Aktualne wydanie

2023 01 okladka1

Świat Szkła 1/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

Projektowanie bez kompromisów
Data dodania: 07.12.17

Salon otwarty na ogród, lub z widokiem na piękny krajobraz to marzenie, które warto zrealizować. Duże przeszklenia, wbrew obiegowym opiniom, nie muszą wcale oznaczać utraty ciepła lub problemów z nadmiernym nasłonecznieniem. Wystarczy wybrać odpowiednie rozwiązania i profile. 

 

O dużych przeszkleniach marzy wielu właścicieli domów i apartamentów. Trudno się temu dziwić. Wszak nie sposób nie dostrzec uroku salonu otwartego na taras lub ogród, który pozwala powiększyć przestrzeń dzienną i cieszyć się urokiem spokojnego wieczoru. Nic też tak nie umożliwia podziwiania pięknego widoku – nieważne, czy przyrody, miejskiego gwaru, czy zabytkowych budynków – niż właśnie duże okna.

 

Dotychczas na drodze do realizacji tego marzenia stały obawy o straty energetyczne, rosnące koszty ogrzewania, dokuczliwe nasłonecznienie, a nawet... utratę prywatności. Czy więc kilkumetrowe przeszklenia to dobry pomysł? Oczywiście! Ale tylko pod warunkiem starannego wyboru nowoczesnego systemu okiennego, który wyeliminuje wszelkie niedogodności.

 

Takim rozwiązaniem jest innowacyjny system rozwiązań okiennych MasterLine 8 proponowany przez firmę Reynaers Aluminium, czołowego producenta profili aluminiowych do okien, drzwi, ścian osłonowych i systemów przesuwnych.

 

 

2017 11 26 1

 

 

Projektuj śmiało

 

Unikalna, nowa koncepcja Reynaers – system profili MasterLine 8 – oferuje inwestorom oraz właścicielom domów ogromną swobodę projektowania. Umożliwia tworzenie kombinacji wielu typów otwierania okien, wariantów estetycznych oraz różnych poziomów izolacyjności termicznej. Zastosowanie kilku innowacji w procesie produkcji (uproszczone połączenia narożne i teowe, wulkanizowanie narożnika uszczelki centralnej czy eliminacja konieczności stosowania sznura na połączeniu z budynkiem) pozwoliły na redukcję czasu prefabrykacji okien i jej optymalizację.

 

MasterLine 8 pozwala na produkcję okien o skrzydłach o wysokości do 2800 mm i stosowanie szkła o ciężarze nawet 300 kg. System oferuje nowe opcje otwierania skrzydeł, takie jak drzwi balkonowe jedno- lub dwuskrzydłowe z niskim progiem, zarówno w wariancie drzwi otwieranych do wewnątrz, jak i na zewnątrz.

 

Profile dostępne są w trzech wariantach (Standard, Hi i HI+), które oferują różne poziomy izolacyjności termicznej (o współczynniki przenikania ciepła Uw nawet na poziomie 0,82 W/m2K!). MasterLine 8 sprawdzi się nawet w budownictwie pasywnym.

 

 

W każdym stylu

 

Dostępne, zróżnicowane warianty projektowe, sprawiają, że MasterLine 8 może być stosowany do każdego architektonicznego stylu i w ten sposób może spełnić oczekiwania osób o różnych potrzebach i gustach.

 

W ramach systemu dostępne są trzy opcje. Styl Funkcjonalny cechują proste, minimalistyczne linie, które pasują do każdego projektu. Zakrzywione profile Renesans odwołujące się do bardziej klasycznych i tradycyjnych projektów architektonicznych, z pewnością znajdą uznanie w oczach miłośników ponadczasowych rozwiązań.

 

Kanciaste, ścięte pod kątem krawędzie, czyli bardzo wyraziste linie stylu Deco, pasują z kolei do budynków nowoczesnych.

 

 

 Ewa Rafalska
Reynaers Polska Sp. z o.o.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2017