Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

systron – nowy dostawca maszyn szklarskich na polskim rynku
Data dodania: 02.01.21

Rozmowa z Franzem Schachnerem - założycielem i prezesem systron GmbH (Austria)

 

Jaka jest filozofia i misja firmy systron?
Klient jest w centrum wszystkich procesów w naszej firmie – począwszy od projektowania i rozwoju każdej maszyny, a skończywszy na obsłudze sprzedaży. Wszystkie działania i procesy mają na celu nie tylko zapewnienie optymalnego funkcjonowania maszyny, ale również ułatwienie jej obsługi.

 

A jest to możliwe tylko dzięki wysokiej jakości i znakomitej wydajności maszyn systron, co pozwala nam na powiększanie grona zadowolonych klientów.

 

 2020 12 02 1

Właściciele systron GmbH: Franz Schachner i Reinhard Gruber

 

Jakie maszyny znajdują się w portfolio systron?
Jesteśmy w stanie zaprojektować i wyprodukować maszyny dla sektora szkła płaskiego, takie jak: centrum CNC do obróbki szkła w pionie (dostępne również ze zintegrowaną technologią waterjet), maszynę do szlifowania krawędzi (może być zainstalowana przed linią do produkcji szyb zespolonych), myjki i wiele innych.

 

Oczywiście w naszej ofercie znajduje się szeroka gama rozwiązań dodatkowych, które zapewniają pełną automatyzację procesów produkcyjnych, m.in. w zakresie obsługi transportu i składowania.

 

Ponadto w systron kładziemy duży nacisk na tworzenie i rozwój systemów informatycznych sterujących produkcją – „szytych na miarę”, czyli ściśle dostosowanych do potrzeb klienta. Są one bardzo ważnym elementem oferty. Portfolio można zobaczyć na stronie www.systron.at, dostępnej również w języku polskim.

 

 

Jakie było największe wyzwanie, przed którym stanął dotychczas systron?
Ważnym sprawdzianem było szybkie zorganizowanie odpowiedniego profesjonalnego zespołu pracującego na markę systron. Firma liczy obecnie ponad 50 doskonale wyszkolonych pracowników, zintegrowanych w jednym, różnorodnym zespole, zorientowanym na klienta. W firmie systron mówimy w 9 językach europejskich, w tym od niedawna także po polsku.

 

 2020 12 02 2

 

 

Dlaczego polski rynek jest interesujący dla firmy systron? Jakie cele zostały postawione zespołowi systron w tym zakresie?
Polscy przetwórcy szkła są znani w całej Europie i cieszą się doskonałą opinią. Wiele polskich firm z branży szklarskiej intensywnie rozwija się i potrzebuje maszyn do produkcji wyrobów szklarskich dobrej jakości.

 

Chcemy być kluczowym dostawcą maszyn do pionowej obróbki szkła na polskim rynku. Aby osiągnąć i zrealizować ten cel, jesteśmy gotowi dostarczyć odpowiedni sprzęt i rozwiązania.

 

 

 Do jakiego segmentu rynku systron będzie kierować swoje maszyny? Na jakie produkty firma kładzie największy nacisk? Jakie urządzenia już wprowadziliście na rynek i w jakich krajach?
Początkowo skupialiśmy się na dużych firmach. Przeszłość pokazała nam, że nawet małe firmy odnoszą korzyści z jakości i elastyczności naszych systemów.

 

Połączenie jak największej liczby procesów w jednej pionowej maszynie zwiększa jakość i wydajność, a jednocześnie znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na powierzchnię w hali produkcyjnej.

 

Dla działającej firmy, która chce zmodernizować swoją produkcję i dysponuje ograniczonym miejscem w hali jest to bardzo ważny argument. Z naszych maszyn korzystają klienci w Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czechach, na Węgrzech i oczywiście w Austrii. Obecnie na rynku europejskim znajduje się ponad 50 instalacji naszej produkcji. Wierzymy, że w przyszłym roku maszyny pod marką systron pojawia sie w kolejnych krajach, w tym także w Polsce.

 

2020 12 02 3

 

 

 W jakich aspektach oferta i działalność systron różni się od innych graczy rynkowych?
Maszyny systron są projektowane przez doświadczonych inżynierów, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów z sektora pionowej obróbki szkła. Zawsze podkreślamy w firmie, że należy zadbać o to, aby maszyna była odporna na czynniki występujące podczas obróbki szkła – woda, pył szklany i piasek ścierny muszą być trzymane z dala od technicznych części maszyny w celu zapewnienia jej długotrwałej i trwałej bezawaryjnej pracy.

 

Ta koncepcja jest i pozostanie główną cechą wszystkich naszych maszyn. Trwałość, elastyczność i jakość oraz precyzja wykonania to cechy maszyn systron – z dumą wprowadzamy na rynek produkty w pełni odpowiadające temu, co jest związane ze znaną na całym świecie marką „Made in Austria”.

 

 

 Jak systron będzie służył polskim klientom? Jak będzie zorganizowane wsparcie techniczne?
W ostatnim czasie do naszego zespołu dołączył nowy kolega Mirosław Kwiatkowski, który wesprze naszą działalność w Polsce. Wsparcie techniczne dla naszych polskich klientów będzie organizowane bezpośrednio z naszej siedziby w Austrii. Ponadto nasi specjaliści są do dyspozycji naszych klientów, zarówno przy bezpośrednich spotkaniach biznesowych, jak i ze względu na to, że żyjemy w dobie koronawirusa również w formie telekonferencji.

 

Oczywiście zapraszamy do siedziby naszej firmy, w malowniczym regionie Dolnej Austrii, pomiędzy regionem Wachau, który słynie z uprawy winogron i produkcji wysoko cenionych białych win, a słynnym ośrodkiem narciarskim Hinterstoder – tak więc odwiedzając nas w Wolsfbach, można połączyć przyjemne z pożytecznym.

 

 

 Jakie projekty rozwojowe spółka chce zrealizować w 2021 roku?
Mimo, że mamy szeroki wachlarz projektów rozwojowych, nasza firma koncentruje się na opracowaniu w 2021 roku całkowicie nowego parku maszynowego, zwanego systron LOOP.

 

Dalsze informacje zostaną przedstawione na naszej stronie internetowej w nadchodzących miesiącach. Podam tylko parę cech dla rozbudzenia ciekawości: obróbka tafli prostoliniowych i o skomplikowanych kształtach, dopasowanie do różnych rozmiarów, dopasowanie do różnych kątów, polerowanie za pomocą ściernicy garnkowej w pionowy sposób oszczędzający miejsce w hali produkcyjnej, czas cyklu produkcyjnego dla tafli szklanej o wymiarach metr na metr to 90 sekund. Więcej szczegółów wkrótce.

 

 

 Gdzie Pan widzi systron w Polsce za 5 lat? Jak zamierzacie Państwo to osiągnąć?
Chcemy aby systron był postrzegamy jako solidny partner na polskim rynku. Jesteśmy głęboko przekonani, że będziemy rozwijać się razem z naszymi polskimi partnerami i uczestniczyć w ich rozwoju i sukcesie.

 

 Dziękujemy za rozmowę. 

 

Rozmowę przeprowadził Krzysztof Zieliński, redaktor naczelny miesięcznika Świat Szkła
zdjęcia ©Sandra Wagner

 

 

 Firma systron została założona w 2014 roku przez dwóch innowacyjnych młodych przedsiębiorców, Franza Schachnera i Reinharda Grubera z Austrii, którzy postawili sobie za cel dostarczenie na rynek maszyn do obróbki szkła indywidualnie dostosowanych do potrzeb użytkowników. Dzięki praktycznej wiedzy w zakresie maszyn CNC do pionowej obróbki szkła oraz zorientowaniu na klienta, w 2015 roku byli w stanie skonstruować pierwszą maszynę i z sukcesem wdrożyć ją u pierwszego klienta. Od tego czasu systron podąża typową ścieżką rozwoju każdej firmy: od start-upu do nowoczesnej firmy, zdolnej konkurować z najlepszymi firmami z branży maszyn do pionowej obróbki szkła.     

 

 

2020 12 02 4

kliknij na zdjecie aby je powiekszyć

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 12/2020
   

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik