Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Zawsze na czasie
Data dodania: 26.02.18

W Stuttgarcie w dniach 27 lutego – 3 marca 2018 r będzie można zapoznać się z aktualną ofertą z zakresu rolet, drzwi, bram i systemów ochrony przeciwsłonecznej. W targach R+T weźmie udział ponad 1000 krajowych i międzynarodowych wystawców, którzy w dziesięciu nowoczesnych halach targowych zaprezentują swoje innowacyjne produkty i usługi oraz około 60 000 gości z całego świata. 

 

 

Aplikacja R+T + usługa WhatsApp

 

Dzięki aplikacji R+T można bezpośrednio uzyskać dostęp do wszystkich istotnych informacji dotyczących targów. Lista wystawców i program towarzyszący będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, zanim jeszcze wyruszą na targi. Ważne daty i wydarzenia można zapisać na liście ulubionych wydarzeń. Ale aplikacja zapewnia nie tylko orientację w wyszukiwaniu odpowiednich wystawców i punktów programu, ale także w dziesięciu salach targowych. Dynamiczny układ hal i mapy terenu pomagają odwiedzającym znaleźć potrzebne lokalizacje w krótkim czasie. Dzięki aplikacji R+T odwiedzający targi mają zawsze aktualne informacje.

 

Dla odwiedzających targi R+T 2018, organizator, czyli Messe Stuttgart, oferuje również bezpłatną usługę WhatsApp. Polega ona na dostarczaniu w kolejnych dniach bezpośrednio na smartfony kluczowych i aktualnych informacji o tym, co dzieje się na targach..

 

 

Zawsze na czasie

 

Targi R+T są obecne również w sieciach społecznościowych i przekazują wcześniej ogólny przegląd imprez towarzyszących targom oraz aktualne informacje na temat działań odbywających się podczas samych targów. Zarówno na Facebooku, jak i na Twitterze odwiedzający będą na bieżąco otrzymywać wszystkie ważne wiadomości na temat tego, co aktualnie dzieje się na targach R+T w Stuttgarcie..

 

 

O R+T

 

Od ponad 50 lat firmy prezentują swoje innowacyjne produkty i rozwiązania w ramach targów R+T - wiodących, światowych targów rolet, drzwi, bram i systemów ochrony przeciwsłonecznej. Podczas spotkań na stoiskach, wykładów, pokazów specjalnych i pozostałych punktów programu towarzyszącego imprezie, R+T daje możliwość wymiany pomysłów i opinii z kolegami z branży. Jest to idealna platforma do intensywnych dyskusji także wśród specjalistów.

 

 

2018 02 10 1

Oryginalne i wyraźne struktury zostały wprowadzone do tkaniny po raz pierwszy (fot.: Sattler)

 

 

2018 02 10 2

Parà ma również nową kolekcję przygotowaną na R+T 2018 w Stuttgarcie(fot.: Parà)

 

 

Kolejne edycje targów odbywają się co 3 lata. W 2015 roku 888 wystawców (2012: 816) ze wszystkich zakątków świata zaprezentowało swoje produkty i usługi w Stuttgarcie. Oprócz wielu firm pochodzących z krajów takich jak Włochy, Francja, czy Holandia, w 2015 roku targi odnotowały także wzrost wystawców z państw, które do tej pory nie były reprezentowane na R + T – na przykład z Irlandii, Łotwy, Malezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Rumunii.. 59 057 odwiedzających przybyło także z całego świata: podróżowali ze 131 krajów. Łącznie 54 procent odwiedzających pochodziło z zagranicy, 79 procent z Europy. Średnio spędzili na targach dwa dni, szczegółowo poznając innowacje i trendy.

 

 

Nowe kolekcje tkanin markiz

 

Prawie żadna inna branża nie łączy technologii i wzornictwa tak umiejętnie, jak przemysł rolet, drzwi, bram i systemów ochrony przeciwsłonecznej. Odwiedzający targi R + T 2018 w Stuttgarcie będą mogli to zobaczyć na własne oczy podczas prezentacji nowych kolekcji tkanin przeznaczonych na markizy. Produkty i usługi, które będą prezentowane od 27 lutego do 3 marca 2018 r. w Stuttgarcie wyróżniają się wysokim poziomem innowacyjności. Wystawcy wykorzystują nowe technologie w dziedzinie produkcji tkanin do markiz okiennych. Dzięki temu odwiedzający mogą spodziewać się nowych kolekcji tkanin markizowych.

 

– Kolekcja zmienia się co pięć lat, a tym razem będzie to w roku odbywania się targów R+T. W związku z tym na targach będzie można zobaczyć różnego rodzaju produkty, dzięki którym przestrzeń wokół domu może być zaprojektowana stylowo i w sposób zrównoważony. – stwierdził Wolfgang Rudorf-Witrin, prezes ITRS (Industrial Association for Technical Textiles, Roller Shutters i Sun Protection).

 

 

2018 02 10 3

Tkaniny markizowe tworzą przyjemną atmosferę i oferują dobre samopoczucie (fot.: Dickson)

 

 

Świeże pomysły wynikające z analiz think tanku

 

Dzięki nowej kolekcji firma Sattler oddziaływuje na klienta nie tylko wizualnie, ale odwołuje się też do ich innych zmysłów. Udało się po raz pierwszy wprowadzić do tkaniny oryginalne i widoczne struktury. Efekt ten uzyskuje się poprzez wprowadzenie do nici przędzy Clean Brilliant Acryl (CBA), w połączeniu z przędzą z włókien ciętych.

 

Kolorystyczna koncepcja nowej kolekcji tej firmy jest ekstraktem z aktualnych trendów kolorystycznych ze wszystkich obszarów najbliższej przestrzeni życiowej. Monochromatyczne, naturalne barwy – kolory ziemi, kamienne i metaliczne – stają się coraz bardziej zauważalne.

 

Firma Parà ma również nową kolekcję przygotowaną na targi R+T 2018 w Stuttgarcie. Kolekcja Tempotest zawiera ponad 500 wariantów i obejmuje historyczne „niestarzejące się przeboje” oraz bezprecedensowe, zupełnie nowe koncepcje włókiennicze, których nigdy wcześniej nie prezentowano.

 

Dickson całkowicie przeniósł akcenty w nowej kolekcji. Wcześniejsze kolekcje były bardziej ukierunkowane na to, co wydarzyło się wczoraj, teraz skupiamy się na tym, co będzie. Ta koncepcja świadomie koncentruje się na znaczeniu jednolitych odcieni kolorów: naturalny zielony, słoneczny żółty i ognisty czerwony kolor występują w paskowych wzorach. Dzięki palecie „Essential” można pokazać różnorodne wzory w sześciu różnych gamach kolorystycznych: szarej, zielonej, niebieskiej, czerwonej i różowej, żółtej i pomarańczowej, a także beżowo-brązowej.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 02/2018