Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 09 okladka

Świat Szkła 09/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 a Baner-1

 

Baner 2

Najnowsze maszyny od firmy CMS
Data dodania: 03.12.19

CMS Glass Technology jest liderem w dziedzinie obróbki szkła płaskiego dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, takim jak centra obróbcze CNC pionowe i poziome, stoły do cięcia, krawędziarki i maszyny do zatępienia, systemy cięcia strumieniem wody etc.

 

Dzięki tradycji i doświadczeniu historycznych marek BREMBANA i TECNOCUT dziś CMS Glass Technology jest absolutnie wiodącą firmą w tym sektorze w zakresie produkcji innowacyjnych rozwiązań dedykowanych architekturze i dekoracji wnętrz.

 

2019 11 59 1

 

Na targach VITRUM, CMS zaprezentowało centrum obróbcze Speed Twin, pionowe centrum obróbcze Profile i system cięcia strumieniem wody Idroline S. Poziome centrum obróbcze Speed umożliwia szlifowanie, polerowanie, wiercenie, frezowanie, cięcie dużej grubości szkła za pomocą dysku, grawerowanie i pisanie, a także operacje fazowania.

 

Wersja Speed Twin prezentowana na targach wyposażona jest w dwie głowice szlifierskie, które umożliwiają równoczesną obróbkę dwóch przedmiotów, co w rezultacie podwaja wydajność.

 

Głowice są zamontowane na tej samej belce, ale są całkowicie odłączone od siebie wzdłuż skoku, dzięki czemu możliwe jest zaparkowanie głowicy do pracy w jednym obszarze za pomocą jednego wrzeciona. Centrum obróbcze CNC Profile, w zależności od wybranej konfiguracji, obrabia arkusze szkła o wymiarach 2000x1600 mm do 7500x3300 mm i wykonuje szlifowanie, polerowane, frezowanie oraz wiercenie współosiowe z wysoką dokładnością, także opcjonalne automatyczne zatępianie.

 

CMS Profile charakteryzuje się stalową ramą nośną o dużym przekroju, belką poprzeczną z prowadnicami do góry i elektrowrzecionem o mocy 13,5 kW (opcjonalnie 30 kW).

 

Pionowa CNC Profile może być używana jako samodzielna maszyna, w linii produkcyjnej zestawiona z wiertarką pionową Vertec lub zintegrowana z linią zespalania szkła. Uzupełnieniem maszyny są roboty do załadunku/rozładunku arkuszy szklanych, automatyczne układacze papieru do oddzielania pojedynczych arkuszy szkła oraz pojedyncze lub obrotowe systemy paletyzacji.

 

5-osiowy robot do cięcia strumieniem wody Idroline S jest wyposażony w nową, obracającą się głowicę JD5 z nieograniczonym zakresem obrotu i jest napędzany przez elektryczny wzmacniacz Greenjet Evo, który gwarantuje 30% mniejsze zużycie energii niż wzmacniacz hydrauliczny. 

 

Wszystkie nowe maszyny CMS mogą być połączone przez CMS CONNECT – nowy pakiet oprogramowania do monitorowania i diagnostyki zapobiegawczej Industry 4.0 firmy CMS.

 

Dzięki wieloletniej wiodącej pozycji w zakresie projektowania i budowy systemów do obróbki szkła, CMS Glass Technology oferuje swoim klientom doświadczenie techniczne i operacyjne, stając się prawdziwym partnerem i zapewniając konkretne i wymierne korzyści dzięki rozwiązaniom opartym na innowacyjności, niezawodności i wydajności.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 12/2019
 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik