Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Najlepsze targi R+T w historii R+T 2012
Data dodania: 01.04.12

Od 28 lutego do 3 marca 2012 r. w Stuttgarcie odbyła się 19. edycja najważniejszych na świecie targów branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych – targów R+T. Tegoroczna edycja okazała się rekordowa zarówno pod względem liczby wystawców, jak i zwiedzających.

Od 28 lutego do 3 marca 2012 r. w Stuttgarcie odbyła się 19. edycja najważniejszych na świecie targów branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych – targów R+T. Tegoroczna edycja okazała się rekordowa zarówno pod względem liczby wystawców, jak i zwiedzających.

 

  

Wejście do hal targowych w Stuttgarcie 

 

Wzrost liczby wystawców
Tereny targowe w Stuttgarcie dysponujące ponad 105 000 m2 powierzchni wystawienniczej zostały w całości zajęte przez targi R+T. Blisko 820 wystawców z 42 krajów zaprezentowało pełne spektrum oferty przygotowanej dla branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych, zgodnej z najnowszymi trendami. Wśród ogółu wystawców przeważały firmy spoza Niemiec i stanowiły aż 66% wszystkich wystawców.

 

Szyby zespolone zintegrowane z żaluzjami 

 

Firmy z Polski
Znaczący udział w tegorocznej edycji R+T miały firmy z naszego kraju – swoją ofertę zaprezentowało aż 30 wystawców z Polski: SELT, ALUPROF, PORTOS, WIŚNIOWSKI, KRISPOL, BAMAR-POL, LEGBUD Gargula, ANWIS, HOSTEN Polska, VERTEX, PRIMO PROFILE, FRANC GARDINER, BESTA, BeClever, ALCOMEX, ANDRZEJCZAK, MIRANDA, DRACO, MOBILUS MOTOR, AFTEN, ZEMAT TECHNOLOGY, PASEDO, FASADA, MOL, INTERFLEX, PACORD, LITEX, SOLAR TECH, MAGNUM-METAL i Europejskie Wydawnictwo Informacji Technicznych.

 

Roleta z podwójnym systemem lameli: pełnych i ażurowych. Lamele pełne w sposób klasyczny osłaniają przed nadmiarem nasłonecznienia, lamele ażurowe dopuszczają światło i świeże powietrze, chroniąc przed insektami 

 

Wzrost liczby odwiedzających
Podczas pięciu dni trwania targów imprezę odwiedziło około 60 000 zwiedzających (w 2009 r. nieco ponad 57 000), którzy przybyli ze 110 krajów. Znakomite usytuowanie terenów targowych w Stuttgarcie (tuż przy lotnisku i autostradzie A8) znacznie ułatwiło dotarcie gościom na targi. Aż 51% ogółu odwiedzających przybyło z zagranicy.

Wielu gości przybyło na targi z konkretnymi zamiarami inwestycyjnymi, a 17% z nich chciało zainwestować nawet 100 000 Euro. Tak duża liczba wystawców i zwiedzających spowodowała, że hotele w promieniu 75 km od Stuttgartu były niemal w całości zajęte przez uczestników targów.

 

Rolety z nowym typem wypełnienia lameli zapewniają komfort we wnętrzu latem i zimą 

 

Innowacyjne produkty
Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się rozwiązania z zakresu oszczędnego wykorzystania energii i bezpieczeństwa budynków oraz inteligentne rozwiązania, np.: umożliwiające obsługę za pomocą smartphonów. Najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania pod względem technicznym, funkcjonalności i wzornictwa prezentowane przez wystawców zostały nagrodzone.

 

 

Badanie szczelności nowego wyrobu 

 

Imprezy uzupełniajace
Dużym zainteresowaniem gości targowych cieszyły się również imprezy wchodzące w skład programu ramowego targów - fora (m.in. BVT - Forum Bram, Forum Architektury i Integralnego Planowania „The Art of Planning”), workshopy (np.: ES-SO Workshop), seminaria (np.: Seminarium Nadruku Cyfrowego), prezentacje (np.: Młode Talenty), zawody (np.: Handwerkerbattle) i pokazy (np.: Ochrona Przeciwsłoneczna i Automatyzacja oraz Archiprix).

Tegorocznej edycji targów towarzyszyła również Giełda kooperacyjna b2fair.

 

Następna edycja – jubileuszowa
Kolejna edycja odbędzie się za trzy lata – w terminie 24 – 28 lutego 2015 roku.

Targi będą wówczas świętować 50-lecie powstania.

foto K.Z.

 

   Miesięcznik Świat Szkła był partnerem medialnym targów R+T 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 3/2012