Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Bądź po bezpiecznej stronie. R+T 2018
Data dodania: 26.09.17

R+T: ochrona przed włamaniem

 

Na tragach R+T, które odbędą się w dniach od 27 lutego do 3 marca 2018 r. w Stuttgarcie, odwiedzający fachowcy z branży zobaczą liczne rozwiązania w zakresie wszechstronnej ochrony obiektów. Ponadto konferencje i specjalne spotkania towarzyszące targom zapewnią bezpośredni dostęp do wiedzy uznanych ekspertów. 

 

Elementy budowlane, takie jak rolety, drzwi, bramy i systemy ochrony przeciwsłonecznej odgrywają ważną rolę w budynkach, szczególnie gdy są automatycznie napędzane i sterowane. Oznacza to, że muszą spełniać wysokie wymagania co do bezpiecznego działania i bezpiecznej instalacji elektrycznej, które muszą iść w parze z właściwym zastosowaniem.

 

 

2017 9 6 1

Urządzenia zabezpieczające przed uniesieniem, stabilny pancerz rolety i wzmocnione szyny prowadzące zapewniają całoroczne bezpieczeństwo budynku (fot.: WAREMA)

 

 

Z tego powodu na targach R + T 2018 w Stuttgarcie będzie również miała miejsce specjalna wystawa "comfort + safety" (komfort i bezpieczeństwo), organizowana przez ift Rosenheim. Na odbywającym się w nowej hali Paul Horn (hala 10) specjalnym forum, organizowanym wspólnie z Niemiecką Federacją Producentów Drzwi i Bram (BVT), zostanie wyszczególnione, co drzwi, bramy i ich elementy mogą i muszą robić, jak można zanalizować wymagania klientów i prawodawców oraz jak można zapewnić odpowiednią jakość tych wyrobów.

 

 

2017 9 6 2

Również w zakresie ścian składanych nie ma żadnych kompromisów w odniesieniu do koncepcji bezpieczeństwa (fot.: SOLARLUX)

 

 

Produkty zapewniające bezpieczeństwo

 

Za pomocą mocnego pancerza, wzmocnionych szyn prowadzących oraz urządzeń zabezpieczających przed podniesieniem konstrukcji przez złodzieja, rolety dają skuteczną ochronę przeciwko próbom włamania.

 

Firma WAREMA oferuje na przykład żaluzję zabezpieczającą, posiadającą certyfikat zgodności z normą EN 1627 i potwierdzający spełnienie wymagań dla klasy RC2 oraz specjalny pakiet zabezpieczający dla rolet montowanych na ścianie zewnętrznej budynku.

 

Dodatkową ochronę można uzyskać za pomocą inteligentnego systemu sterowania Smart Home, który symuluje obecność osób w budynku. Automatyczne otwieranie i zamykanie żaluzji oraz włączanie świateł powoduje wrażenie, że ktoś jest w środku.

 

Firma HEROAL oferuje szeroki wybór żaluzji zabezpieczających, na przykład HEROAL RS 37 w klasie RC2. Wysoce wytrzymały, dwuskładnikowy materiał spieniający tworzy listwę rolety, mającą niewielkie wymiary, ale jednocześnie charakteryzującą się bardzo wysoką wytrzymałością na zginanie i stabilnością.

 

Rolowane żaluzje ze stali nierdzewnej RS 37 i RC 3 powodują wrażenie bezpieczeństwa – mają stabilny pancerz, są wyposażone w urządzenie zabezpieczające przed podniesieniem przez złodzieja i wzmocnione szyny prowadzące. Kształtowniki ze stali nierdzewnej są bardzo stabilne i trwałe.

 

 

2017 9 6 3

Drzwi i bramy zachwycają swoją stabilną konstrukcją i sprawdzoną ochroną przed włamaniem (fot.: NORMSTAHL/ENTREMATIC)

 

 

Inne prezentacje tematyczne na targach R+T w Stuttgarcie także będą dotyczyć tematu bezpieczeństwa:

 

Firma SOLARLUX oferuje również szeroki wachlarz produktów, które uwzględniają wymogi bezpieczeństwa.Na przykład nowa składana ścianka szklana gwarantuje optymalną ochronę przed włamaniem.

 

Specjalna skrzynia biegów z suwakiem 24-milimetrowym blokuje wózki skrzydeł w górnych i dolnych profilach ramy. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, można monitorować otwieranie zamków i pokryw kanałów kablowych, tak jak w przypadku wersji RC2 i RC2N.

 

Odwiedzający R+T w Stuttgarcie będą także znajdować różne rozwiązania dotyczące aspektów bezpieczeństwa w sekcji Drzwi i Bramy. Na przykład przed włamaniem chroni szczególnie stabilna konstrukcja bram garażowych z firmy ENTREMATIC, która dodatkowo została sprawdzona w zakresie ochrony przed włamaniem według EN 5096.

 

Schowane prowadnice, rolki i sprężyny naciągowe zapewniają dodatkową ochronę przed ingerencją włamywacza. Napędy bramowe z firmy NORMSTAHL są sprawdzone przez TÜV wraz z bramami i posiadają uszczelnienie odpowiednie dla takich zabezpieczeń. Inne elementy zapewniające bezpieczeństwo, takie jak akcesoria stanowiące ochronę przed zmiażdżeniem uwięzionych palców, urządzenia zabezpieczające przed pęknięciem sprężyny i wykrywanie przeszkód w czasie ruchu bramy – można znaleźć w ofercie w tej dziedzinie.

 

 

 2017 9 6 4

Rolety stanowią dodatkową ochronę przed włamaniem (fot.: HEROAL)

 

 

Wiedza ekspercka

 

Fachowi goście na targach R+T 2018 w Stuttgarcie mogą liczyć na prezentację wielu produktów, w których zostały w pełni uwzględnione aspekty bezpieczeństwa i ochrony, a ich dodatkowym atutem są: funkcjonalność i wzornictwo.

 

Targi udowadniają, że może istnieć prawidłowe rozwiązanie dla każdego zastosowania i nie trzeba podejmować w nich żadnych kompromisów.

 

Bezpośrednia wymiana poglądów i opinii z ekspertami na ten temat, zarówno na stoiskach targowych, jak i w ramach programu towarzyszącego, umożliwi w każdej chwili omówienie wymogów rynkowych dotyczących tego tematu.

 

Więcej informacji: www.rt-expo.com 

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2017