Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Evergreen 365 – zielone ogrody w centrum Poznania
Data dodania: 07.12.17

Mieszkanie w centrum czy dom na przedmieściach? Przed takim wyborem staje wiele osób szukających idealnego miejsca do zamieszkania. Z jednej strony marzymy o ogrodzie, w którym będziemy mogli obcować z naturą i rozwijać swoje ogrodnicze pasje, a z drugiej szukamy dogodnej lokalizacji w pobliżu miejsca pracy oraz infrastruktury miasta. Inwestycja Evergreen 365 łączy obydwie te cechy, pozwalając nam cieszyć się własną zieloną oazą w centrum Poznania. 

 

 

2017 11 12 1

 

 

Budynek Evergreen 365 składa się z siedmiu kondygnacji: podziemnej hali parkingowej, lokali usługowych oraz pięciu pięter mieszkalnych. W ofercie znajdziemy niewielkie mieszkania o powierzchni ok 40 m2, dla singla lub małej rodziny, a także blisko 100-metrowe apartamenty doskonałe dla osób ceniących przestrzeń. Inwestycja zlokalizowana jest u zbiegu ulic Bukowskiej i Grochowskiej, co zapewnia nam doskonałą lokalizację w pobliżu ścisłego centrum Poznania.

 

To, co wyróżnia inwestycję Evergreen 365 na tle innych obiektów mieszkalnych, to szklarnie zlokalizowane na tarasach, dzięki którym mieszkańcy będą mogli przez cały rok cieszyć się bliskością natury oraz wyhodowanymi przez siebie kwiatami czy warzywami.

 

 

Oaza w centrum miasta

 

Evergreen 365 najtrafniej można opisać jako zieloną enklawę w centrum tętniącego życiem miasta. Budynek znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Grochowskiej oraz Bukowskiej, u styku dzielnic Jeżyce i Grunwald. Nieopodal inwestycji Evergreen 365 znajduje się Ogród Botaniczny, Uniwersytet Medyczny oraz Centrum Handlowe King Cross, a dotarcie do dworca PKS i PKP zajmie nam zaledwie kilka minut. W pobliżu znajdują się również budynki Międzynarodowych Targów Poznańskich – miejsce wielu wydarzeń z różnych dziedzin gospodarki czy kultury.

 

Bliskie sąsiedztwo pętli tramwajowo-autobusowej Ogrody zapewnia doskonałą komunikacją z innymi częściami miasta oraz sprawia, że zawsze będziemy w centrum wydarzeń kulturalnych Poznania. W kilka minut możemy znaleźć się w naszej ulubionej restauracji na Starówce, odwiedzić najmodniejsze kluby lub wziąć udział w wernisażu w jednej z licznych galerii sztuki.

 

Sam budynek Evergreen 365 znajduje się w otoczeniu zieleni. Jest odizolowany od ulicy Bukowskiej pasem roślinności, a nieopodal znajdują się liczne ścieżki rowerowe oraz tereny spacerowe. Wszystko to stwarza idealne warunki do wytchnienia po ciężkim dniu pracy oraz pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku. W pobliżu znajduje się też szkoła, przedszkole, przychodnie i place zabaw, co sprawia, że jest to wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi.

 

 

2017 11 12 2

 

2017 11 12 3

 

 

(...)

2017 11 13 1

 

2017 11 13 2

 

 

Przydomowy ogród

 

Mieszkanie w centrum miasta i własny ogródek? Właśnie takie pozornie niemożliwe połącznie było główną ideą przyświecającą architektom odpowiedzialnym za projekt budynku Evergreen 365. W ten sposób powstała konstrukcja pełna kontrastów. Minimalistyczny grafitowy prostopadłościan nawiązujący do otaczających go budynków mieszkalnych został przełamany stalową konstrukcją balkonów ze znajdującymi się na nich niewielkimi szklarniami. „Szklane ogrody” stojące w opozycji od surowości bryły dodają całej konstrukcji lekkości i stają się znakiem rozpoznawczym inwestycji. Szklarnie przypisane do części mieszkań pełnią jednak nie tylko rolę estetyczną.

 

Są one miejscem, gdzie możemy odpocząć po ciężkim dniu, wypić kawę z przyjaciółmi czy rozwijać swoje ogrodnicze pasje i uprawiać kwiaty lub warzywa. Jest to idealne rozwiązanie do osób, które tęsknią za atmosferą domu z ogrodem, ale chciałyby mieszkać w centrum miasta. Całości sielskiego klimatu dopełnia znajdujące się w pobliżu targowisko Świt, które jest przykładem typowego ryneczku wielobranżowego, na którym możemy nabyć produkty od lokalnych, małych przedsiębiorców.

 

Dach części usługowej, której obrys wychodzi poza powierzchnię kondygnacji mieszkalnych, zagospodarowano i stworzono na nim ogród, z którego mogą korzystać mieszkańcy budynku. Dzięki stworzeniu dachu zielonego powiększyła się powierzchnia biologicznie czynna terenu inwestycji.

 

 

2017 11 13 3

 

 

Sprawdzone materiały gwarancją jakości Głównym i najbardziej charakterystycznym elementem budynku Evergreen 365 są balkony z niewielkimi szklarniami. Do ich stworzenia zastosowano rzadko spotykaną w polskim budownictwie konstrukcję ze stali ocynkowanej. Niestety, takie rozwiązanie zwiększa ryzyko powstania mostków termicznych, które tworzą się między innymi w miejscu łączenia płyt balkonowych z wieńcem, gdzie dochodzi do przerwania ciągłości izolacji.

 

Powoduje to znaczną utratę ciepła, a w efekcie doprowadza do powstawania wilgoci, pleśni oraz grzybów, co wpływa również negatywnie na nasze zdrowie. Aby tego uniknąć zastosowano łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb typu KS, który jest przystosowany do połączeń żelbet-stal. Łączniki przenoszą obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwiają oddzielenie ciepłych i zimnych elementów obiektu.

 

 

2017 11 13 4

Łącznik termoizolacyjny Schöck Isokorb typu KS. Fot.: Schöck

 

 

Evergreen 365 to inwestycja łącząca zalety mieszkania w centrum miasta oraz domu jednorodzinnego. Głównym inwestorem Evergreen 365 jest MASTERM BUKOWSKA Sp. z o.o., wykonawcą generalnym została firma PPHU MASTERM Przemysław Silski, a za projekt odpowiedzialna była Pracownia Architektoniczna Insomia.

 

Evergreen 365 to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ciszę, spokój i bliskość natury, a jednocześnie nie chcą rezygnować z wygodnej lokalizacji. Zastosowania innowacyjnych rozwiązań projektowych oraz wysokiej jakości materiałów sprawia, że mieszkania Evergreen 365 sprostają najbardziej wyszukanym gustom oraz wymaganiom.

 

 

 Hanna Gehrke-Gut

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2017 
  

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także