Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Nowości w systemach PONZIO
Data dodania: 07.10.09

Firma PONZIO opracowała nowy system okienny o bardzo dobrych parametrach termicznych (NT 78 PE) oraz kolejny, nowoczesny system przesuwny, wyposażony w wiele komfortowych rozwiązań (Sliding 1200).

PONZIO NT 78PE
     Przeznaczony jest do konstrukcji okien o dużych wymaganiach termicznych (Uf<1,95 W/m²K). System posiada czterokomorową konstrukcję z rowkiem okuciowym w standardzie „euro”, co pozwala na zastosowanie szerokiej gamy okuć oraz ułatwia ich montaż.

     Zupełną nowością w tym systemie jest zastosowana przekładka termiczna z przegrodą aluminiową, która tworzy dodatkową komorę, poprawiając tym samym izolacyjność termiczną.

     Wprowadzono również nowe rozwiązanie doszczelnienia centralnego poprzez zastosowanie dwukomponentowej uszczelki. Lepsze parametry izolacyjności termicznej osiągnięte zostały także dzięki nowym uszczelkom przyszybowym.

     Kolejne, nowatorskie rozwiązanie dotyczy konstrukcji słupka ruchomego i stwarza możliwość zastosowania okuć obwiedniowych na skrzydłach biernych.

     Wszystkie zmodernizowane rozwiązania znacznie ułatwiły prefabrykację profili.

PONZIO SLIDING 1200
     Uzupełnił ofertę dotychczasowych systemów przesuwnych PONZIO: Sliding 600 (bez izolacji termicznej) i Sliding 900 TT („ciepły” system, przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej – głównie balkonów i loggii).

     Sliding 1200 – to system przeznaczony do wykonywania izolowanych termicznie okien i drzwi przesuwnych, bądź segmentów przesuwnych do elementów zabudowy zewnętrznej.

     System pozwala na konstruowanie wielkopowierzchniowych elementów, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje większą przestrzeń i światło. Duża powierzchnia otwarcia, prosta obsługa oraz rozwiązanie z niskim progiem sprawiają, że system ten często jest dedykowany nowoczesnym budynkom „bez barier”.

     Zastosowanie okucia podnoszono-przesuwnego pozwala na otwieranie skrzydeł na dowolną szerokość: można je opuścić i ustalić ich pozycję w dowolnym miejscu.

     Zamontowany system okuć unosi i przesuwa skrzydła o ciężarze do 250 kg. Dopuszczalne wymiary skrzydeł wynoszą 2400 x 2700 mm.

     System pozwala na zamontowanie wypełnień szklanych (szyby pojedyncze i zespolone), bądź innych o grubości 10÷36 mm. Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 50 mm w przypadku skrzydeł i szczeblin oraz 120 mm w przypadku ościeżnic dwutorowych i 153,5 mm w przypadku ościeżnic trzytorowych.

     Istotne znaczenie ma także szczelność akustyczna oraz wysoka izolacyjność termiczna. W systemie z niskim progiem skrzydła są obustronnie doszczelnione. Próg jest zintegrowany z szyną jezdną, po której poruszają się wózki zamocowane w sposób pozwalający na zachowanie termiki systemu.

     Walory użytkowe systemu korespondują z jego estetycznym wyglądem. Profile aluminiowe są anodowane lub lakierowane. Do wyboru jest cała paleta kolorów RAL oraz dekory imitujące drewno. Łączenie profili wykonuje się przy minimalnej obróbce z wykorzystaniem aluminiowych łączników i akcesoriów dodatkowych. Mechanizm napędowy jest umieszczony w ozdobnej listwie, dzięki czemu jest dyskretnie wkomponowany w całość.

PONZIO
 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także