Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 20210102RT Digital

LogiKal 7.1
Data dodania: 10.07.11

Podczas konstrukcji i kalkulacji okien, drzwi i fasad firmy sięgają m.in. po oprogramowanie LogiKal firmy ORGADATA. Aktualnie na rynku dostępna jest jego nowa wersja: LogiKal 7.1. Dzięki niej użytkownicy zyskują większą przejrzystość procesów i większą pewność eliminacji błędów. Główne usprawnienia wprowadzone w tej wersji to optymalizacja procesu projektowania, sprzężenie z parkiem maszynowym klienta oraz LogiKal-CAD.

Obecnie aplikacja LogiKal rozpoznaje indywidualne możliwości poszczególnych maszyn posiadanych przez daną firmę produkcyjną. Na życzenie użytkownika, na podstawie wprowadzonych ustawień aplikacja może przyporządkować procesy obróbki do poszczególnych maszyn. Jest to znaczne ułatwienie dla każdego producenta konstrukcji metalowych, które ponadto pozwala na oszczędność materiału.

Jeśli jakiegoś procesu nie da się zrealizować na domyślnie przypisanej maszynie, program może to stwierdzić już podczas procesu konstrukcyjnego. W takiej sytuacji istnieje możliwość automatycznego wyboru alternatywnej maszyny, która będzie w stanie zrealizować wymagany proces obróbki.

Firmy produkujące konstrukcje metalowe coraz częściej muszą wprowadzać indywidualne ustawienia dla konkretnych projektów. Dało to asumpt firmie ORGADATA do wprowadzenia szeregu ułatwień do procesu projektowania. Nowości wprowadzono między innymi w zakresie położeń uchwytów zaciskowych przy skrawaniu lub obróbce na obrabiarkach numerycznych: Zamiast obszernych opisów aplikacja LogiKal wykorzystuje coraz więcej przedstawień graficznych, które można wybrać jednym kliknięciem myszą. Zapewnia to użytkownikom wygodną i szybką pracę.

Ponadto, za pomocą oprogramowania CAD użytkownik może tworzyć dowolne połączenia projektowanej konstrukcji ze ścianą. Do szablonów mocowań można z łatwością wprowadzać własne artykuły i dodatki. Aplikacja LogiKal uwzględnia automatycznie wszystkie artykuły wyszczególnione na rysunku przy tworzeniu, np. zestawienia materiałów, oferty, zamówienia lub zlecenia warsztatowego. Zdaniem firmy ORGADATA umożliwia to szybszą pracę, gdyż nie wymaga ręcznego wprowadzania artykułów. Ponadto, użytkownik uzyskuje większą przejrzystość w fazie konstrukcyjnej i dodatkową pewność, że nie wkradły się jakieś błędy.

Kolejną nowością jest możliwość eksportowania rysunków 3D z aplikacji LogiKal do AutoCAD jednym kliknięciem myszy. W tym celu LogiKal generuje format 3D DXF, który można później przetwarzać m.in. w komputerowym modelowaniu budynków (BIM).

Mariusz Megier
ORGADATA EAST EUROPE Sp. z o.o.

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 7-8/2011