Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Nowoczesne produkty VAP dla zrównoważonego budownictwa
Data dodania: 20.01.19

Rozwój nowych technologii oraz coraz większa świadomość konsumentów dotycząca energooszczędności i ekologii przyczyniają się do wzrostu zainteresowania produktami o wartości dodanej.

 

Od architektów oczekuje się projektów zgodnych z zasadami budownictwa zrównoważonego.

 

W związku z tym z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej materiałów budowlanych, które mają przynosić dodatkowe korzyści nie tylko na etapie budowy, ale również podczas dalszej, długoletniej eksploatacji budynku.

 

Pilkington IGP systematycznie powiększa swoje portfolio o kolejne produkty VAP, szczególnie w kategorii ochrony przed słońcem.

 

2019 01 28 1


Pilkington Insulight™ z żaluzjami ScreenLine®
Szyby zespolone ze zintegrowanymi żaluzjami to rozwiązanie mające szerokie zastosowanie. Izolacyjność cieplna, ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i ograniczenie energii słonecznej przenikającej do wnętrza, to ich główne zalety.

 

Umieszczenie żaluzji pomiędzy taflami szkła gwarantuje trwałość, wysoką jakość i bezawaryjność. Zabezpieczone przed działaniem kurzu, brudu oraz mechanicznymi uszkodzeniami przez lata nie tracą estetycznego wyglądu.

 

Dzięki temu znajdują zastosowanie nie tylko w przeszkleniach fasadowych, ale również stanowią ciekawą propozycję aranżacji przestrzeni komercyjnych i biurowych tym bardziej, że występują w formie żaluzji poziomych, tzw. żaluzji weneckich, plis oraz rolet.

 

Powstałe z ich użyciem ścianki działowe zapewnią nie tylko intymność, ale dodatkowo pozwolą w razie potrzeby doświetlić wnętrze biura, w przeciwieństwie do tradycyjnych ścianek, nie ograniczając dopływu światła naturalnego.

 

Możliwość dowolnej konfiguracji fasadowej szyby zespolonej w połączeniu z rozwiązaniem Pilkington Insulight™ z żaluzjami ScreenLine® pozwala na osiągniecie dodatkowych korzyści.

 

Poprzez zastosowanie szkła z grupy Pilkington Suncool™ uzyskujemy dodatkowe właściwości izolacyjne.

 

Połączenie z samoczyszczącą szybą Pilkington Activ™ pozwoli zaś cieszyć się fasadą bez zacieków i zabrudzeń.

 

2019 01 28 2


Pilkington Insulight™ z membraną MicroShade®
Technologia MicroShade® to opatentowana membrana metalowa z perforacją, którą montuje się na szybie zewnętrznej od strony przestrzeni międzyszybowej.

 

Perforacja membrany o grubości zaledwie 0,2 mm ustawiona jest pod kątem, aby zablokować bezpośrednie promieniowanie słoneczne padające na okno, jednocześnie nie ograniczając dopływu światła dziennego.

 

Dzięki temu w lecie przepuszczalność energii słonecznej do wnętrza zredukowana jest nawet o 92%. Natomiast w miesiącach zimowych, gdy słońce jest znacznie niżej, membrana pozwala na przepuszczalność do 35% energii słonecznej.

 

Prowadzi to do redukcji kosztów energii, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2.

 

Zastosowanie w realizacji szkła Pilkington Insulight™ z membraną MicroShade® wpływa na poprawę bilansu termicznego i energetycznego budynków zarówno nowopowstających, jak i poddanych renowacji, a w szczególności nieruchomości komercyjnych.

 

Produkowane w krakowskim zakładzie Pilkington IGP rozwiązanie nie wymaga instalacji dodatkowych systemów sterujących i zasilających, co sprawia, że jest całkowicie bezawaryjne i bezobsługowe. Może być wykorzystywane zarówno na fasadach, jak przeszkolonych powierzchniach dachowych.

 

2019 01 28 3

 


Pilkington Suncool™ Dynamic powered by Suntuitive®
Jest to rozwiązanie dla najbardziej wymagających. Termochromowe bezpieczne szkło laminowane, dzięki zastosowaniu technologii adaptacyjnej, dynamicznie reaguje na zmieniające się wraz z porami roku warunki nasłonecznienia.

 

Szyby samoczynnie, bez użycia dodatkowych mechanizmów przyciemniają się lub rozjaśniają, dostosowując poziom zacienienia do panujących na zewnątrz warunków.

 

Dzięki niskiej przepuszczalności energii słonecznej i bardzo dobrej izolacyjności cieplnej, wnętrza przez cały rok nie nagrzewają się, a przy tym są optymalnie doświetlone, co pozwala na oszczędność energii nawet o 43%.

 

Brak rolet lub żaluzji pozwala dodatkowo cieszyć się doskonałym widokiem, bez zakłóceń, zmian ostrości czy kolorów.

 

Wysoka przepuszczalność naturalnego światła dziennego oznacza mniejsze zapotrzebowanie na sztuczne światło i tym samym może obniżyć koszty dodatkowego oświetlenia o 30-50%.

 

Zastosowanie szkła Pilkington Suncool™ Dynamic powered by Suntuitive® wpisuje się w założenia zrównoważonego budownictwa, stanowiąc jeden z ważniejszych czynników wpływających na energooszczędność budynku i wspomagających starania inwestora o certyfikację LEED lub BREEAM.

 

Dodatkowe korzyści płyną z możliwości stosowania go z innymi rodzajami szkła, co pozwala dostosować właściwości szyby zespolonej do indywidualnych potrzeb.

 

 

20190122pilkington suncool dynamic

 

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 1/2019

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik