Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Nowa siedziba na 20-lecie firmy ESPES
Data dodania: 18.11.18

ESPES, polski producent i dystrybutor szklanych ścianek działowych klasy premium dla sektora office, obecny jest na rynku od 1997 roku.

 

Od tego czasu dynamicznie się rozwija i z sukcesami realizuje projekty dla najlepszych polskich i międzynarodowych firm.

 

Z okazji 20-lecia spółki powstaje nowy budynek firmy, który zlokalizowany został w podwarszawskich Michałowicach

 

– Systematyczne powiększanie zespołu naszych specjalistów oraz partnerów biznesowych spowodowało, że zdecydowaliśmy się na zagospodarowanie terenu znajdującego się tuż przy naszym biurze przy ulicy Ewy 4 w Michałowicach i wybudowanie drugiego, dodatkowego obiektu – informuje Tomasz Sierakowski, prezes firmy ESPES.

 

Nowy budynek firmy będzie uzupełnieniem dotychczasowej infrastruktury przedsiębiorstwa – biurowca projektu Iwony Guerra, oddanego do użytku 3 lata temu.

 

2018 11 11 2


Designerski projekt
Nowy budynek, podobnie jak obecny obiekt, został zaprojektowany przez firmę Techno-Arch pod nadzorem szefa pracowni i współwłaściciela Mirosława Paleji.

 

– Wszędzie tam, gdzie jest to technologicznie możliwe, zostaną wstawione części wykonane ze szkła.

 

Zarówno w biurze, jak i części produkcyjnej zostanie zamontowane najnowszej technologii szkło hartowane cool light produkcji Saint-Gobain – mówi Tomasz Sierakowski.

 

– Szkło charakteryzuje się wysokimi parametrami akustycznymi (44 dB), dzięki którym w nowym budynku będzie aż 3 razy ciszej niż w obecnym.

 

Szkło Saint-Gobain charakteryzuje także niska przenikalność energii i wysoka ochrona termoizolacyjna. Zapewni to oszczędność energii dzięki redukcji strat ciepła, a także komfortową atmosferę pracy. Cały front budynku będzie stanowić podwieszone „akwarium”.

 

Ta część zostanie przeznaczona na biuro ESPES Office oraz jej siostrzanej firmy Foldekor, która zajmuje się wzornictwem reklamowym.

 

Nowoczesne biura i zakład obróbki szkła
Powstający obiekt to aż 230 m2 przestrzeni dla pracowników biurowych. Obiekt został stworzony z myślą o komforcie klientów i pracowników.

 

Dlatego na część socjalną przeznaczono aż 70 m2. Będzie ona obejmowała m.in. nowoczesną, przeszkloną kuchnię z wyjściem na taras.

 

– Chcemy stworzyć przyjemne i ergonomiczne miejsce dla naszych pracowników, a także sprawić, aby odwiedzający nas klienci czuli się komfortowo w naszych przestrzeniach i chętnie do nas wracali – informuje Tomasz Sierakowski, prezes firmy ESPES.

 

– Z myślą o spotkaniach biznesowych, a także odpoczynku i komforcie pracowników zaprojektowaliśmy duży taras. Jesteśmy pewni, że będzie to miejsce pełne inspiracji i relaksu.

 

Dach o powierzchni 180 m2 znajdujący się nad częścią biurową został przeznaczony w całości na zielony ogród, co uatrakcyjni wygląd całego budynku.

 

Nowy wymiar obróbki szkła
W nowym budynku znajdzie się także nowoczesna fabryka o powierzchni 500 m2, w której będzie odbywał się w pełni zautomatyzowany proces obróbki szkła.

 

Wysokość bram wjazdowych do hali umożliwi wjazd do środka standardowego tira, co znacznie zoptymalizuje procesy logistyczne.

 

– Część produkcyjna jest cofnięta względem części biurowej, w celu zapewnienia jak największego komfortu pracowników obu sfer – komentuje prezes marki ESPES. – W nowej hali produkcyjnej będzie odbywał się w pełni zautomatyzowany proces obróbki szkła.

 

To pozwoli nam na zwiększenie produkcji, przy zachowaniu wysokiej jakości, która jest kluczowym elementem naszej przewagi konkurencyjnej na rynku.

 

Obiekt zostanie oddany do użytku wiosną 2019 roku.

 


Ilona Rutkowska

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2018