Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

SACROEXPO 2018 – budujące rozmowy, znani goście
Data dodania: 05.07.18

Ponad 5000 gości odwiedziło tegoroczną XIX Międzynarodową Wystawą Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Swoją ofertę przedstawiło 287 firm z 11 krajów.

 

Ta, jedyna w swoim rodzaju impreza to nie tylko wydarzenie komercyjne, ale też kulturalne. Podczas tragów odbyły się liczne spotkania, debaty i konferencje.

 

O wyjątkowości targów nie świadczą jednak jedynie imponujące statystyki. Na powierzchni 16 tys. m2 mamy bowiem możliwość obserwacji koegzystencji dwóch skrajnych obszarów: sacrum i biznesu. 

 

 

2018 06 2 1 

 

 

Ikony, modlitewniki, stuły i różańce

– bogactwo form na targach

 

Podczas wystawy, goście targów mieli możliwość zapoznania się ofertą firm z: Polski, Stanów Zjednoczonych, Słowenii, Ukrainy, Węgier, Włoch, Hiszpanii, Rosji, Niemiec, Macedonii i Portugalii. W bogatej ofercie produktów przeznaczonych dla kościołów, mieli oni możliwość zapoznania się z trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, nowymi technologiami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. Na stoiskach pojawiły się szaty i naczynia liturgiczne, a także pełen wachlarz wydawnictw religijnych. Nie zabrakło obrazów i ikon, a także mniej spektakularnych, a bliższych sercu różańców, wykonanych m.in. z pereł i malachitu.

 

 

Fani nowych technologii, oprócz audiobooków i e-booków, zapoznali się z aplikacją DROGOWSKAZ, dzięki której w szybki sposób zlokalizują najbliższy kościół, poznają godziny mszy i spowiedzi. Najciekawsze rozwiązania zostały nagrodzone wyróżnieniami i medalami targów. Wśród nich znalazły się: Pracownia Rzeźby Sakralnej Krzysztof Madoń za „Drogę Krzyżową”, Pracownia Witraży FURDYNA za instalację rzeźbiarską „Zmartwychwstanie” oraz firma ART10.PL Monika Frątczak-Rodak Design za „Drogę Krzyżową w Panteonie Szczepanowskim”.

 

 

Medale Honorowe: JE Prymasa Seniora ks. kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski ks. Abp. Wojciecha Polaka oraz nagrodę honorową JE Biskupa Kieleckiego ks. Jana Piotrowskiego otrzymały kolejno Pracownia Snycerska Andrzej Burkot za technologię polichromowania rzeźb drewnianych z zastosowaniem techniki złoceń KIRIKANE, firma MALATURA za realizację malarską fresków w sanktuarium Matki Boskiej Latyczowskiej oraz firma PRAIS i Odlewnia Dzwonów Braci Kruszewskich za dzwony i zegary wieżowe.

 

 

(...)

 

2018 06 2 2

 

 

2018 06 2 3

 

 

W drugim dniu targów SACROEXPO Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Jego Ekscelencja Paisjusz wręczył wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne.

 

„Świat Szkła” był uczestnikiem SACROEXPO, ponieważ wśród wystawców znaleźć można było firmy związane z branżą szkła budowlanego i do wystroju wnętrz. Wśród nich byli producenci okien, jak np. HYDROTEST, czy TECHNIKA OKIENNA (m.in. można było zobaczyć okno wyposażone w szybę elektrochromową firmy DGF). A także firmy witrażowe: np. 3K Projekt, ART10.PL, FURDYNA, ŻELEŃSKI.

 

 

2018 06 4 1

 

2018 06 4 2

 

 

2018 06 4 3

 

 

Imprezy towarzyszące

 

Poszukiwanie Boga w dziele ludzkich rąk – Per Artem ad Deum 2018

 

Aleksander Sokurov i prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski dołączyli do grona uhonorowanych Medalem Papieskiej rady ds. Kultury Per Artem ad Deum, którego wręczenie od lat odbywa się Tragach Kielce. Podczas konferencji spotkali się z fanami swojej twórczości.

 

 

Dialogi o religii

 

Na targach miała miejsce pierwsza edycja konferencji zainicjowanej i objętej patronatem przez prezydenta miasta Kielce – Wojciecha Lubawskiego, która poświęcona została dylematom związanym z rolą kościoła i jego członków we współczesnym świecie.

 

Podczas targów odbyły się także spotkania autorskie z Wojciechem Cejrowskim i ks. Markiem Dziewięckim.

 

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia kolejnej edycji targów od 3 do 5 czerwca 2019

www.sacroexpo.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 06/2018