Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Nagrody R+T Innovation Award 2021 - Najlepsi z najlepszych
Data dodania: 23.02.21

20210130RuT digital 2021 PM3 Bild 04 Logo des RuT Innovationspreises 2021Nagrody R+T Innovation Awards 2021 wręczone - Wiodące na świecie targi ponownie potwierdzają ich znaczenie jako platformy innowacji

 

Nagroda R+T Innovation Award, przyznawana przez Federalne Stowarzyszenie Producentów Rolet i Ochrony Przed Słońcem (BVRS), Krajową Federację Producentów Drzwi i Bram (BVT), Stowarzyszenie Przemysłowe ds. Tekstyliów Technicznych, Rolet i Ochrony Przed Słońcem (ITRS) i Messe Stuttgart, którzy honorują innowacyjne osiągnięcia techniczne.

 

Pomaga zainteresować ekspertów wzorowymi innowacjami z branży, które po raz pierwszy pojawiły się na rynku w 2019 roku lub zostały dopracowane aż do rynkowej dojrzałości.38 nominacji z 10 krajów wyłoniło się z około 100 zgłoszeń dopuszczonych do przesądzania.

 

Na podstawie tych nominacji nagrody R + T Innovation Awards zostały przyznane w 11 kategoriach: Napędy i systemy sterowania do rolet i osłon przeciwsłonecznych; Systemy napędowe i sterujące do drzwi / bram; Automatyka budynkowa; Wewnętrzne systemy ochrony przeciwsłonecznej; Na wolnym powietrzu; Mechanizmy do rolet / rolety rzymskie; Rolety; Rozwiązania specjalne; Tekstylia techniczne; Tekstylne systemy przeciwsłoneczne i Drzwi / bramy. Pożądana nagroda została wręczona po raz pierwszy w tym roku w kolorze złotym, srebrnym i brązowym.

 

Przyznano również nagrody specjalne w obszarach efektywności energetycznej, zrównoważonego rozwoju i projektowania. Produkty oceniało niezależne jury składające się z 18 członków ze stowarzyszeń branżowych, redaktorów technicznych i ekspertów. Jury przewodniczył dr Christoph Meyer, dyrektor zarządzający Ingenieurbüro für Bauklimatik Hausladen + Meyer.

 

Cechy dostarczonych produktów zostały zbadane i ocenione aż do ostatniego szczegółu. Oprócz innowacyjnej jakości i potencjału rynkowego tych rozwiązań, jury podjęło decyzję o przyjazności dla użytkownika i niezawodności produktu.Kategoria: Napędy i systemy sterowania do rolet i osłon przeciwsłonecznych

W kategorii „Systemy napędowe i sterujące do rolet / osłon przeciwsłonecznych” firma acomax GmbH zdobyła Złotą Nagrodę Innowacyjności (Gold Innovation Award) za zmotoryzowany system szybkiego montażu KLICK do systemów rolet przednich / przeciwolśnieniowych.

Dzięki temu produktowi wał rolety z napędem jest montowany całkowicie bez żadnych śrub i narzędzi w ciągu zaledwie kilku sekund. W stanie rozłączonym obrotowym wał jest również bezpiecznie przechowywany przed upadkiem, ponieważ głowica silnika nie musi być w tym celu usuwana osiowo z mocowania silnika.

20210222rt acomax1

 

Złotą Nagrodę Innowacyjności (Silver Innovation Award) została przyznana firmie elero Antriebstechnik GmbH za silnik rurowy RolMotion / RolMotion 868. Napędy RolMotion przesuwają rolety w niezwykle cichy, trwały i niezawodny sposób, jednocześnie chroniąc pancerz. Dzięki zoptymalizowanej wydajności pracy, napędy mają prawie bezgłośną niską prędkość, którą użytkownik może aktywować naciskając przycisk. Polecenia automatyczne są zawsze wykonywane w trybie szeptanym.

20210222rt elero RolMotion 868a

 

Brązowa nagroda za innowację powędrowała do firmy Guangdong A-OK Technology Grand Development Co., Ltd za elektromagnetyczny, samoblokujący system napęd / AM45-ER-ZS. Napęd do rolet tekstylnych (zip screen) umożliwia automatyczne blokowanie szyny przedniej po rozłożeniu. Zapewni to wysoki stopień stabilności w czasie wiatru. Blokowanie jest wyzwalane przez Bluetooth.

20210222rt Guandong A-OK AM45-ER-ZS 

 


Kategoria: Napędy i systemy sterowania do drzwi / bram

Zwycięzcą w kategorii „Napędy i systemy sterowania do drzwi / bram” została firma FACE S.R.L. Złotą Nagrodę Innowacyjności przyznano za SLCOD - URZĄDZENIE AWARYJNEGO OTWIERANIA SUPERKAPACITORA. W tej innowacji specjalnie opracowany pakiet kondensatorów eliminuje konieczność regularnego odnawiania pakietów akumulatorów wymaganych do awaryjnego otwierania.

20210222rt FACE SLCOD SUPERCAPACITOR 1

20210222rt FACE SLCOD SUPERCAPACITOR 2Silver Innovation Award została przyznana firmie GfA ELEKTROMATEN GmbH & Co.KG za ELEKTROMAT 4.0. System ocenia stany pracy sprawdzonych napędów do bram przemysłowych z dodatkowymi czujnikami siły, wibracji i temperatury do pomiaru warunków środowiskowych. Operator lub serwis otrzymuje w ten sposób dane dotyczące szczegółowej oceny stanu napędu i bramy.

GfA Anrollgetriebe Anti Deflection Device Abb 03

GfA Anrollgetriebe Anti Deflection Device Abb 01

 GfA Anrollgetriebe Anti Deflection Device Abb 02

 

Firma SOMMER Antriebs- und Funktechnik GmbH zdobyła Brązową Nagrodę Innowacyjności dla Telecody Courier. To rozwiązanie umożliwia zdeponowanie paczek w garażach bez skomplikowanej cyfrowej sieci. Doręczyciel paczki naciska jeden z dwóch przycisków i wprowadza zapisany kod paczki. Telecody wysyła polecenie otwarcia drzwi do wcześniej zdefiniowanej wysokości i automatycznie zamyka drzwi.

20210222rt Sommer Telecody Courier Ansicht 1 HD 

 20210222rt Sommer Telecody Courier Ansicht 2 HD

 

Kategoria: Automatyka budynkowa

W kategorii „Automatyka budynkowa” Złotą Nagrodę Innowacyjności zdobyła firma Reflexa-Werke Albrecht GmbH za produkt RaffSun. Innowacyjne listwy solarne umożliwiają wytwarzanie energii elektrycznej na wszystkich powierzchniach okien. W 100% ekologiczna energia elektryczna jest wytwarzana w sposób zrównoważony. RaffSun służy do cieniowania okien, a także generuje prąd stały. Działa, by tak rzec, jak miniaturowa elektrownia w twoim własnym oknie.

 20210222rt Reflexa RaffSunNapęd rurowy BOXCTRL ze zintegrowanym odbiornikiem radiowym DECT firmy Becker-Antriebe GmbH zdobył nagrodę Silver Innovation Award. Nowa generacja napędów to innowacyjne rozwiązanie do automatycznego sterowania roletami i integracji z automatyką budynkową. Wszystko odbywa się tutaj za pośrednictwem odpowiedniej stacji bazowej DECT w urządzeniu FRITZ! Box, które jest już dostępne w wielu gospodarstwach domowych.

20210222rt Becker Antriebe GmbH BOXCTRLBrąz zdobył program motoryzacyjny KADECO MOTION firmy KADECO Sonnenschutzsystem GmbH. Dzięki licznym funkcjom, dwukierunkowemu połączeniu i opcjom obsługi, takim jak aplikacja i sterowanie głosowe, MOTION jest idealnie dostosowany do użytkownika. Wewnętrzny system ochrony przeciwsłonecznej jest zatem wygodnie kontrolowany w różnych produktach. Dodatkową wygodę zapewnia intuicyjna obsługa naciągu w produkcie.20210222rt KADECO RT Innovationspreis Motorisierung Fernbedienung 550px

20210222rt KADECO RT Innovationspreis Motorisierung Kette  550px 300dpi

 

20210222rt Prio KADECO RT Innovationspreis Motorisierung  550px 300dpiKategoria: Wewnętrzne systemy przeciwsłoneczne

Zwycięzcą w kategorii „Wewnętrzne osłony przeciwsłoneczne” została firma KADECO Sonnenschutz GmbH. Nagroda Gold Innovation Award została przyznana za żaluzje wewnętrzne Oslo. Wykonana z filcu designerskiego ta wewnętrzna żaluzja wewnętrzna łączy w sobie coś wyjątkowego na rynku, tj. Tradycyjny wygląd filcu z wytrzymałością polaru poliestrowego, jednocześnie pozwalając na zwyczajową precyzyjną regulację światła. Dzięki właściwościom dźwiękochłonnym, specjalnie wyprodukowany materiał poprawia również akustykę pomieszczenia.

20210222rt KADECO RT Innovationspreis Design-Filzjalousie 550px 300dpi

20210222rt Prio KADECO RT Innovationspreis Design-Filzjalousie-CloseUp 550px 300dpiSilver Innovation Award została przyznana firmie Style Group Global International Trading za produkt Antiviraltex. Tkanina zawiera składniki jonów srebra do dezaktywacji i unieruchomienia wirusów. Jony srebra przyciągają przeciwnie naładowane wirusy i trwale wiążą się z ich grupami siarkowymi. Wirusy - w tym koronawirus koronowy - są zatem unieruchomiane i dezaktywowane.

 20210222rt Stylegroup AntiviraltexKategoria: Outdoor

Dwa produkty zdobyły Złotą Nagrodę Innowacyjności w kategorii „Outdoor”. Firma Corradi zdobyła złoto za produkt IMAGO. Bioklimatyczny dach tarasowy umożliwia tworzenie oddzielnych obszarów zewnętrznych o szerokim zastosowaniu. Konstrukcja dachu jest zmienna, a optymalne nasłonecznienie uzyskuje się zarówno dzięki listwom, jak i zastosowaniu elementów z pleksiglasu.

 20210222rt Corradi Imago Dreaming 1

20210222rt Corradi Imago Dreaming 2

20210222rt Corradi Imago FeelingGood

20210222rt Corradi Imago GourmetNagrodę Gold Innovation Award otrzymała również markilux GmbH & Co. KG. za swój produkt markilux pergola-stretch. Dzięki wymiarom do 7 x 7 metrów, ten system markiz otwiera zupełnie nowe możliwości podczas planowania i projektowania systemów ochrony przed słońcem i warunkami atmosferycznymi, a tym samym do życia na zewnątrz.

 20210222rt markilux pergola stretch EVM 2021 02 master

20210222rt markilux pergola stretch EVM 2021 03 master

20210222rt markilux pergola stretch EVM 2021 04 master

20210222rt markilux pergola stretch EVM 2021 06 master

 


Kategoria: Mechanizmy do przesuwu rolet / Rolety rzymskie

W kategorii „Zbieranie rolet” firma Reflexa-Werke Albrecht GmbH zdobyła złoto za spacer RF. Dzięki takiemu rozwiązaniu szynę prowadzącą można zamontować na podkładce bez użycia narzędzi. Odległość między szyną prowadzącą a powierzchnią mocowania można również regulować bez użycia narzędzi.

20210222rt Reflexa Abstandshalter 2

20210222rt Reflexa Abstandshalter 1

20210222rt Reflexa Abstandshalter 3Srebro w tej kategorii przypadło Storenmaterial AG za głównego przewoźnika szynowego ECCE. Ten produkt umożliwia umieszczenie szyny czołowej w wspornikach w kształcie litery U z łożyskami oporowymi. Szyna czołowa jest mocowana w nośniku przez obrócenie mimośrodowego paska. Do mocowania nie są potrzebne żadne narzędzia.

20210222rt Storenmaterial ECCE 

 


Storenmaterial AG był również zachwycony zdobyciem Brązowej Nagrody Innowacyjności. Została zaprezentowana dla VANTA ++, rolety zbierającej bez tekstylnych taśm podnoszących w listwach, w których mechanizmy podnoszące są zintegrowane z bocznymi prowadnicami.

 20210222rt Storenmaterial VANTA

 

 

Kategoria: Rolety zewnętrzne

W kategorii „Rolety zewnętrzne” nagrodę Gold Innovation Award zdobył SolarBox firmy Winsol. W tym produkcie mocna bateria zapewnia długą żywotność dzięki energii słonecznej, a tym samym gwarantuje wysoki stopień zrównoważonego rozwoju. Szybki montaż jest możliwy bez wiercenia.

 20210222rt Winsol SolarBox Modern Style Detail 01 HQ

20210222rt Winsol SolarBox Modern Style HQ

 20210222rt Winsol SolarBox detail

20210222rt Winsol SolarBox Modern Style Detail 02 HQ

20210222rt Winsol SolarBox City style HQ

 

 

Kategoria: Rozwiązania specjalne

W kategorii „Rozwiązania specjalne” jury przyznało dwie nagrody Gold Innovation Awards oraz jedną Silver Innovation Award. Firma Neher Systeme GmbH & Co.KG zdobyła złoto za rolety plisowane PL2. Uchwyt z tkaniny zapewnia trwałe działanie rolet plisowanych o grubości 22 milimetrów na szerokości 1300 milimetrów. Przy mniejszych roletach plisowanych bardzo łatwy montaż dzięki naprężonym linkom.

20210222rt Neher Transpatec-Fenster-Inno-web 

 


Złoto zostało również przyznane firmie WAREMA Renkhoff SE za produkt w obudowie zoptymalizowanej pod kątem dźwięku do zewnętrznych żaluzji weneckich montowanych na górze do nowych budynków. Izolacja akustyczna jest w pełni zintegrowana w skrzynce i możliwa jest standardowa konstrukcja modułowa z różnymi poziomami ochrony akustycznej. Rozwiązanie zapewnia wyższą wartość izolacji akustycznej niż wszystkie skrzynki do żaluzji zewnętrznych montowanych na górze do nowych budynków i ma unikalną zasadę działania podwójnych oscylatorów. Dzięki temu możliwa jest ukierunkowana poprawa wartości izolacji akustycznej w pomieszczeniach wymagających ochrony.

20210222rt Warema schalloptimierter NA RA Kasten 

20210222rt Warema NA RA 9955769v2


Srebro w tej kategorii otrzymała firma HELLA Sonnen- und Wetterschutztechnik GmbH za produkt HELLA TRAV®Integral. W tym rozwiązaniu zoptymalizowane konstrukcyjnie połączenie okna, parapetu i osłony przeciwsłonecznej można łatwo zintegrować z konstrukcją ściany. Praktycznie wykluczone są mostki termiczne, wnikanie wody, pęknięcia tynku i inne wady konstrukcyjne.

 20210222rt HELLA TravIntegral System 4Schritte

20210222rt HELLA TravIntegral Holzbau HausKategoria: Tekstylia techniczne

W kategorii „Tkaniny techniczne” firma Neher Systeme GmbH & Co.KG zdobyła złoto za imponującą opatentowaną strukturę tkaniny Transpatec. Dzięki powłoce odpychającej zabrudzenia tkanina odstraszająca owady może być teraz trwale utrzymywana w czystości. Przepuszczalność światła i przepuszczalność powietrza również nie ulegają trwałemu pogorszeniu.

 20210222rt Neher Plissee PL2-2fl 2-RT-Inno-WebSrebro przyznano nowoczesnemu modelowi Basics blue® wykonanemu z Tempotest® Starlight® blue firmy PARÀ Spa i weinor GmbH & Co. KG. To pierwsza na świecie kolekcja tkanin markizowych wykonanych w 85% z PET pochodzącego z recyklingu. Posiada również certyfikat GRS (Global Recycled Standard).

 20210222rt weinor mbb teaserJulius Koch GmbH zdobyła Brązową Nagrodę Innowacyjności za Webtex (R) G2. Wytrzymałość taśmy podnoszącej na rozerwanie znacznie przewyższa standardy rynkowe. Ponieważ taśma podnosząca nie jest powlekana, nie dochodzi do ścierania.

 20210222rt JuliusKoch WebtexG2-Spulen
Kategoria: Tekstylna ochrona przeciwsłoneczna

Nagrodę Gold Innovation Award przyznano trzem produktom w kategorii „Tekstylna ochrona przeciwsłoneczna”. Złoto trafiło do firmy heroal - Johann Henkenjohann GmbH & Co. KG za zasłonę z zamkiem błyskawicznym heroal VS Z EM. Produkt nadaje się do wszystkich typów i kształtów okien, dzięki czemu jest wyjątkowo odporny na wiatr. Montaż bez wiercenia odbywa się od wewnątrz budynku.

20210222rt heroal VS Z EM Ambiente

20210222rt heroal VS Z EMŚciągacz NonVi firmy Jentschmann AG również zdobył złoty medal. Ponieważ ściągacz jest przyszyty bezpośrednio do tkaniny, nie ma potrzeby stosowania pokrycia z tkaniny. Zapewnia to wysoką wodoodporność na całej szerokości tkaniny, ponieważ nie ma perforacji szwów. Również montaż nowych pokrowców jest znacznie łatwiejszy.

20210222rt Jentschmann NonVi-Vollkeder flex IMG 2289z

20210222rt Jentschmann NonVi-Vollkeder IMG 2276z

20210222rt Jentschmann NonVi-Vollkeder-Tuchwelle IMG 2295z

20210222rt Jentschmann NonVi-Halbkeder-Tuchwelle1 IMG 2311zRównież roleta zewnętrzna Solix firmy MHZ Hachtel GmbH & Co. KG zdobyła nagrodę Gold Innovation Award. Zachwyca łatwym montażem bez uszkodzenia okna czy fasady. Może być również używany później wewnątrz i bez rusztowań.

20210222rt MHZ Solix Bild 1

20210222rt MHZ Solix Bild 2Kategoria: Drzwi / bramy

W kategorii „Drzwi / bramy” przyznano jedną Gold Innovation Award i dwie Silver Innovation Awards. Firma Meißner GmbH Toranlagen była zaszczycona otrzymaniem Złotej Nagrody Innowacyjności za kurtynę bramową GREONIK. Jest to pierwsza na świecie zielona kurtyna drzwiowa wyprodukowana w sposób zrównoważony i nadająca się do wielokrotnego użytku, wykonana z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, o zmiennym zastosowaniu form. Dzięki różnokolorowym elementom podstawowym i wzajemnemu oddziaływaniu między różnymi wkładami elementów i kombinacjami kolorów dostępnych jest wiele możliwości projektowania.

20210222rt Meissner Greonik-Perspektive

20210222rt Meissner Rollgitter HN geschlossen

20210222rt Meissner Smiley-HN

20210222rt Meissner Stopp-HNFirma GfA ELEKTROMATEN GmbH & Co.KG zdobyła srebro za urządzenie przeciwdziałające odkształceniom do wbudowanego ELEKTROMATENU. To uniwersalne zabezpieczenie przed ugięciem GfA, dzięki któremu wał bramy można optymalnie ustawić w dowolnej pozycji dzięki tarciowemu połączeniu krzyżowemu obu zespołów rolek. Prowadzi to do wyższych prędkości bramy, lepszej izolacji termicznej bramy oraz niższego hałasu podczas pracy i zamykania.

 20210222rt GfA ELEKTROMATEN 4.0 Abb 04

20210222rt GfA ELEKTROMATEN 4.0 Abb 03

20210222rt GfA ELEKTROMATEN 4.0 Abb 02

20210222rt GfA ELEKTROMATEN 4.0 Abb 01System bezpieczeństwa alphamesh / system nocnego zamknięcia firmy proMesh GmbH również zdobył nagrodę Silver Innovation Award w tej kategorii. Dzięki stabilności i elastyczności siatki oczkowej można z produktem zrealizować dowolne formy. Nie posiada uciążliwych prowadnic na podłodze i jest blokowany za pomocą elektromagnesów. Cały system można zintegrować z konstrukcją stropu i dowolnie wybrać położenie jednostki napędowej.

 20210222rt alphamesh safetysystems1

20210222rt alphamesh safetysystems2

20210222rt alphamesh safetysystems3

 20210222rt alphamesh safetysystems5

 

Nagrody specjalne

Oprócz nagród w poszczególnych kategoriach jury przyznało także Nagrody Specjalne. Na przykład firmy KADECO Sonnenschutz GmbH i Promesh GmbH zdobyły nagrodę Special Design Award za wewnętrzną żaluzję wenecką Oslo i odpowiednio system bezpieczeństwa / system nocnego zamknięcia alphamesh. Specjalna nagroda za zrównoważony rozwój powędrowała do PARÀ Spa i weinor GmbH & Co. KG za nowoczesne basics blue® wykonane z Tempotest® Starlight® blue. RaffSun firmy Reflexa-Werke Albrecht GmbH otrzymał nagrodę Special Energy Efficiency Award.Poznaj innowacje

Podczas R+T digital 2021 odwiedzający targi mogą na własne oczy przekonać się o innowacyjności nagrodzonych produktów. We wtorek (23.02.2021) cały dzień programu poświęcony będzie wszystkim zwycięzcom. Wszystkie nagrodzone produkty zostaną szczegółowo zaprezentowane w sali konferencyjnej w godzinach od 9.00 do 16.00. Zwiedzający mogą również znaleźć wszystkich zwycięzców w hali tematycznej „Innowacje”.

 

Zwycięzcy nagrody R+T Innovation Award 2021 z niecierpliwością czekają na szczegółową prezentację swoich zwycięskich produktów dla zwiedzających na wirtualnych stoiskach wystawienniczych. Platforma cyfrowa R+T będzie dostępna online przez kolejne 365 dni do R+T 2022. Szczegółowe informacje o nagrodzonych produktach dostępne są na stronie www.messe-stuttgart.de/rt/en/visitors/rt-innovation-award- 2021 / zwycięzcy /.O targach R+T digital

R+T digital odbędzie się po raz pierwszy w dniach 22-25 lutego 2021 r. Na platformie www.rt-expo.digital branża może tworzyć sieci i prezentować innowacje produktowe, aby handlować gośćmi z całego świata w wirtualnym środowisku. Centralnym punktem będzie nagroda R+T Innovation Award. Ponadto zbadane zostaną również inne kluczowe tematy, takie jak gastronomia, innowacje, rzemiosło i architektura. Po przekazaniu cyfrowym R+T treść prezentacji będzie dostępna online przez 365 dni, aż do następnego R+T. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rt-expo.digital/en.

 

patrz też: 

 

Nagrody R+T Innovation Award 2021 - Najlepsi z najlepszych , portal Świat Szkła

R+T digital - wysokie umiędzynarodowienie i zróżnicowana zawartość , portal Świat Szkła

Cyfrowa edycja targów R+T , portal Świat Szkła

Nowości Somfy na targach R+T , portal Świat Szkła

Premierowe rozwiązania Somfy na targach R+T digital , portal Świat Szkła

Marka KRISPOL na targach R+T digital , portal Świat Szkła