżowych. W ramach Stowarzyszenia Teletechników Polskich XXI podejmuje szereg działań na rzecz popularyzacji i rozwoju branży teletechnicznej. Uczestniczy w zmianach przepisów prawa, dotyczących techniki telekomunikacyjnej. Uczestniczy w licznych szkoleniach i sympozjach.

 

 

 



20150202banner inteligentny budynek

 

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.