Baner 2

Panele szklane Colour Glass
Data dodania: 13.08.13

2013-06-02-1Panele szklane są coraz częściej wybieraną alternatywą dla ceramiki, tworzyw sztucznych czy blachy. Mogą być stosowane we wszystkich pomieszczeniach, w których panuje wilgoć i na przestrzeniach szczególnie narażonych na zabrudzenia.

 

Obecnie najpopularniejsze jest stosowanie ich w kuchni. Szklane panele pokrywają przestrzeń ściany pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami. Tworząc idealnie gładką i twardą powierzchnię, ściśle przylegają do ścian. Odporne na wilgoć, tłuszcz, nagrzewanie, są doskonałym elementem zabezpieczającym przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Nie wymagają konserwacji czy szczególnej uwagi. Ze względów estetycznych i higienicznych projektowane są w taki sposób, by ich powierzchnia była jak największa – aby do minimum ograniczyć ilość cięć i łączeń. W ten sposób nie ma porowatych fug, gdzie gromadzą się zabrudzenia sprzyjające rozwojowi bakterii.

 

Poza walorami użytkowymi mają też dekoracyjne. Przy zamawianiu paneli można stworzyć kompozycję według własnego projektu czy pomysłu. Szkło może być łączone również z materiałami z natury nietrwałymi, jak drewno czy płótno. Dzięki szklanej oprawie, stają się trwałymi materiałami wykończeniowymi. Można je też podświetlić diodami o różnych kolorach.

 

Panele szklane wykonane są z szyby hartowanej o grubości 5 mm technologią wielowarstwowego laminowania. Polega ona na połączeniu w obróbce termicznej i próżni kilku warstw – szyby, warstwy dekoracyjnej, folii aluminiowej oraz spodniej warstwy zabezpieczającej z PVC lub drugiej szyby.

 

Montaż paneli jest na tyle szybki i łatwy, że można go właściwie wykonać samemu. Dlatego istnieje możliwość zamówienia produktu przez Internet. Firmy sprzedające gwarantują jednak zarówno profesjonalny pomiar, jak i położenie gotowego produktu. Można go dokonać w momencie, kiedy w kuchni są już meble. Zaprojektowane pod indywidualne wymiary panele są wpasowane w przestrzeń i znajdujące się w ścianie gniazdka.

Mikołaj Mielhorski

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacj: Świat Szkła 06/2013