Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

ISO-Chemie - Nowa zieleń jest niebieska – zrównoważone uszczelnienia okien za pomocą „blue line“
Data dodania: 26.08.20

U specjalisty od uszczelnień, firmy ISO-Chemie, dostępna jest teraz nowa linia produktowa z biokomponentów, przyjazna środowisku i dbająca o klimat.

 

Za pomocą nowych, opartych na surowcach naturalnych, folii do połącze okiennych ISO-CONNECT „BLUE LINE“, możemy teraz uszczelniać okna z wewnętrznej i zewnętrznej strony w sposób zrównoważony ekologicznie.

 

2020 07 26 1 

 

Główny składnik produktów ISO-CONNECT INSIDE „BLUE LINE“ oraz OUTSIDE „BLUE LINE“ uzyskiwany jest z surowców odnawialnych.

 

Do produkcji polimerów wykorzystywane są rośliny zawierające cukier, jak buraki cukrowe, trzcina cukrowa, zboża, kukurydza oraz inne pokrewne gatunki. Szczególną cechą jest fakt, że te gatunki roślin podczas ich wzrostu mogą wiązać duże ilości CO2.

  

W ten sposób możemy redukować szkodliwe gazy cieplarniane – ważny aspekt dla ochrony klimatu. Andreas Lange, kierujący Działem Techniki i Szkolenia w firmie ISO-Chemie wyjaśnia, że okienne folie połączeniowe jak ISO-CONNECT INSIDE i OUTSIDE „BLUE LINE“ produkowane w sposób zrównoważony ekologicznie, spełniają te same właściwości techniczne co folie, które zostały wyprodukowane na bazie czysto syntetycznej.

 

Brak jest więc jakichkolwiek wad funkcjonalnych. ISO-CONNECT INSIDE „BLUE LINE“ używana jest jako szczelna powietrznie folia do zaklejania połączeniowych fug okiennych od strony wewnętrznej w budynku (od strony pomieszczeń). W testach wykazano, że nie występuje żaden mierzalny przepływ powietrza.

 

Ta bazująca na surowcach odnawialnych folia wewnętrzna wstrzymuje dyfuzję pary i zapobiega zagrożeniu powstawania kondensatu pary wodnej oraz pleśni w obszarze funkcjonalnym.

 

ISO-CONNECT OUTSIDE „BLUE LINE“ przeznaczona jest do zewnętrznych uszczelnień fug połączeniowych
okien, drzwi i paneli. Ta elastyczna, rozciągliwa folia specjalistyczna jest otwart na dyfuzję pary wodnej i umożliwia odprowadzanie wilgoci z fugi.

 

Folie te spełniają wymagania ustawy energooszczędnej (EnEV) oraz instrukcji RAL „Leitfaden zur Montage“ („Wytyczne do montażu”) 1) .

 

2020 07 26 2 

Zrównoważone uszczelnianie okna za pomocą folii na bazie naturalnych składników

 


Obydwie folie okienne są odporne na zacinający deszcz, nie przepuszczają wody, są szczelne na przepływ powietrza i wiatru oraz wykazują dużą rozciągliwość.

 

Dzięki elastycznym zdolnościom dopasowania następuje niezawodne wyrównywanie ruchów fug. Folie posiadają małą sztywność własną i są jednocześnie bardzo odporne na rozrywanie.

 

Dzięki temu możliwe jest proste i dokładne nanoszenie także przy różnorodnych konstrukcjach o skomplikowanych kształtach. Specjalna powierzchnia z włókniny zapewnia dobre możliwości zatynkowania,
zamalowywania oraz zaklejania.

 

Miękkie folie połączeniowe o bardzo dobrych możliwościach dopasowywania wyposażone są w montażowy pasek samoprzylepny dla wsparcia racjonalnego i szybkiego montażu do ramy okiennej.

 

W celu klejenia do ściany producent zaleca stosowanie kleju montażowego ISO-TOP FLEX KLEJ SP lub XP. Folia wewnętrzna i zewnętrzna dostarczana jest w rolkach o długości 30 m oraz szerokościach 70, 90, 145, 180, 235 i 290 mm.

 

ISO-Chemie zapewnia 10 lat gwarancji funkcjonalnej dla nowej linii folii Blue -Line zapewniającej zdrowy mikroklimat mieszkania i bezemisyjność.

 

Wraz z maksymą „Nowa zieleń jest niebieska“ firma ISO-Chemie zwraca uwagę dzięki nowej BIO linii produktowej.

 

Ten producent znany już od lat ze swoich efektywnych energetycznie i zrównoważonych rozwiązań uszczelnieniowych znalazł dzięki temu istotny trend w tych czasach i jest on zgodny z własnym wyzwaniem koncepcji przyszłościowej „BAUFUGE 4.0“, jak również z myślą przewodnią firmy „Use the blue technology“. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.iso-chemie.pl 

 

1)  Więcej informacji o Wytycznych do montażu - w wersji poskojezycznej - na stronie 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 07-08/2020
   

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik