Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Stół do klejenia szkła Verifix
Data dodania: 12.08.13

 

BOHLE jest od ponad 20 lat pionierem rozwiazan w segmencie klejenia UV. Dotyczy to nie tylko wysokiej jakosci produktów do klejenia, na przyklad klejów UV, lamp UV do utwardzania lub okuc, ale takze zaawansowanego doradztwa w zakresie techniki aplikacji. W szczególnym stopniu dotyczy to równiez srodków pomocniczych, które umozliwiaja racjonalne klejenie UV oraz prosty i bezpieczny proces klejenia.

 

2013-06-42-1

 

Innowacyjny produkt BOHLE

Po pomyślnym włączeniu do oferty BOHLE elementów do ustalania szkła w postaci przyssawek kątowych Verifix® Pro do klejenia pod kątem 90° i 45° teraz na rynek wprowadzany jest stół do klejenia szkła Verifix, który umożliwia precyzyjne, seryjne i indywidualne klejenie szkła. Klejenia, które dotychczas uchodziły za trudne do wykonania, na stole Verifix można zrealizować szybko i bezpiecznie.

 

Zwłaszcza w przypadku problematycznego klejenia pod kątem 45° ten stabilny stół ujawnia swoje szerokie możliwości:

  • Dzięki elastycznym i ruchomym elementom – ogranicznikom skośnym i dociskaczowi – możliwe jest precyzyjne wypoziomowanie części ze szkła względem siebie.
  • Użycie zawartych w zakresie dostawy przyssawek kątowych Verifix® Pro umożliwia nakładanie kleju o niskiej i wysokiej lepkości o żądanej grubości warstwy.
  • „Inteligentne” mocowanie lampy umieszcza lampę pod odpowiednim kątem i w optymalnej odległości od powierzchni klejenia, a tym samym umożliwia równomierne i zgodne z przepisami utwardzanie stosowanego kleju UV.

 

Stół do klejenia Verifix® umożliwia osiągnięcie niespotykanego dotąd poziomu bezpieczeństwa procesowego przy klejeniu UV. Z jednej strony jest to zapewniane przez wysoką dokładność obróbki i prostą obsługę, a z drugiej przez zsynchronizowane i powtarzalne procesy.

 

2013-06-42-2

 

3 zestawy do wyboru użytkownika

  • Zestaw 1 Ten zestaw obejmuje stół do klejenia, mocowanie lampy pod kątem 90°, dwa dociskacze i dwie przyssawki kątowe Pro 90°, umożliwiające proste i bezpieczne wykonywanie klejenia pod kątem 90°.
  • Zestaw 2 Ten zestaw jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby wykonywać klejenia zarówno pod kątem 90°, jak i pod kątem 45°. Oprócz stołu zestaw ten obejmuje dwa mocowania lampy, odpowiednie do klejenia skośnego pod kątem 45° i klejenia krawędziowego pod kątem 90°, dwa dociskacze do ustalania położenia tafli szkła, dwa ograniczniki skośne 45° oraz parę przyssawek kątowych Verifix® Pro 45°.
  • Zestaw 3 Wariant „deluxe“ obejmujący oprócz elementów z zestawu 2, parę przyssawek kątowych Pro 90° oraz po jednej żarówce rurkowej UVA Star „Light“ i „Long-Light XL“. Ten kompleksowy zestaw jest przeznaczony do wykonywania klejenia pod kątem 45°i 90°.

 

Anna Piotrowska
BOHLE

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 06/2013

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także