Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 01 okladka

Świat Szkła 01/2020

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Oj, nie przez próg
Data dodania: 14.09.11

Oj, nie przez próg...

Komfort wielkopowierzchniowych drzwi na balkon lub taras

W nowym jak i w starym budownictwie wielkopowierzchniowe drzwi na balkon lub taras to możliwość lepszego rozwinięcia wnętrza mieszkania, biura lub restauracji. Dobrze, jeśli tego typu stolarka bazuje na przemyślanych rozwiązaniach okuć, gwarantujących nie tylko trwałość funkcjonowania i bezpieczeństwo antywyważeniowe, ale dzięki na przykład niskiemu progowi ułatwiających komunikację między pomieszczeniem i tarasem, ogrodem czy też ulicą.

Wysokiej jakości okucia do drzwi balkonowych pod wspólną nazwą Patio oferuje światowy lider techniki okuć do stolarki okiennej – Roto Frank. Wśród rozwiązań z tej grupy na szczególną uwagę zasługują rozwiązania z niskim progiem: przesuwne Patio Life i harmonijkowe Patio 6080.

Roto Patio Life komfort w wielkim formacie
Jest to rozwiązanie okuć do wielkich i ciężkich skrzydeł przesuwnych o masie do 300 kg, szerokości powyżej 3,2 m i wysokości powyżej 2,5 m. Dzięki nowatorskiej konstrukcji okucia drzwi nie muszą być unoszone podczas otwierania i zamykania na wózkach jezdnych. Elementem ruchomym, sterowanym klamką, jest tutaj uszczelnienie, dzięki czemu drzwi przesuwają się jedynie w płaszczyźnie poziomej, zapewniając lekkie działanie i nieskomplikowane użytkowanie dużych skrzydeł. Argument ten w dobie starzejącego się społeczeństwa coraz bardziej zyskuje na znaczeniu.

 
 Roto Patio Life: duże, lekkojezdne skrzydła otwierają przestrzeń wnętrza;
 zewnętrzna szerokość ościeżnicy dochodzi do 6,5 m

Warto podkreślić bezpieczeństwo systemu Roto Patio Life: w zależności od wysokości skrzydła okucie przewiduje kilka antywyważeniowych punktów ryglowania. Ponieważ nie ma możliwości unoszenia drzwi, stawiają one silniejszy opór próbom wyważenia ze względu na brak miejsca do wsunięcia narzędzia i podważenia skrzydła. Patio Life daje również możliwość zainstalowania dodatkowego zabezpieczenia w postaci magnetycznych czujników systemu kontroli otwarcia Roto MVS, pozwalających na podłączenie drzwi do systemu alarmowego lub monitorującego.

 
 Patio Life: izolowany termicznie, wpuszczany w podłogę próg „Alaska”
 o wysokości do 18 mm z lekkim spadkiem na zewnątrz ułatwia komunikację
  między mieszkaniem i tarasem lub ogrodem. Dzięki optymalnemu przebiegowi
 izoterm wyeliminowane są mostki termiczne w skrzydłach i elementach
 szklenia stałego

Roto Patio 6080 żeby przestrzeń rozwinęła skrzydła
System okuć Patio 6080 do drzwi harmonijkowych pozwala na pełne rozmachu otwarcie pomieszczenia na zewnątrz i połączenie go z otoczeniem. Skrzydła takich drzwi przy otwieraniu nie zabierają dużo miejsca. Bez najmniejszego wysiłku zsuwa się je po prostu jak harmonijkę na bok. Do ogrodu zimowego, na taras lub między salami konferencyjnymi, a także do kawiarni lub restauracji: Patio 6080 umożliwia stworzenie przejścia o wyjątkowo dużej szerokości w świetle otworu, w dodatku bez wystającego progu, o który można by się potknąć. Dzięki komfortowemu rozwiązaniu niskoprogowemu i możliwości kształtowania przestrzeni bez barier, wzrasta komfort mieszkania, np. rodzin z małymi dziećmi, oraz funkcjonalność mieszkań lub obiektów dla osób niepełnosprawnych.

  
 Patio 6080 – szerokie spektrum stosowania: do drzwi harmonijkowych
 z drewna, PVC i aluminium; długość szyny jezdnej do 6 m


Więcej informacji: Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
tel. +48 (22) 872 16 00 do -04 • faks: 872 16 11
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.roto.pl


 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik