Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Wiarygodny partner
Data dodania: 21.03.19

Sunglas Glass Co. Ltd. jest znaną chińską firmą specjalizującą się w obróbce szkła architektonicznego. Od założenia w 1990 roku przez Zhiqiang He’a i jego żonę, firma „napędza” rozwój lokalnego przetwórstwa szkła.

 

 

 2019 03 60 1

Budynek Sunglas w Foshan

 

W 2010 r. Sunglas przeniósł się do obecnego budynku firmy – fabryki o powierzchni 40 000 m² w Foshan, dużym mieście w południowych Chinach, znanym z ciekawych rozwiązań architektonicznych.

 

Dzięki aktywnemu zespołowi 200 pracowników, Sunglas zdołał rozszerzyć swoje rynki zbytu nie tylko na Azję Południowo-Wschodnią, ale także na dalsze kraje zamorskie, takie jak Nowa Zelandia i Australia, zwiększając w ten sposób udział eksportowy swoich produktów do 80%.

 

Produkty Sunglas są wykorzystywane w wielu dużych realizacjach, w tym w Rajamangala University w Tajlandii oraz w Centrum Kongresowym Adelaide w Australii.

 

Główne różnice między produktami Sunglas a ich konkurencją to wysoka jakość i oferta zorientowana na potrzeby klienta. Ponadto jakość i zakres usług zostały ulepszone dzięki wdrożeniu TQM (Total Quality Management) i wymagań dotyczących jakości, potwierdzonych posiadaniem różnych certyfikatów, takich jak ISO 9001:2008, 3C, AS/NS2208:1996 oraz National Secondary Measurement Assurance System.

 

2019 03 60 2 

Założyciel Sunglas, Zhiqiang He


Ponieważ produkty Sunglas są zamawiane głównie przez zagranicznych klientów, Sunglas musi również spełniać odpowiednie normy i standardy architektoniczne obowiązujące na zagranicznych rynkach. A produkowane lokalnie, chińskie maszyny nie mogą już spełniać zwiększonych wymagań dotyczących szybkości i jakości przetwarzania szkła.

 


Aby zapewnić lepszą jakość produktów i zwiększyć wydajność produkcji, Sunglas w 2017 r. nabył linię do produkcji szyb zespolonych LiSEC, z automatyczną maszyną do napełniania szyb gazem szlachetnym i uszczelniania krawędzi szyby.

 

2019 03 60 4Aby zapewnić lepszą jakość produktów i zwiększyć wydajność, Sunglas rozpoczął współpracę z LiSEC w 2017 roku i nabył linię do produkcji szyb zespolonych LISEC z automatyczną maszyną do napełniania szyb gazem szlachetnym i uszczelniania krawędzi szyby

 

Wraz z nowymi zamówieniami Sunglas chce zbalansować rosnącą produkcję ze stabilizacją jakości. Po zapoznaniu się z funkcjami linii LiSEC IG, własciciel podpisał kontrakt, nie poświęcając zbyt wiele czasu na negocjacje.

 


— Można powiedzieć, że firma LiSEC dała nam naprawdę potężne narzędzie zapewniające większą wydajność i niezawodność. Nasi klienci chwalą nas za radykalnie lepszą jakość produktu, w szczególności za jakość uszczelnień krawędzi szyb zespolonych — mówi Zhiqiang He.

 

 2019 03 60 5

Wydajność linii produkcyjnych dzisiaj wynosi do 600 m2 dziennie w porównaniu do poprzednich 400 m2.

 

Wydajność linii produkcyjnych dzisiaj wynosi do 600 m2 dziennie, w porównaniu do 400 m2 poprzednio. Jako właściciel prywatnej firmy, Zhiqiang He jest dumny, że dokonał właściwego wyboru. Jeśli chodzi o współpracę z LiSEC, szczególnie podkreślana jest niezawodność i elastyczność zespołu sprzedaży i serwisu LiSEC.

 

Podczas montażu maszyn, zespół serwisowy LiSEC zauważył, że instrukcje w języku angielskim na wyświetlaczu nie były dobrze rozumiane przez lokalnych pracowników i obniżały pewność działań operatora. Przy wsparciu zespołu LiSEC, pracownicy Sunglas mogą teraz również korzystać z oprogramowania w języku chińskim.

 


— Zauważyłem w tym momencie, że LiSEC kładzie wyraźny nacisk na potrzeby swoich klientów i naprawdę o nie dba. To jest największa różnica w porównaniu z innymi dostawcami — mówi właściciel firmy.

 

Sunglas rozważa już nowe inwestycje w produkcję sześciometrowych szyb zespolonych, w tym mających krzywoliniowe kształty. Zhiqiang He uczestniczył w dniu otwartym firmy LiSEC i LiSEC GlassForum w 2017 roku.

 

 2019 03 60 6

— LiSEC kładzie wyraźny nacisk na potrzeby swoich klientów i naprawdę dba o nich. To jest największa różnica w porównaniu do innych dostawców — mówi Zhiqiang He, właściciel firmy Sunglas.

 

Zautomatyzowana produkcja zrobiła na nim ogromne wrażenie: — Jeśli poprawnie interpretujesz przyszłe zmiany na rynku, musisz zainwestować w automatyzację. Technologia LiSEC w tym obszarze jest po prostu idealna. Nie ma wątpliwości, że LiSEC jest naszym najbardziej wiarygodnym partnerem biznesowym.

 


Filip Miermans

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 3/2019

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik