Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

GUARDIAN GLASS zatwierdza budżet na projekt nowej fabryki szkła w Polsce
Data dodania: 27.04.17

GUARDIAN GLASS lokuje 1,5 mln dolarów w szczegółowe prace projektowe i pomiary w miejscu planowanej lokalizacji drugiej fabryki szkła typu float w Polsce.

Firma, oprócz działającej już fabryki szkła float w Częstochowie, rozważa uruchomienie drugiego zakładu, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu swoich klientów na powlekane i przetworzone wyroby szklane w sektorze komercyjnym, jak i mieszkaniowym.

 

Produkcja w nowej fabryce planowo ruszyć ma w pierwszym kwartale 2019 r. Lokalizacja inwestycji nie została jeszcze ustalona.

Szacuje się, że nowy zakład będzie produkować 1000 ton szkła float dziennie i wyposażony będzie w technologię zaawansowanego napylania magnetronowego, co pozwoli na produkcję wysoce wydajnych, energooszczędnych szyb dla klientów w Polsce i krajach sąsiednich.

 

Według Kevina Bairda, CEO firmy GUARDIAN GLASS, potencjalna inwestycja w drugi zakład produkcji szkła float w Polsce jest wyrazem przekonania firmy zarówno o sile regionu, jak i o przyszłości przemysłu szklarskiego:

 

– Możliwość budowy drugiego zakładu w Polsce to logiczny krok w kierunku realizacji naszej globalnej strategii i działań marketingowych. Jesteśmy przekonani, że odnajdziemy nowe możliwości i rozwiniemy dodatkowe kanały dla naszych wyrobów szklanych w Europie.

 

– Wzrost zapotrzebowania na szkło jest wynikiem ogólnej tendencji w całej Europie do zwiększenia ilości naturalnego światła w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także stopniowej wymiany okien mieszkaniowych z podwójnych na potrójne przeszklenia – dodaje Guus Boekhoudt, Wiceprezes GUARDIAN GLASS w Europie.

 

– Ponieważ Polska to kraj uznawany za centrum europejskiej produkcji okien, jest to również logiczna lokalizacja dla naszej nowej fabryki szkła float.

 

Oprócz zakładu w Częstochowie GUARDIAN GLASS również prowadzi inne europejskie zakłady: w Oroshaza (Węgry), Thalheim (Niemcy) oraz Riazań i Rostów (Rosja).

 

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: www.guardianglass.com 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2017

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik