Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Szkło DiamondGuard z prestiżową nagrodą w USA
Data dodania: 29.09.13

2013-09-10-1Wytrzymałe i trwałe szkło DiamondGuard® do wnętrz otrzymało renomowaną amerykańską nagrodę „2013 Money Saving Product Award”. Tytuł przyznawany jest przez czasopismo „Buildings Magazine” produktom budowlanym przynoszącym największe oszczędności w trakcie ich użytkowania. 

DiamondGuard® firmy GUARDIAN to produkt charakteryzujący się odpornością na zarysowania, przedłużoną trwałością oraz dużą przejrzystością. Jego ochronna warstwa jest trwale związana ze szkłem, co pozwala na utrzymanie nieskazitelnego wyglądu do 10 razy dłużej niż w przypadku zwyczajnego szkła. Dzięki wydłużonemu cyklowi życia i rzadszym wymianom może być on wykorzystywany na ścianach, półkach, blatach barowych a także w gablotach, drzwiach i lustrach. Szkło zostało wykorzystane między innymi na podłodze na 102. piętrze tarasu widokowego Empire State Building w Nowym Jorku.

Szkło DiamondGuard® wykazuje bardzo niski współczynnik tarcia, co zapewnia mu trwałą ochronę przed zadrapaniami, smugami czy plamami. Powłoka stosowana w tym szkle jest rozwiązaniem unikalnym w skali całego rynku. Jej współczynnik tarcia jest o połowę mniejszy niż w przypadku zwykłego szkła float, dzięki czemu stykające się z nią przedmioty ślizgają się po powierzchni nie pozostawiając na niej śladu. Co istotne, nanoszona w procesie napylania próżniowego powłoka jest nieusuwalna i charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością. Doświadczenia klientów potwierdzają oszczędności wynikające z zastosowania szkła DiamondGuard®. Na przykład w jednym z kasyn w LasVegas obsługa musiała wymieniać lustra w miejscach wzmożonego ruchu co sześć – osiem tygodni. Zamontowanie luster DiamondGuard® pozwoliło wydłużyć czas do wymiany do sześciu miesięcy. Szkło może być poddawane dalszej obróbce, np. wierceniu, szlifowaniu czy laminowaniu. GUARDIAN Częstochowa oferuje szkło DiamondGuard w rozmiarze standardowym 3210x6000 mm i grubości 8 mm (oraz 6 i 10 mm na życzenie). DiamondGuard jest zgodny z produktem laminowanym LamiGlass, a także DecoCristal, UltraClear i UltraMirror.

 

Grzegorz Motriuk

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 09/2013

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także