Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Ghelamco Poland z Warsaw Spire, placem Europejskim i Dworcem Gdańskim na targach MIPIM 2015
Data dodania: 06.03.15

 

Na tegorocznych targach MIPIM, które odbędą się w dniach 10-13 marca 2015 roku, Ghelamco Poland zaprezentuje flagowy, realizowany obecnie kompleks Warsaw Spire oraz przedstawi aranżację placu Europejskiego, dotychczas jeszcze nie pokazywaną międzynarodowej publiczności.

 

Dzięki partnerstwu z Urzędem Miasta st. Warszawy, projekt Ghelamco znajdzie się również na oficjalnym stoisku stolicy. Ponadto na standzie Warszawy, Ghelamco zaprezentuje także wstępny projekt zagospodarowania terenów dworca Warszawa Gdańska przygotowany we współpracy ze spółką Xcity. 

 

20150303Ghelamco Warsaw Spire 1

 

Warsaw Spire
Warsaw Spire to największy powstający obecnie w Europie kompleks biurowy. Inwestycja zlokalizowana jest
na warszawskiej Woli przy Rondzie Daszyńskiego i łącznie dostarczy na rynek 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej. W skład projektu wchodzi 220-metrowy budynek wieżowy oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące. Najemcami kompleksu są: Unijna Agencja Frontex, BNP Securities Services oraz Benefit Systems SA. Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi firmami.

 

20150303Ghelamco Warsaw Spire 2


Na budowie trwają intensywne prace na wielu frontach, m.in. przy konstrukcji budynku wieżowego, montażu elewacji i przygotowywaniu gruntu pod przyszły plac miejski. Jeden z sąsiadujących budynków kompleksu (budynek B) we wrześniu ubiegłego roku został oddany do użytku, a od stycznia swoją siedzibę główną uruchomiła firma Frontex. Drugi budynek – C zostanie ukończony w III kwartale tego roku.
Oddanie budynku wieżowego i otwarcie całości kompleksu planowane jest na kwiecień 2016 r.

 

20150303Ghelamco plac Europejski 2


Plac Europejski
Po raz pierwszy w Cannes Ghelamco Poland zaprezentuje międzynarodowej publiczności targów MIPIM wizję nowopowstającego placu Europejskiego, którego założenia aranżacji przestrzennej zaprojektowała renomowana pracownia Wirtz International Landscape Architects. Plac Europejski będzie pierwszą tej skali, ogólnodostępną przestrzenią miejską realizowaną przez prywatnego inwestora. Na ponad 4 000 m2 powstanie nowoczesny park miejski pełen zieleni, instalacji wodnych, fontann i atrakcyjnych elementów małej architektury.

 

20150303Ghelamco plac Europejski 1

 

Na placu znajdą się również pasaż sztuki, oraz kawiarnie i restauracje. Koncepcja Ghelamco pozwoli stworzyć w tym miejscu zupełnie nowe, atrakcyjne miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu, nie tylko dla pracowników kompleksu, ale dla wszystkich mieszkańców Warszawy i przyjezdnych. Przywracając do przestrzeni publicznej niedostępny od dziesięcioleci kwartał ulic, Ghelamco stworzy integralną przestrzeń miejską, łączącą w harmonijny sposób funkcje komercyjną i publiczną.

 

20150303Ghelamco plac Europejski 3


Zaproponowana przez dewelopera nazwa placu została jednogłośnie zatwierdzona przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy w kwietniu ubiegłego roku. Jego realizacja przebiega równocześnie z postępem prac przy Warsaw Spire – już w kwietniu pojawią się pierwsze elementy wykończeniowe i nasady drzew. Plac będzie w 80% gotowy już w III kwartale tego roku, oddanie całości planowane jest
na marzec 2016 r.


Dworzec Gdański
We współpracy z PKP Ghelamco planuje także projekt zagospodarowania terenów dworca Warszawa Gdańska. W ramach inwestycji powstanie nowoczesny dworzec kolejowy oraz kompleks budynków biurowych z powierzchniami usługowymi. Dzięki rewitalizacji tej części miasta powstanie jakościowa przestrzeń harmonijnie łącząca funkcje komercyjne i publiczne.


Partnerstwo z miastem Warszawa
MIPIM 2015 to już 26. edycja jednego z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń wystawienniczych branży nieruchomości na świecie. Już od wielu lat Ghelamco Ponad jest obecne ze swoimi projektami w Cannes i od początku jest oficjalnym partnerem m. st. Warszawy.


– Warszawa po raz 17. będzie brać udział w międzynarodowych targach MIPIM w Cannes, które stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania potencjału miasta na międzynarodowej arenie. W tym roku pod hasłem „Warsaw – the City to Invest in, the City to Live in”, wraz z naszymi partnerami, pokażemy Warszawę jako wiodącą metropolię w tej części Europy, zapewniającą doskonałe warunki dla inwestorów i wysoką jakość życia. Ten postulat doskonale odzwierciedlają takie projekty, które oferują kompleksowe rozwiązanie dla biznesu i jednocześnie pełnią funkcje publiczne, dedykowane mieszkańcom Warszawy – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.


– Nasze partnerstwo z Urzędem Miasta st. Warszawy na targach MIPIM wynika ze zbieżności naszych celów biznesowych z kierunkiem rozwoju Warszawy oraz z naszej strategii odpowiedzialnego kreowania przestrzeni publicznej. Prezentując plac Europejskim, Warsaw Spire i Dworzec Gdański chcemy zaprezentować filozofię naszej firmy, która udowadnia, że Ghelamco zdecydowanie wykracza poza tradycyjne ramy działalności deweloperskiej.

 

Będąc wizjonerem w swojej branży Ghelamco konsekwentnie wdraża nowatorskie koncepcje budynków biurowych, które wyznaczają nowe rynkowe standardy. Nasze wyjątkowe w skali i jakości realizacje stanowią wartość dodaną dla miasta i jego mieszkańców, harmonijnie łącząc funkcje publiczne i biznesowe. Jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji, że możemy brać aktywny udział w procesie tworzenia nowoczesnego oblicza stolicy – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.