Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Nowe systemy ochrony przeciwsłonecznej ALIPLAST
Data dodania: 27.04.13

Projektując budynek warto przewidzieć zastosowanie odpowiedniego systemu ochrony przeciwsłonecznej, który ograniczy koszty klimatyzacji, ogrzewania i oświetlenia oraz w sposób istotny poprawi komfort i wydajność pracy w budynku. Nie bez znaczenia jest również finalny design projektu. Żaluzje poziome i pionowe, rolety, fasadowe osłony przeciwsłoneczne, oprócz swojej oczywistej funkcjonalności, wzbogacają efekt wizualny gotowego projektu.

 

 

 37-fot1

Kompleksowa zabudowa elewacji z użyciem żaluzji przesuwnych

 

 

 37-fot2

Fasadowe osłony przeciwsłoneczne Sunblindes

   

Żaluzje przesuwne
Jedną z nowości w ofercie systemów aluminiowych firmy ALIPLAST jest system żaluzji przesuwnych (sliding shutters). Różne kształty lameli i prowadnice szynowe umożliwiają projektowanie indywidualnych rozwiązań dla praktycznie wszystkich typów fasad i stawianych im wymagań. Na wysokiej jakości osłonie przeciwsłonecznej można polegać przez cały rok, mimo wiatru i niepogody.


Ramy i profile żaluzji przesuwnych wykonane są z aluminium. Profile mogą być stałe lub ruchome. System charakteryzuje łatwość montażu.

 

37-fot3

Żaluzje przesuwne (sliding shutters)

 

37-fot4 

Przekroje uchwytów do lameli systemu Sunblindes

 


Fasadowe osłony przeciwsłoneczne (Sunblindes)
Fasadowe osłony przeciwsłoneczne to wytrzymałe zewnętrzne osłony, umożliwiające indywidualną kontrolę naświetlenia. Pozwalają na zredukowanie ilości światła słonecznego, które pojawia się w budynku, uzyskując w ten sposób wyższy komfort jego użytkowania oraz zyski energetyczne związane z ograniczeniem przegrzewania się elewacji. Przeznaczone do każdej grupy fasad z oferty ALIPLAST.


Sunblindes to szerokiej gamy profile o przekroju eliptycznym, mocowane pionowo lub poziomo między profilami wsporczymi. W ofercie producenta dostępne są 3 szerokości: 150, 200 i 250 mm.

 

37-fot5

Lamele systemu Sunblindes w układzie poziomym

 

 37-fot6

Lamele Sunblindes w układzie pionowym

 


Za pomocą specjalnych wsporników (wsporniki stałe, kąt nachylenia od 45 do 90˚) Sunblindes mocować można do konstrukcji ścian osłonowych słupowo-ryglowych, a także do konstrukcji stalowych żelbetowych i murowanych, bezpośrednio do elewacji budynku.


Istnieje możliwość montażu nie tylko na ścianach prostych ale również w załamaniach elewacji. Fasadowe osłony przeciwsłoneczne firmy ALIPLAST wykonane są z wysokogatunkowych stopów aluminium i powlekane powłokami dającymi wysoką odporność na niszczące działanie czynników atmosferycznych.

 

 37-fot7

Lamele systemu Sunblindes w układzie poziomym

 

37-fot8


ALIPLAST

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

 inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

 więcej informacj: Świat Szkła 3/2013

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także