Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 12 okladka

Świat Szkła 12/2020

User Menu

flow 160X600b

 

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

webinarium lamilux 1

FLIR Systems wprowadza kamery termowizyjne serii Ex
Data dodania: 01.12.13

2013-10-53-1oFLIR Systems ma długą tradycję w dostarczaniu możliwości wykorzystywania termowizji przez jak największą liczbę użytkowników. Osiąga to poprzez stałe wprowadzanie nowych, w pełni funkcjonalnych produktów w przystępnych cenach.

Kolejnym takim nowym produktem są kamery FLIR serii EX. Kamery te przeznaczone są dla inspektorów nadzoru w zakresie prac elektrycznych i budowlanych, gdyż bardzo dobrze nadają się do wykrywania miejsc uszkodzeń izolacji, kontroli ogrzewania podłogowego i wyszukiwania wielu innych nieprawidłowości związanych z budynkami.

Kamery serii FLIR Ex są wyjątkowo przyjazne w pracy, dają użytkownikowi łatwy dostęp do nowych możliwości wykonywania kontroli i inspekcji robót budowlanych. Są korzystnym cenowo zamiennikiem dla pirometru z punktowym pomiarem temperatury. Zapewniają obraz termiczny z informacją o temperaturze dla każdego piksela z określonego pola (obszaru). Kamera termowizyjna FLIR może skanować całą powierzchnię badanego obiektu, nie opuszczając potencjalnych miejsc, w których mogą wystąpić nieprawidłowości, bez względu na to, jak małe mogą być te miejsca.

 

Wyjątkowa łatwość obsługi

Dzięki stałej ostrości obiektywu kamery serii FLIR Ex są bardzo proste w obsłudze. Przeznaczone dla początkujących użytkowników, a pomiary temperatury do 250°C, wykonują one natychmiast. Zdjęcia obrazów termicznych wykonane wg metody „point-andshoot” („wyceluj i zrób zdjęcie”), dostępne są w formacie JPEG, łącznie z załączonymi wszystkimi wymaganymi danymi dotyczącymi temperatury.

 

Kamera FLIR z opatentowaną technologią M SX

Wbudowany aparat fotograficzny widzialnego zakresu promieniowania sprawia, że prowadzenie przeglądów i kontroli następuje szybciej i łatwiej, ponieważ obraz zakresu widzialnego może być stosowany jako punkt odniesienia w obrazie termicznym. Opatentowana technologia FLIR MSX zapewnia obrazy termiczne o wyjątkowej jakości w czasie rzeczywistym. Powoduje to wyraźniejsze (bardziej ostre) obrazy termiczne, szybszą orientację na cel badania i bardziej uporządkowane raporty.

 

Różne modele: lekkie i łatwe do przenoszenia

Wszystkie kamery serii FLIR Ex ważą zaledwie 575 g i łatwo je przenosić w etui na pasku.

 

2013-10-53-2

 

Oprogramowanie umożliwia raportowania i analizy

Oprogramowanie jest dostępne do pobrania przez wszystkich użytkowników kamer serii FLIR Ex. Oprogramowanie pozwala na import obrazów termowizyjnych do komputera i do wykonania podstawowych raportów i analiz.

Główne zalety oprogramowania FLIR polegają na tym, że użytkownik może:

  • przesuwać i zmieniać rozmiar „narzędzia pomiaru” na każdym obrazie termicznym,
  • tworzyć PDF’y z arkuszy zdjęć,
  • dodawać nagłówki, stopki i logo do raportów,
  • stosować filtry do wyszukiwania konkretnych obrazów termicznych.

Użytkownicy, którzy potrzebują więcej możliwości analizowania mogą wybrać Oprogamowanie FLIR+ jako opcję dodatkową.

 

O termowizji

Termowizja polega na stosowaniu kamer wyposażonych w specjalne czujniki, które „widzą” energię cieplną emitowaną z obiektu. Podczerwień jest rodzajem promieniowania, które nie jest widoczne gołym okiem, ponieważ długość fali jest za duża, aby była wykryta przez zmysł wzroku. Jest to część widma elektromagnetycznego, które odbierane jest jako ciepło. Kamera na podczerwień pozwala nam zobaczyć to, czego nasze oczy nie mogą dostrzec. W oparciu o różnice temperatur między obiektami, termiczne odwzorowanie daje wyraźny obraz. Termowizja pozwala kontrolować obiekty w całkowitej ciemności, w najciemniejszej nocy, we mgle, w oddali i przez dym. Poza przemysłem i budownictwem jest również stosowana do ochrony i nadzoru, inspekcji transportu morskiego i samochodowego, działań przeciwpożarowych i wielu innych zastosowań.

Więcej o FLIR Systems, i oferowanych produktach można znaleźć na www.flir.com 

 

Christiaan Maras
FLIR Commercial Systems

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 10/2013

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik