Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Pilkington Suncool™ Dynamic powered by Suntuitive® – nowoczesna ochrona przed słońcem
Data dodania: 19.09.19

Rozwój nowych technologii oraz coraz większa świadomość konsumentów dotycząca energooszczędności i ekologii przyczyniają się do wzrostu zainteresowania produktami o wartości dodanej. Od architektów oczekuje się projektów zgodnych z zasadami budownictwa zrównoważonego.

 

W związku z tym z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej materiałów budowlanych, które mają przynosić dodatkowe korzyści nie tylko na etapie budowy, ale również podczas dalszej, długoletniej eksploatacji budynku. Pilkington IGP systematycznie powiększa swoje portfolio o kolejne produkty VAP, szczególnie w kategorii ochrony przed słońcem.

 

2019 09 41 1

 

 

Upalne lato nierzadko oznacza problemy z nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Szyby w oknach, zwłaszcza dachowych, przepuszczają promieniowanie krótkofalowe, co powoduje nagrzewanie się mieszkań i sprawia, że trudno w nich wytrzymać dłużej niż kilkanaście minut.

 

Z tym problemem można sobie radzić na różne sposoby: inwestując w kosztowne systemy klimatyzacji lub zasłaniając okna w godzinach największego nasłonecznienia. Te rozwiązania na dłuższą metę są jednak albo kosztowne – klimatyzacja pochłania ogromne ilości energii elektrycznej, albo uciążliwe – zaciągnięte zasłony skutecznie odcinają dopływ światła i powodują, że nawet w ciągu dnia trzeba korzystać ze sztucznego oświetlenia.

 

Odpowiedzią na te problemy może okazać się szyba Pilkington Suncool™ Dynamic powered by Suntuitive®. Jest to rozwiązanie dla najbardziej wymagających. Termochromowe bezpieczne szkło laminowane dzięki zastosowaniu technologii adaptacyjnej dynamicznie reaguje na zmieniające się wraz z porami roku warunki nasłonecznienia.

 

Szyby samoczynnie, bez użycia dodatkowych mechanizmów, przyciemniają się lub rozjaśniają, dostosowując poziom zacienienia do panujących na zewnątrz warunków. Dzięki niskiej przepuszczalności energii słonecznej i bardzo dobrej izolacyjności cieplnej wnętrza przez cały rok nie nagrzewają się, a przy tym są optymalnie doświetlone, co pozwala na oszczędność energii nawet o 43%.

 

Brak rolet lub żaluzji pozwala dodatkowo ciszyć się doskonałym widokiem, bez zakłóceń, zmiany ostrości czy kolorów. Wysoka przepuszczalność naturalnego światła dziennego oznacza mniejsze zapotrzebowanie na sztuczne światło i tym samym może obniżyć koszty dodatkowego oświetlenia o 30-50%.

 

Zastosowanie szkła Pilkington Suncool™ Dynamic powered by Suntuitive® wpisuje się w założenia zrównoważonego budownictwa, stanowiąc jeden z ważniejszych czynników wpływających na energooszczędność budynku i wspomagających starania inwestora o certyfikację LEED lub BREEAM. Dodatkowe korzyści płyną z możliwości stosowania go z innymi rodzajami szkła, co pozwala dostosować właściwości szyby zespolonej do indywidualnych potrzeb.

 

www.pilkington.com

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 9/2019
   

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik