Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Mamut Glue
Data dodania: 27.04.13

2-fot1Alternatywą dla tradycyjnych metod, a tym samym i sposobem na mniej inwazyjny i prostszy sposób przytwierdzania ciężkich elementów jest Mamut Glue firmy DEN BRAVEN – uniwersalny, jednoskładnikowy i trwale elastyczny klej stworzony na bazie MS Polimeru.

Po wyschnięciu tworzy on silne wiązanie, które jest w stanie wytrzymać obciążenie do 22 kg/cm2. Jest lepki i gęsty, dlatego nadaje się do zastosowań poziomych oraz pionowych, bez obaw o jego spłynięcie.


Prace znacznie usprawnia również natychmiastowa przyczepność i szybkość schnięcia kleju, która zależy od grubości spoiny. Dzięki temu w łatwy sposób można zamocować nawet duże i ciężkie przedmioty, bez konieczności budowania skomplikowanych konstrukcji podpierających łączone elementy, a tym samym znacznie przyspieszając prowadzone prace. Co więcej, wykazuje się bardzo dobrą przyczepnością do większości podłoży, także tych wilgotnych.


Łączyć można ze sobą różne materiały, zarówno o gładkiej, jak i porowatej strukturze: beton, gips, ceramika budowlana, szkło, stal, metale, lakierowane drewno, PCW itp.


Klej jest bardzo odporny na niesprzyjające czynniki atmosferyczne i nie tracąc swoich właściwości może być wykorzystywany w ekstremalnych warunkach pogodowych – wytrzymuje temperatury od -40 do +90 stopni C.


Produkt jest neutralny chemicznie, można go używać do mocowania luster (nie uszkadza warstwy srebrzankowej) oraz granitu, marmuru czy piaskowca (nie odbarwia kamienia naturalnego). Jest on przy tym bezwonny i nie zawiera izocyjanianów, silikonu, rozpuszczalników, polichlorku winylu i plastyfikatorów, dlatego też jest bezpieczny dla zdrowia, a jego aplikacja nie jest uciążliwa nawet w zamkniętych pomieszczeniach.


Kartusz 290 ml kleju Mamut Glue kosztuje brutto 35,34 zł


www.denbraven.pl 

 

 

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 3/2013

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także