Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

GLASTON Corporation przejmuje BYSTRONIC Glass
Data dodania: 09.02.19

GLASTON Corporation podpisała umowę o przejęciu BYSTRONIC Glass Group. Globalnie działający, wysokiej klasy dostawca maszyn, systemów i usług do obróbki szkła płaskiego jest obecnie własnością szwajcarskiej przemysłowej firmy holdingowej Conzzeta AG.

 

BYSTRONIC Glass ma szeroką gamę produktów, które doskonale uzupełniają się z ofertą GLASTON, maszyn dla rynku szkła architektonicznego, motoryzacyjnego i cienkiego szkła na wyświetlacze (display).

 

Dzięki połączeniu GLASTON stanie się znaczącym graczem w branży maszyn szklarskich, oferując szeroki asortyment produktów od hartowania, gięcia i laminowania poprzez produkcję szkła izolacyjnego i obróbki szkła, po wstępne przetwarzanie szkła samochodowego i wyświetlaczy, a także usługi. W wyniku tego przekształcającego przejęcia GLASTON będzie miał wyjątkową i wartościową ofertę, która przyniesie korzyści klientom.

 

2019 02 08 7

 

Arto Metsänen, prezes i dyrektor generalny GLASTON, komentuje: — Bardzo się cieszę, że gorąco witam zespół Bystronic Glass w Glaston. Śledziliśmy firmę od lat i jesteśmy pod wrażeniem jakości jej produktów i ich transformacji, jeśli chodzi o wyniki operacyjne i finansowe.

 

Wspólnie staniemy się wiodącym graczem na rynku technologii obróbki szkła dla dobra naszych klientów. Dzięki naszym połączonym możliwościom i wiedzy fachowej będziemy mogli zaoferować klientom sprzęt, usługi i rozwiązania od jednego dostawcy optymalizującego działania klienta i podnoszącego jego wartość.

 

2019 02 08 8

 

Dr Burghard Schneider, dyrektor generalny BYSTRONIC Glass, dodaje: — Jesteśmy dumni z naszych pracowników za znaczące usprawnienia w ostatnich latach. Transakcja otworzy nowy rozdział, z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych stron.

 

Dzięki ulepszonym systemowym pomysłom i wzmocnionym możliwościom badawczo-rozwojowym będziemy kształtować trendy w branży w kierunku energooszczędnych rozwiązań i cyfrowej integracji, wspólnie z naszymi nowymi kolegami z GLASTON.

 

Razem możemy jeszcze lepiej obsłużyć naszą szeroką, globalną bazę klientów, a do tego nadal dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać obróbkę szkła płaskiego w najlepszym wydaniu pod względem produktywności, jakości i kosztów.


Zamknięcie transakcji spodziewane jest do końca pierwszego kwartału 2019 r., pod warunkiem uzyskania zgody organu nadzoru. GLASTON zapewnił zadeklarowane finansowanie dłużne i kapitałowe, podlegające zwyczajowym warunkom i wsparciu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

 

Do czasu zakończenia transakcji BYSTRONIC Glass i GLASTON będą nadal działać jako dwie niezależne spółki, a struktura prawna pozostanie niezmieniona.


www.glaston.net 
www.bystronic-glass.com 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 2/2019

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik