Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Fasada Schüco FWS 60 CV z Gold iF design award!
Data dodania: 18.04.16

W tym roku do prestiżowego konkursu iF design award zgłoszono aż 5000 produktów. Wśród zwycięskich rozwiązań znalazły się dwa systemy firmy Schüco! Jednym z nich jest transparentna fasada Schüco FWS 60 CV.

 

Kapituła konkursu złożona z międzynarodowej sławy ekspertów jednogłośnie przyznała nagrodę Gold iF design award fasadzie Schüco FWS 60 CV. Rewolucyjne rozwiązanie stanowi kompletną odpowiedź na wymagania ambitnych realizacji budynków o subtelnym, transparentnym designie. W ramach innowacyjnego systemu zintegrowano wizualnie ramę okienną i konstrukcję nośną w wąski element o szerokości zaledwie 60 mm, w wyniku czego różnice pomiędzy stałymi i otwieranymi polami fasady są niedostrzegalne. Istotnym atutem jest możliwość realizacji okien rozwierno-uchylnych, a także łatwego wmontowania w fasadę modnej, prefabrykowanej konstrukcji portfenetru.

 

 

2016 4 2 4

 

2016 4 2 5

 

 

Transparencja bez granic

 

Dzięki innowacyjnej konstrukcji fasad z serii Schüco FWS 60 CV znikają ograniczenia w planowaniu maksymalnie transparentnych powłok budynków. Rozwiązanie po- zwala na tworzenie dowolnych konfiguracji przeszkleń o wysokości całej kondygnacji, od pojedynczych okien aż po całe pasma okienne. Efekt lekkości architektury podkreśla fakt, że od zewnątrz nie można rozróżnić wypełnień stałych od otwieranych. Subtelne przejście pomiędzy profilem nośnym i skrzydłem okiennym jest dostrzegalne tylko od strony pomieszczenia.

 

– W tej fasadzie technologia i estetyka wchodzą w idealną symbiozę. Wysoki poziom transparencji, jaki można uzyskać stosując to rozwiązanie, dedykowane tworzeniu wielkowymiarowych przeszkleń od podłogi do sufitu, jest zupełnie imponujący. Dzięki ograniczeniu powierzchni profilu ramy okienne i stałe przeszklenia zyskały zunifikowaną estetykę, która wzbogaca każdą architekturę. To dosyć złożone, lecz bardzo efektowne rozwiązanie, które przekonało całe jury – mówi orzeczenie jury.

 

Twórcy fasady przewidzieli ponadto możliwość harmonijnego wkomponowania w nią nowoczesnych portfenetrów. W ramach prefabrykowanego modułu całoszklana balustrada jest łączona z konstrukcją nośną fasady.

 

 

2016 4 4 5

 

 

Jeszcze więcej zalet

 

System Schüco FWS 60 CV, oprócz doskonałego designu, oferuje szereg korzyści zarówno producentom, firmom wykonawczym, jak i użytkownikom ostatecznym. Kompleksowe rozwiązanie jest łatwe w montażu, zapewnia optymalne odprowadzenie wody, doskonałą izolacyjność cieplną i akustyczną. Okazuje się, że transparentny design i doskonała ochrona cieplna wcale nie muszą się wykluczać. Referencyjny moduł fasadowy o wymiarach 1,20 x 2,50 m, z szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/m2K, posiada izolacyjność cieplną na poziomie Ucw=0,85 W/m2K. Stabilna konstrukcja umożliwia stosowanie ciężkich, potrójnych pakietów szybowych o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych, dźwiękochłonnych lub nawet antywłamaniowych. W rozwiązaniu można zastosować nowej generacji modułowe okucia Schüco SimplySmart, które podnoszą klasę antywłamaniową rozwiązania do RC 2.

 

Drugim rozwiązaniem Schüco, które zostało nagrodzone przez jury konkursu także wyróżnieniem Gold iF design award, jest system fasad parametrycznych, który pozwala na seryjną produkcję ambitnych powłok budynków o skomplikowanych kształtach 3D.

 

 

www.schueco.pl

 

 


Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2016

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także