Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Kotwa chemiczna firmy Den Braven
Data dodania: 09.11.12

Trwały montaż różnego rodzaju elementów czy konstrukcji budowlanych jest jednym z tych problemów, z jakimi często możemy się spotkać na różnych etapach budowy bądź remontu.

Prawidłowe i trwałe zamocowanie takich elementów jak tablice kamienne, płyty pamiątkowe czy nawet centrale klimatyzacyjne lub muszle toaletowe może stanowić nie lada problem.

 

Stosowane często w takich wypadkach kołki albo kotwy rozporowe nie tylko nie dają nam 100% pewności mocowania, ale również stanowią problem przy dopasowaniu odpowiedniego rozwiązania do danego podłoża.

W takich sytuacjach można zastosować kotwę chemiczną.

 

 Kotwa chemiczna firmy Den Braven jest dwuskładnikową, chemoutwardzalną i szybko twardniejącą masą, stworzoną na bazie żywicy poliestrowej i nie zawierającą szkodliwego styrenu.

 

Dzięki łatwości użycia, może ona być stosowana zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów domowych prac budowlanych – wystarczy jedynie zwykły pistolet do  kartuszy, robocza końcówka mieszająca (dostarczana razem z produktem) oraz wiertarka.

 

Kotwa chemiczna Den Braven nadaje się do kotwienia zarówno w betonie i murze z cegieł ceramiczny pełnych, ale również bardzo dobrze sprawdza się w przypadku ścian wykonanych z silikatów, czy cegieł drążonych (w tym  przypadku należy użyć polipropylenowej tulei  erforowanej).

 

Dzięki chemicznej formule utwardzania jest wyjątkowo trwała, nie powoduje naprężeń, które mogłyby spowodować pękanie podłoża, w którym wykonywane jest mocowanie. Można ją stosować nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych.

 

Kotwa chemiczna Den Braven, kartusz 300 ml, cena detaliczna brutto – 55,30 zł

www.denbraven.pl

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

 

więcej informacj: Świat Szkła 9/2012

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także