Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Glass Compass
Data dodania: 03.09.13

2013-07-02-3SGG Glass Compass to multimedialna aplikacja opracowana przez firmę SAINT GOBAIN GLASS z myślą o klientach dokonujących wyboru i zakupu okien. Zadaniem programu jest precyzyjne dopasowanie wielkości i rodzaju przeszkleń do danej powierzchni domu, przy uwzględnieniu takich parametrów, jak: położenie geograficzne, warunki klimatyczne i kierunki świata, na jakie wychodzą okna. Program pokazuje również oszczędności (obliczone w zł) oraz wpływ na środowisko przy zastosowaniu określonych przeszkleń.

Obsługa programu SGG Glass Compass dostępnego pod adresem internetowym http://glass-compass.com/?lang=PL jest prosta i przyjazna dla użytkownika. Pierwszym krokiem jest wybór lokalizacji, w której będzie znajdował się nasz dom (kraj-region- miasto), kolejnym określenie powierzchni użytkowej domu. W następnym etapie należy wybrać planowany rozmiar okien dla każdej ze stron świata.

Kolejny krok to wskazanie oczekiwanego poziomu komfortu w okresie letnim, określenie rodzaju obecnych okien (jedno- czy dwuszybowe) oraz typu projektowanego ogrzewania (elektryczne, gazowe, olejowe). Celem tak przeprowadzonej personalizacji ustawień jest wyliczenie optymalnych oszczędności dla domu. Ostatnim etapem aplikacji jest prezentacja wyników. Po uwzględnieniu wszystkich wskazanych parametrów, program:

zaproponuje określony rodzaj szyb do zastosowania w każdej części domu z uwzględnieniem stron świata,

obliczy oszczędności, jakie możemy uzyskać stosując zaproponowane okna; będą to zarówno kwoty policzone w złotówkach, które oszczędzimy w ciągu roku oraz całego cyklu życia okna, jak również zyski globalne, czyli zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery na poziomie roku i całego życia produktu. Aspekt prośrodowiskowy zobrazowany został przy użyciu sugestywnej infografiki – np. oszczędność, jaką możemy uzyskać na kosztach ogrzewania przeliczona została na liczbę przejechanych kilometrów czy wyciętych drzew,

określi komfort, jaki osiągniemy stosując dany rodzaj szyb (np. o ile zmniejszy się nagrzewanie pomieszczeń).

 

2013-07-02-4

 

Z narzędzia SGG Glass Compass użytkownicy mogą skorzystać na komputerze, smartfonie i tablecie - aplikacja jest kompatybilna zarówno z systemem iOS obecnym na urządzeniach iPhone i iPad, jak i popularnym systemem Android. Wyniki uzyskane przy pomocy programu można również przesłać na wskazany adres e-mail.

Aplikacja SGG Glass Compass dostępna jest na stronie internetowej: http://glass-compass.com/?lang=PL 

 

Anna Kowalewska

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 07-08/2013

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także