Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Matelac T: szkło dekoracyjne AGC jeszcze bardziej wytrzymałe
Data dodania: 20.04.16

Pragnąc poszerzyć wachlarz oferowanego przez siebie szkła dekoracyjnego firma AGC wprowadza nowy produkt – Matelac T – hartowane szkło lakierowane z satynowym wykończeniem.

  

2016 4 38 1

foto: AGC Glass Europe

 

 

Matelac T zaprojektowano, by zaspokajać występujące w aktualnych trendach wzorniczych zapotrzebowanie na gładkie, matowe powierzchnie. To szkło stanowi uzupełnienie palety kolorów linii Lacobel T, prezentując przy tym cały wachlarz nowych możliwości oferowanych przez współczesne wzornictwo, a jednocześnie zachowując te same zalety i właściwości. Szkło jest dostępne w 15 nowoczesnych kolorach, takich samych, jak Lacobel T, dzięki czemu architekci i projektanci mogą wykorzystywać według uznania efekty połysku i matu w tych samych odcieniach kolorystycznych, zarówno we wnętrzach, jak i na fasadach.

 

 

2016 4 38 2

 

 

Hartowane szkło lakierowane o satynowym wykończeniu

 

Matelac T to szkło float, z jednej strony trawione kwasem, a z drugiej pokryte wysokiej jakości lakierem, które musi zostać poddane obróbce cieplnej. Jest to pierwsze lakierowane szkło o satynowym wykończeniu, które przetwórca szkła może natychmiast pociąć i poddać obróbce cieplnej w swoim zakładzie. Po zahartowaniu szkło Matelac T staje się faktycznie szkłem emaliowanym, odpornym na wilgoć, zarysowania, wysoką temperaturę i promienie UV.

 

Dostępne w takiej samej standardowej palecie 15 modnych odcieni jak Lacobel T, szkło Matelac T pozwala architektom oraz projektantom wnętrz na kreatywną grę kontrastami i perspektywą. Stanowi zatem atrakcyjny dodatek do kompleksowej oferty szkła dekoracyjnego ACG.

 

Połyskliwe kolory Lacobel T zwiększają perspektywę przestrzenną, zaś matowe powierzchnie Matelac T nadają subtelny, minimalistyczny wygląd. Dlatego idealnie sprawdzają się w luksusowych meblach do wnętrz i do pleneru, np. m.in. jako blaty stołu, blaty kuchenne, ścianki działowe.

 

 

2016 4 38 3

foto: AGC Glass Europe

 

(...)

 

 Wytrzymałość i bezpieczeństwo

 

Matelac T ma podobne zalety jak Lacobel T: jest to mocne, bezpieczne szkło, o znacznej odporności na szoki termiczne i promieniowanie UV. W zakładach obróbki szkła może być od razu przycinane i poddawane obróbce termicznej.

 

Szkło Matelac T spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa w zastosowaniach publicznych oraz prywatnych. Może być stosowane zarówno w architekturze wnętrz, jak i na zewnątrz, począwszy od mebli, okładzin ściennych, blatów roboczych i witryn sklepowych aż po okładziny elewacyjne i spandrele.

 

 

2016 4 39 1

foto: AGC Glass Europe

 

2016 4 39 2

 

foto: AGC Glass Europe

 

2016 4 39 3

 

foto: AGC Glass Europe

 

 

Srebrny Certyfikat Cradle 2 CradleTM

 

Dzięki wzbogaceniu oferty produktów wyróżnionych Srebrnym Certyfikatem Cradle to CradleTM (gamy Lacobel, Lacobel T, Matelac, Mirox i Matelux) o linię szkieł Matelac T, architekci i projektanci mogą korzystać z jeszcze bogatszego asortymentu produktów przyjaznych dla środowiska. Wykorzystując produkty z certyfikatem Cradle to Cradle architekci, projektanci i specjaliści ds. specyfikacji technicznej mogą podwyższyć punktację projektów budowlanych w międzynarodowym systemie certyfikacji budownictwa ekologicznego LEED.

  

2016 4 39 4

 

2016 4 39 5

 

 

Można zatem łączyć i bawić się produktami dostępnym w 15 różnych kolorach, w wersji połyskliwej i matowej: możliwości są tu nieograniczone... 

 

Grubości: 6 mm (standardowe ST) i 4, 8, 10 mm (niestandardowe NST)

 

Wymiary: dostępne wyłącznie w rozmiarze DLF

 

2016 4 39 6

 

2016 4 39 7

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2016

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także