Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Glaston zakończył przejęcie Bystronic glass
Data dodania: 16.05.19

Firma Glaston Corporation zakończyła w dniu 1 kwietnia 2019 r. przejęcie szwajcarsko-niemieckiej firmy Bystronic glass – działającego na całym świecie, producenta wysokiej klasy maszyn, systemów i usług w zakresie obróbki szkła.

 

Przejęcie wspomaga dążenia firmy Glaston w zakresie dalszego wzmacniania pozycji w łańcuchu wartości w zakresie maszyn do obróbki szkła. Nabycie zostało ogłoszone 25 stycznia 2019 roku.

 

2019 05 06 1

 


Dzięki przejęciu firmy Bystronic glass firma Glaston stanie się znaczącym graczem w branży maszyn szklarskich, zapewniając wszystkim klientom najlepsze know-how i najnowsze technologie dostępne w obróbce szkła. Glaston i Bystronic glass mają w pełni uzupełniającą się ofertę. Dzięki połączeniu firma posiada naprawdę wyjątkową gamę produktów, od pieców do hartowania, gięcia i laminowania poprzez maszyny do produkcji szyb zespolonych i transportu szkła, aż po maszyny do obróbki szkła samochodowego i szkła typu display.

 


— Przejęcie, które jest ważnym krokiem w realizacji naszej strategii, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na efektywność, bardziej wymagające wymagania dotyczące cech szkła, bezpieczeństwa i jakości, jak również zwiększony nacisk na usługi. Dzięki naszym połączonym możliwościom i doświadczeniu będziemy w stanie zaoferować klientom sprzęt, usługi i rozwiązania od jednego dostawcy optymalizujące działania klientów i zwiększające wartość oferty danego klienta.

 

Połączona oferta usług doprowadzi do atrakcyjnych korzyści dla klientów i zapewni podstawę do dalszego rozwoju usług obejmujących cały łańcuch przetwarzania szkła w przyszłości. Serdecznie witam pracowników Bystronic Glass w Glaston na tę ekscytującą wspólną podróż — komentuje dyrektor generalny i prezes Arto Metsänen z Glaston Corporation.

 


Zmiany w Zarządzie
W związku z zakończeniem przejęcia Glaston wprowadza zmiany w Zarządzie. Od 1 kwietnia Zarząd będzie się składać z dyrektora generalnego Arto Metsänena, dyrektora ds. Operacyjnych i integracji Sasu Koivumäki, Burgharda Schneidera, który będzie odpowiedzialny za Bystronic glass i od 1 maja 2019 roku Juha Liettyä, który będzie odpowiedzialny za technologie Glaston. Päivi Lindqvist kontynuuje pracę na stanowisku dyrektora finansowego.

 

Znaczące korzyści
Oczekuje się, że połączenie Glaston i Bystronic glass spowoduje znaczące korzyści dla interesariuszy. Oprócz unikalnej oferty produktów, oczekuje się efektu synergii wynikającej ze sprzedaży nowych urządzeń i poszerzenia oferty usług. Ponadto transakcja wspiera inicjatywy mające na celu stworzenie dodatkowej wartości dla klientów poprzez rozwój produktów i dzielenie się najlepszymi praktykami.


Joséphine Mickwitz

  

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2019
  

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik