Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Najnowsze osiągnięcia GLASTON na targach GLASSTEC 2018
Data dodania: 18.11.18

2018 11 2 1aSeria FC firmy GLASTON
Najlepiej sprzedająca się linia firmy GLASTON seria FC od tego roku zapewnia jeszcze więcej zaawansowanych funkcji.

 

Piece serii FC można uznać za najbardziej udaną linią hartowniczą wysokiej klasy w historii (setki maszyn sprzedanych na całym świecie). Nowa wersja pieca oferuje wysoki poziom automatyzacji i inteligentnego sterowania procesami.

 

— Funkcja Insight Assistant Pro zapewnia operatorom inteligentne wsparcie dotyczące bieżącego procesu, natomiast funkcja Insight Reporting Pro pozwala śledzić wszystkie trendy w trybie online i nieprzerwanie zwiększać wydajność ogólną — mówi Miika Äppelqvist, dyrektor działu biznesowego w firmie GLASTON.

 

2018 11 10 1


Kolejną nową cechą jest technologia aktywnej kontroli krawędzi, możliwa dzięki inteligentnemu systemowi studzenia, który automatycznie dostosowuje się do rozmiaru szkła, eliminując problemy z odstawaniem na krawędziach.


W zależności od celów danego zakładu GLASTON oferuje kilka opcji konwekcji. System konwekcyjny Chinook pozwala przetwórcom osiągać najwyższy uzysk.

 

System Chinook Pro pomaga zminimalizować zużycie energii, jednocześnie pozwalając zakładom utrzymać najwyższą jakość. System Vortex Pro zapewnia najwyższą elastyczność i niezrównaną jakość.

 

Na targach GLASSTEC 2018 można było na własne oczy zobaczyć najnowszej generacji piece do hartowania szkła płaskiego i zapoznać się z zastosowaną w nich unikalną technologią konwekcji oraz wysokim poziomem automatyzacji w codziennych pokazach hartowania szkła NA ŻYWO.

 

2018 11 10 2


Seria Jumbo
Na targach GLASSTEC 2018 centralnym punktem wprowadzanych na rynek produktów GLASTON będzie maszyna serii Jumbo do zaawansowanego hartowania szkła architektonicznego w rozmiarze jumbo.


— Seria Jumbo firmy GLASTON została zaprojektowana, aby umożliwić przetwórcom szkła wejście na prestiżowe rynki, na których duży rozmiar oznacza zdobywanie większej liczby zleceń — mówi Sami Kelin, menedżer ds. produktu w firmie GLASTON. — Seria Jumbo oferuje najlepszą na rynku kontrolę ogrzewania, która pozwala osiągnąć wysoką jakość.

 

Daje również dodatkowe możliwości przetwarzania szkła niskoemisyjnego w różnych rozmiarach. Głównym wyróżnikiem tej maszyny jest opcja Fusion, która zapewnia pojemność pieca dwukomorowego i w ten sposób pozwala sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szkło architektoniczne.

 

Gdy następuje powrót do produkcji partii szkła zwykłego, piec skaluje się ponownie do postaci jednokomorowej.


Technologia Fusion obniża koszty produkcji, ponieważ energia jest kierowana tylko tam, gdzie jest potrzebna: bezpośrednio na szkło. Nie następują straty energii, ponieważ piec można dokładnie wypełnić, co pozwala zmniejszyć sumaryczne zużycie energii.

 

Podobnie, jak w serii FC, w zależności od celów danego zakładu GLASTON oferuje dla serii Jumbo kilka opcjonalnych systemów konwekcji — wszystkie mają na celu uzyskanie doskonałego szkła.

 

2018 11 10 3


Glaston iLooK — bardziej inteligentny, dokładniejszy system pomiaru jakości w trybie on-line
GLASTON dodatkowo rozszerzył możliwości systemu iLooK.

 

Jest to już trzecia generacja tego inteligentnego systemu monitorującego jakość w trybie on-line, przeznaczonego dla wszystkich maszyn do hartowania szkła płaskiego.


— Korzystając z systemu iLooK w ramach funkcji Glaston Insight Reporting, można mieć wgląd na bieżąco i otrzymywać natychmiastowe informacje zwrotne na temat wykonywanych czynności.

 

System ten zapewnia łatwe zarządzanie wydajnością dzięki możliwości raportowania jakości bezpośrednio z poziomu interfejsu użytkownika — mówi Riku Färm, menedżer ds. produktu w firmie GLASTON.

 

— Można również wyświetlać trendy z dłuższego okresu, co pozwala na poznanie i zaplanowanie sposobów na poprawę efektywności procesu technologicznego i zwiększenie rentowności produkcji.


Od momentu wprowadzenia systemu na rynek w 2010 roku producent rozszerzył popularną rodzinę iLooK o funkcje monitorowania, takie jak iLooK Distortion, iLooK Anisotropy oraz iLooK Distortion & Anisotropy, aby jeszcze dokładniej skanować szkło w trybie on-line.

 

Wszystkie hartowane szyby są skanowane automatycznie, co zwalnia operatorów produkcji z konieczności dokonywania czasochłonnych pomiarów ręcznych i pozwala im zamiast tego skupić się na innych wymogach produkcyjnych.


System iLooK można zainstalować na liniach do hartowania dowolnej marki — zarówno w wersji zintegrowanej z maszyną, jak i w wersji autonomicznej.

 

Na targach Glasstec 2018 można było zobaczyć najnowszą generację systemu iLooK w akcji NA ŻYWO.


ProL — linia do laminacji
— Nasza linia Glaston ProL jest teraz wyposażona w najnowszą technologię cięcia folii PVB i komorę ogrzewania konwekcyjnego — mówi Juha Karisola, dyrektor działu biznesowego technologii laminowania w firmie GLASTON.

 

— Linia ProL oferuje zakładom przetwórstwa szkła wyjątkową elastyczność. Nadaje się do wszystkich rodzajów szkła, również drukowanego i niskoemisyjnego, może też laminować szkło o dowolnych rozmiarach.


Funkcja Glaston Insight Reporting jest teraz również dostępna w liniach ProL, co pozwala w trybie on-line monitorować dane produkcyjne pieca, zużycie energii, a także wymagania w zakresie konserwacji. Przetwórcy uzyskują natychmiastowe informacje zwrotne dotyczące postępów w zwiększaniu wydajności.


Linia ProL, zaprojektowana do celów produkcji bez korzystania z procedur, zapewnia
maksymalną efektywność, łatwość użycia i niezmiennie wysoką jakość szkła dzięki wyróżniającej
tę serię unikalnej technologii konwekcji.


Strefa ProL jest również dostępna jako modernizacja istniejącej maszyny do laminowania dowolnej marki. W ciągu ostatnich kilku lat firma Glaston zmodernizowała wiele linii do laminacji szkła na całym świecie, uzupełniając je o strefę ProL.


Na targach GLASSTEC 2018 można było zapoznać się z technologią laminowania GLASTON dzięki pomocy AR.

 

2018 11 10 4

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2018

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik