Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Tönsmeier Recykling Szkła to dziś PreZero Recycling Szkło
Data dodania: 16.05.19

Z początkiem stycznia spółka Tönsmeier rozpoczęła proces przekształcania się w PreZero. Nowa marka to czołowy dostawca usług w zakresie gospodarowania odpadami i ochrony środowiska w Europie. Zero odpadów i pełne wykorzystanie surowców to wizja nowego gracza.

 

2019 05 07 1

 

Połączenie doświadczenia dwóch branż
PreZero jest jedną z wiodących, europejskich firm zajmujących się gospodarką odpadami i usługami w zakresie ochrony środowiska. Marka handlowa GreenCycle Holding, należąca do Grupy Schwarz (Kaufland, Lidl), oferuje kompleksowe usługi doradcze, a także innowacje środowiskowe i recyklingowe. Około 3000 pracowników długoletniej firmy Tönsmeier, która zatrudnia również ponad 1000 osób w Polsce, zostało przejętych latem zeszłego roku.

 

2019 05 07 2

 

— Grupa Tönsmeier od 90 lat działa w branży gospodarowania odpadami komunalnymi, kierując się bezpieczeństwem, niezawodnością i trwałością. Te wartości chcemy również wprowadzić do naszego przedsiębiorstwa — mówi Stephan Garvs, Prezes Zarządu Grupy PreZero.

 

— Od początku istnienia stawiamy na bezpieczeństwo, niezawodność, odpowiedzialność i jakość. Te same wartości chcemy wnieść do nowo tworzonej marki. PreZero to inteligentne rozwiązania, a także pełne zamknięcie cyklu i oszczędność zasobów.

 

To idealne uzupełnienie od lat realizowanej przez nas koncepcji. Teraz będziemy mogli zrobić jeszcze więcej dla ochrony środowiska — mówi Thomas Sroka, Prezes Zarządu dawnej spółki Tönsmeier Polska, dzisiaj PreZero Polska.

 

Zamknięty cykl surowców i inteligentne rozwiązania zapewniają, że dzisiejsze odpady mogą stać się jutrzejszym surowcem. PreZero łączy doświadczenie i efektywność 90 lat logistyki i usług utylizacji odpadów grupy Tönsmeier z długoletnim doświadczeniem w handlu detalicznym Grupy Schwarz. Firma PreZero Recycling Szkło Sp. z o. o. powstała w 2000 r. Zajmuje się odbiorem, przetwarzaniem i sprzedażą stłuczki szklanej.

 

Spółka współpracuje m.in. z: grupą Saint-Gobain, grupą Ardagh Glass, grupą Pilkington oraz hutami szkła na terenie całej Polski.

 

PreZero Recycling Szkło posiada instalacje do przerobu n/w stłuczki szklanej:
- szkła typu float,
- z linii produkcyjnych szkła płaskiego,
- stłuczki szkła budowlanego,
- stłuczki szkła motoryzacyjnego.

 

Recykling stłuczki szklanej polega na mechanicznym kruszeniu odpadów szklanych, wstępnej segregacji ręcznej, segregacji mechanicznej za pomocą separatorów optycznych, która pozwala oczyścić stłuczkę z takich zanieczyszczeń jak: kamień, ceramika, porcelana.

 

Zainstalowane magnesy pozwalają oczyścić stłuczkę z metali a instalacja do odsysania frakcji lekkich pozwala na oczyszczenie z papieru i folii. Ponadto system separatorów pozwala na segregację szkła na kolory. Tak przerobione szkło trafia do hut szkła oraz do firm produkujących wełnę szklaną.

 

2019 05 07 3

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2019